PDA

View Full Version : سوال: آموزش برنامه نويسي

mehdiomnia
سه شنبه 26 شهریور 1392, 01:25 صبح
با سلام بنده هيچ چيزي از برنامه نويسي نميدانم و بسيار مايلم كه برنامه نويسي رو شروع كنم براي يادگيري اولين جايي كه به ذهنم رسيد براي اينكه بتونم استاد يا كلاس واقعا خوب پيدا كنم اينجا بود
در ذهنم هست برم مجددا مهندسي نرم افزار بخونم ولي چون ليسانس دارم و الانم دانشجوي فوق ليسانس هستم نميدونم اينكار به صلاح هست يا نه چون تجربه خوبي از آموزشگاه رفتن ندارم همشون مباحث مورد نظر يا درس نميدن يا تند تند طرف مباحث ناقضص ميگه ميره جلو
كمك ميخاستم ببينم آموزشگاه خوب كه آدم از پايه صفر بتونه ياد بگيره كجاست يا استاد خوب بهم معرفي كنيد
من تهران هستم و 24 سالمه - با اچ اي ام ال آشنايي دارم -جوملا هم كار ميكنم اينارم گفتم كه راحتتر بشه تعيين سطح كنيدم
اگر تايپيك جاي مناسبي نيست ببخشيد انتقال بديدش لطفا نتونستم بخش پرسش پاسخ رو پيدا كنم

Arash_janusV3
سه شنبه 26 شهریور 1392, 01:42 صبح
درود بر شما
آموزشگاه و یا کلاس رفتن و خصوصی و ... شاید 10 درصد تاثیر گذار باشه
کتاب خواندن و کلیپ های تصویری 20 درصد
10 درصد حافظه
تمرین و تکرار کردن 60 درصد
اینها عواملی هستند که به نظر من در روند یاد گیری اثر می گذارند
و به نظر من اگر امکانات براتون مهیا هست
از ترکیب دیدن آموزشهای تصویری و تمرین کردن استفاده کنید
حالا با توجه به این مطالب خودتون راه تون رو پیدا کنید

mehdiomnia
سه شنبه 26 شهریور 1392, 10:29 صبح
درود بر شما
آموزشگاه و یا کلاس رفتن و خصوصی و ... شاید 10 درصد تاثیر گذار باشه
کتاب خواندن و کلیپ های تصویری 20 درصد
10 درصد حافظه
تمرین و تکرار کردن 60 درصد
اینها عواملی هستند که به نظر من در روند یاد گیری اثر می گذارند
و به نظر من اگر امکانات براتون مهیا هست
از ترکیب دیدن آموزشهای تصویری و تمرین کردن استفاده کنید
حالا با توجه به این مطالب خودتون راه تون رو پیدا کنید
ميدونيد من pdf ها و فيلم هاي زيادي گرفتم همشون اولش ميان ميگن ميخاييم با اين المان آشنا بشيم در صورتيكه من اصلا نميدونم مثلا المان خودش چي هست
ميدونم كه اول بايد از ويژوال بيسيك استفاد ه كرد ولي هر چي فيلم ميبينيم متوجه نميشم اگر جايي يا كسي باشه كليد رو بده دستم خودم ميرم تا تهش چون خودم بطور تجربي تقريبا جوملا و ورد پرس كار شدم ولي اون كليد رو در زمينه برنامه نويسي هنوز نتونستم پيدا كنم كه ذهنم رو روشن كنه نسبت به كار
مدتيه ويژوال بيسيك روي سيستمم دارم ولي بازش ميكنم ميمونم از كجا شروع كنم-
در واقع من 60 درصد تمرين احساس ميكنم ميتونم پياده كنم -20 درصد كليپ و كتاب هم همينطور -حافظه رو ديگه نميدونم ولي مدرك تحصليمم دانشجوي فوق هستم همونطور كه گفتم

Arash_janusV3
سه شنبه 26 شهریور 1392, 13:56 عصر
شما باید دست به کد بشید خواندن و دیدن مطالب کافی نیست شما باید در حین مطالعه تمرین کنید همان لحظه ای به شما یک کدی رو آموزش می دهد یا مطلبی رو عنوان می کنند باید در محیط برنامه نویسی پیاده کنید

mehdiomnia
سه شنبه 26 شهریور 1392, 15:11 عصر
شما باید دست به کد بشید خواندن و دیدن مطالب کافی نیست شما باید در حین مطالعه تمرین کنید همان لحظه ای به شما یک کدی رو آموزش می دهد یا مطلبی رو عنوان می کنند باید در محیط برنامه نویسی پیاده کنید
شما منبعی برای شروع ندارید ؟

Arash_janusV3
سه شنبه 26 شهریور 1392, 16:16 عصر
در همین سایت منبع عالی هست و در نت هم فراوان وجود داره حتی در فروشگاههای کامپیوتری در زمینه محصولات نرم افزاری هم منابع زیادی هست این شما هستید که اول بدونید چه چیزی می خواهید یاد بگیرید

mehdiomnia
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 20:02 عصر
در همین سایت منبع عالی هست و در نت هم فراوان وجود داره حتی در فروشگاههای کامپیوتری در زمینه محصولات نرم افزاری هم منابع زیادی هست این شما هستید که اول بدونید چه چیزی می خواهید یاد بگیرید
والا من چندين پي د ف دانلود كردم و فيلم حجمشاونم بالاي 50 مگ هست اما ببينيد مثلا در اين پي دي اف اول بسم نوشته اين كتاب رو كسايي كه هيچي بلد نيستن ميتونن استفاده كننن خوب اين خوبه اما اومده گفته بعدش
"تابع ............" خوب آخه اول توضيح نميده اين تابع چي هست اصلا خوده كلمه تابع به چي ميگن ؟ المان به چي ميگن ؟
منظورم اينه مثل كتاب رياضي هستن همشون بنظرم ، تا حالا كيو ديديد كتاب رياضي بخره بشينه بخونه و متوجه هم بشه ؟ مگر اينكه بنظرم خيلي از صفر شروع كنه حدود 25 تا pdf دانلود كردم و 2 گيگ فيلم اما هنوز موندم چطوري اون كليد اول رو پيدا كنم كه ذهنمو روشن كنه
اين بنظر شما چطوره اين كلاسا ؟ يا اول ويژوال بيسيك ياد بگيرم بهتره ؟
http://barnamenevis.info/course/winforms