PDA

View Full Version : نحوه تشخیص رکورد های جدید ثبت شده

omid_student
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 10:20 صبح
سلام دوستان
من هنوزم ندونستم چطور میشه به طور کلی رکورد های جدید ثبت رو تشخیص داد
نظر من این بود که با تاریخ بدست بیارم
یعنی توی اون روز هر چی رکورد جدید ثبت شد بگم رکورد جدید ثبت شده
راهکار شما چیه دوستان؟

افشین66
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 12:29 عصر
می تونی یک فیلد بگذتری تو جدول پایگاه داده ات به عنوان read_st که هروقت اون رکورد دیدی 1 کنی وگرنه 0 باشه!!!!! اگر فقط امروز حسابی شاید یک نفر چند روز بعد اومد یک سر بزنه !!!

omid_student
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 12:58 عصر
این طوری اگه یکی ببینه که برای دیگه نمیشه جدید
باید یه روش بهتر باشه
کسی نبود؟

SilverLearn
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 14:27 عصر
می تونی از pdo استفاده کنی و آخرین رکورد ثبت شده رو از تابع زیر بدست بیاری

http://php.net/manual/en/pdo.lastinsertid.php

ali abedian
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 14:59 عصر
خب اگر توجه کرده باشی، سایتهایی که مثلا مثل همین انجمنها، وقتی یه بحثی مطلب جدید پیدا میکنه موقعی شما میتونی ازش با خبر بشی که با یوزر همون سایت وارد شده باشی.. اینطوری کار راحت میشه..
شما برای هر یوزر یه فیلد در نظر میگیری که همون مقدار ۰ هست به طور پیش فرض و تنها زمانی یک میشه که اون یوزر از اون بحث جدید دیدن کنه..
به همین راحتی

SilverLearn
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 15:16 عصر
شما برای هر یوزر یه فیلد در نظر میگیری که همون مقدار ۰ هست به طور پیش فرض و تنها زمانی یک میشه که اون یوزر از اون بحث جدید دیدن کنه..

روش مناسبی نیست ( این انجمن هم از vbulletin استفاده می کنه و همچین روشی رو نداره ) ...

ali abedian
جمعه 29 شهریور 1392, 17:19 عصر
منظورم این نبوده که این انجمن از این روش استفاده میکنه .. منظورم این بوده که مثل این انجمنها که وقتی یوزر با یوزر و پسورد خودش وارد انجمن میشه میتونه بفهمه که چه چیزهایی براش جدیده و چه چیزهایی قدیمی..
با این توضیح ، من اون روش رو پیشنهاد دادم .. حالا شما میگی مناسب نیست خب لابد مناسب نیست دیگه

MMSHFE
شنبه 30 شهریور 1392, 09:24 صبح
دوست عزیز، میتونید یک فیلد بگذارین برای مطالب که چه کسانی ازش بازدید کردن و وقتی هر کسی اون رو دید، ID اون فرد توی اون فیلد از همون مطلب همراه با یک delimiter قبل و بعدش ثبت بشه ( مثلاً اینطوری |25| ) و بعد، موقع نمایش مطالب، اگه ID کاربر همراه با delimiterهای قبل و بعدش توی فیلد مربوطه بود، یعنی کاربر اون رو دیده و اگه نبود، یعنی ندیده. هروقت مطلبی هم تغییر کرد، این فیلدش رو خالی کنید تا برای همه، بعنوان دیده نشده علامت بخوره.