PDA

View Full Version : لیگ تشخیص تراکنش های تقلبی

arvant
دوشنبه 25 شهریور 1392, 19:38 عصر
سلام
امسال هم دانشگاه امیر کبیر قصد دراره آبان مسابقات هوش مصنوعی برگزار کنه که لیگ های زیر رو شامل میشه
سایت اصلی مسابقات

از بین این لیگ ها چیزی که خیلی الگوریتمیک تر باشه و خیلی دنگ و فنگ نداشته باشه و برای من ساده باشه به نظرم همون تشخیص تقلب در تراکنش های بانکیه که نه پردازش تصویر داره نه کار با فایل های اجرای و ....
من سی پلاس پلاس رو در حد متوسط بلدم پایتون هم همین طور الگورتیم زدنمم بد نیست در حد شرکت تو المپیاد ها و ACM
حالا می خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم در مورد لیگش چون اطلاعات خاصی در مورد لیگ داخل سایت قرار داده نشده یا شاید برای من کافی نبود باشه.
و هم ابزار و الگوریتم هایی که تو این زمینه بیشترین کاربرد رو داره که بیفتم دنبالش
خیلی ممنون میشم اساتید کمک کنند.

FastCode
پنج شنبه 18 مهر 1392, 20:58 عصر
شاید به نظر ساده بیاد ولی مثلا بهتون ۱۰۰ مگ رم میدن و ۱ میلیون تراکنش.
یه کاری میکنن نتونید با این مقدار حافظه ای که بهتون دادن حلش کرد.

مصطفی ساتکی
شنبه 20 مهر 1392, 16:44 عصر
سلام
امسال هم دانشگاه امیر کبیر قصد دراره آبان مسابقات هوش مصنوعی برگزار کنه که لیگ های زیر رو شامل میشه
سایت اصلی مسابقات

از بین این لیگ ها چیزی که خیلی الگوریتمیک تر باشه و خیلی دنگ و فنگ نداشته باشه و برای من ساده باشه به نظرم همون تشخیص تقلب در تراکنش های بانکیه که نه پردازش تصویر داره نه کار با فایل های اجرای و ....
من سی پلاس پلاس رو در حد متوسط بلدم پایتون هم همین طور الگورتیم زدنمم بد نیست در حد شرکت تو المپیاد ها و ACM
حالا می خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم در مورد لیگش چون اطلاعات خاصی در مورد لیگ داخل سایت قرار داده نشده یا شاید برای من کافی نبود باشه.
و هم ابزار و الگوریتم هایی که تو این زمینه بیشترین کاربرد رو داره که بیفتم دنبالش
خیلی ممنون میشم اساتید کمک کنند.

اتفاقا عنوانش گول زنده هستش دوست عزیز این طور که شما صحبت کردید میشه فهمید که شما اطلاعاتی در زمینه data mining ندارید. مباحث دیگه مسابقه مهما به نسبت آسون تره . فیلید تراکنش ها هم بایستی مشخص باشه در ضمن اگر بخاید یه چیز دم دستی بنویسید با clustering یا کلاسیفی ساده هم میشه نوشت اگر تجاری باشه سخت میشه اون طوری باید کلاسیفیر های temporal هم استفاده کنید . البته روش های آماری دیگری هم وجود داره که بشه تحلیلش کرد.
اگر بیشتر میخای در این مورد اطلاعات داشته باشی این فروم (http://metaoptimize.com/qa/) جای خوبیه.