PDA

View Full Version : حرفه ای: اجرای یک نسخه از فایل chm با مجموع دستورات Procecs

Sal_64
سه شنبه 26 شهریور 1392, 12:30 عصر
سلام

فایل chm با دستور process اجرا می کنم و نمایش میدم
من میخوام تنها یک نسخه از اون chm نمایش داده بشه
اما از اونجایی که پسوندش exe نیست پس در پروسس های ویندوز قرار نمی گیره ، و برای چک کردن باز بودنش باید با استفاده از title پنجرش و با دستوارات API اینو چک کرد
اینو هم انجام دادم
اما برای نمایشش (با دستورات API)حتی با دستور SetFocus هم نمیتونه فایل chm مینیماز شده را نمایش بده
چه باید کرد؟

Mahmoud Zaad
سه شنبه 26 شهریور 1392, 13:48 عصر
سلام
چرا با process؟
خیلی راحت با کد زیر می تونید اینکار رو انجام بدید، خودش هم همه موارد رو مدیریت می کنه از جمله باز شدن تنها یک نسخه از فایل راهنما:

Help.ShowHelp(btnHelp, "ApplicationHelp.chm", HelpNavigator.Topic, "safheyeMordeNazar.htm");

بدیهیه که در کد بالا، فایل راهنما در پوشه نرم افزار کنار فایل اجرایی هست، اسم صفحه مورد نظر ما هم safheyeMoredeNazar هست.

Sal_64
سه شنبه 26 شهریور 1392, 15:26 عصر
سلام

کد قشنگی بود ، مخصوصا پارامتر چهارمش
دست و پنجولت درد نکنه

میشه در مورد پارامتر سومش کمی توضیح بدی؟

و مورد بعد اینکه اگر کاربر قصه ما کمی بازیگوش بود و فایل راهنما از کنار فایل اجرایی (و یا از منو استارت) باز کنه و بعد بیاد از داخل برنامه هم روی دکمه راهنما بزنه ، ما دو تا فایل راهنمای باز شده خواهیم داشت، درسته؟
برای این مطلب چه چیزی پیشنهاد میدی ؟

Mahmoud Zaad
سه شنبه 26 شهریور 1392, 17:20 عصر
میشه گفت یه حالت جستجو هست. یعنی شما توی پارامتر سوم، می گی: جستجو بر اساس تاپیک (HelpNavigator.Topic)، که اسم تاپیک "فلان چیز" باشه که مقدار این "فلان چیز" توی پارامتر بعدی نوشته میشه. اسم تاپیک ها هم که توی برنامه ای که فایل راهنما رو می سازی مشخص می شه.
در مورد کاربر قصه شما هم نظری ندارم چون تا حالا دنبالش نبودم به فرض که دو تا باز کنه اصلاً صد تا باز کنه، آخرش که چی؟ در واقع اگه این اتفاق توی برنامه بیفته یه حالت سردرگمی به کاربر میده که خود این نوع فایل این مشکل رو حل کرده ولی اگه کاربر خودش چند نمونه از فایل رو باز کنه به نظر من مشکلی پیش نمیاد، تا دلیل شما برای ممانعت از این کار چی باشه؟
من خیلی دنبال سر و کله زدن بیجا با کاربر نیستم.

Sal_64
سه شنبه 26 شهریور 1392, 19:21 عصر
امان از این کاربرای بازیگوش البته زیاد نیستن

فقط قصدم اینه زمانی که کاربر با برنامه کار میکنه امکان باز کردن بیش از یک فایل راهنما وجود نداشته نباشه