PDA

View Full Version : سوال: Checked و Unchecked و Indeterminate کردن چک باکسی که روزهای زوج را انتخاب میکند

csharpdoost
دوشنبه 25 شهریور 1392, 17:17 عصر
سلام.
یه چک باکس دارم که حالت اول: با چک مارک کردن آن تمام روزهای زوج ماه هم قراره انتخاب بشن.
حالت دوم : با خارج شدن از حالت انتخاب روزهای زوج هم از حالت انتخاب خارج بشن .
البته باید چک بشه که ماه با چه روزی شروع میشه : شنبه یا یکشنبه یا .... و ماه هم چند روزه است!!!
حالت سوم هم ان است که اگه یکی از این روزها با روزهای زوج دیگه در یک حالت نبودن چک باکس اصلی حالت Indeterminate بشه. دوستان کسی میتونه راه کوتاه تری بگه؟ البته من خودم 90% رو نوشتم ولی حالت سوم خیلی وقتم رو گرفته .

doostl
دوشنبه 25 شهریور 1392, 20:58 عصر
سلام
مشکلتون با event ای که میخواید استفاده کنید یا select کردن روز ها ؟ دقیق ننوشتید که با چه بخشی از کارتون مشکل دارید
منظورتون از تعیین روزه زوج و فرد چیه date picker دارید یا نه میخواید تاریخو از کامپیوتر بگیرید؟

FastCode
دوشنبه 25 شهریور 1392, 21:25 عصر
اگر من بودم سه تا radio-button میزاشتم.
هر دفعه که چنین کاری کردم مجبور شدم سه برابر زمان implement کردنش به کاربر توضیح بدم indeterminate یعنی چی؟آخری دیگه اینقدر توضیح میخواست که داشت وارد زندگی نامه خود بول میشد.

csharpdoost
دوشنبه 25 شهریور 1392, 22:34 عصر
110772طبق شکل وقتی چکباکس روزهای زوج رو زدم تمامی روزهای زوج مثل شنبه ها و دوشنبه ها و چهارشنبه ها انتخاب بشن (حالت اول)برنامه رو با فرض اینکه ماه با شنبه شروع میشه نوشتم که میشه با هر روزی که ماه شروع میشه لیبلهای مربوطه رو تغییر بدیم.(حالا این خیلی مهم نیست.) وقتی هم تیک چک باکس روزهای زوج رو برداشتم همه روزهای زوج از حالت انتخاب خارج بشن (حالت دوم) . حال فرض کنید حالت اول اتفاق افتاد و تمامی روزهای زوج انتخاب شده اند یکی از این روزهای زوج انتخاب شده رو از حالت انتخاب خارج میکنیم در این حالت قاعدتا باید چک باکس روزهای زوج نه در حالت انتخاب و نه در حالت خارج از انتخاب باشه بلکه بین این دو حالتی دیگه ای وچود داره به نام CheckState .Indeterminateکه مربع چک باکس بصورت رنگی پر میشه. که در اجرای حالت سومی مشکل دارم.

FastCode
سه شنبه 26 شهریور 1392, 04:48 صبح
اگر اینطوریه به نظر من دو تا button بزار که روزهای زوج و فرد رو انتخاب کنه. و اگر همه ی روزهای یک گروه انتخاب شده بودند همه ی انتخاب ها رو برداره.