PDA

View Full Version : گزارش گیری با کریستال ریپرت

masysh
شنبه 12 فروردین 1385, 12:12 عصر
چطور می شود هنگام گزارش گیری با توجه به شرایط موجود اعمال ریاضی انجام داد؟

Hamedm
شنبه 12 فروردین 1385, 12:46 عصر
سلام

چطور می شود هنگام گزارش گیری با توجه به شرایط موجود اعمال ریاضی انجام داد؟منظورتون از شرایط موجود چیه؟

دقیق بگو میخواهی چی کار کنی.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

MMAASS
شنبه 12 فروردین 1385, 13:18 عصر
لطفا سوالهای مربوط به کریستال ریپورت رو تو قسمت مربوط به خودش مطرح کنین.

masysh
سه شنبه 15 فروردین 1385, 08:39 صبح
می خواهم گزارشی تهیه کنم که اگر جنسیت زن بود و میزان پاداش از یک میزان خاص بیشتر بود میزان پاداش شخص با یک مقداری جمع شود و همین طور اگر جنسیت مرد بود .
در حقیقت باید دو تا شرط چک کنم

taherbaghal
سه شنبه 15 فروردین 1385, 10:11 صبح
می خواهم گزارشی تهیه کنم که اگر جنسیت زن بود و میزان پاداش از یک میزان خاص بیشتر بود میزان پاداش شخص با یک مقداری جمع شود و همین طور اگر جنسیت مرد بود .
منظورت اینه که میخای اگر زن بود پاداش رو بر اساس فرمولی محاسبه کنه و حاصل این محاسبه رو توی ریپورتت نشون بده؟ :متفکر:

MMAASS
سه شنبه 15 فروردین 1385, 11:50 صبح
دوست عزیز بهتر بود که تاپیکتون رو تو قسمت خودش مطرح می کردین اما این کارو نکردین ...
از "فرمولا فیلد" باید استفاده کنین و یه شرط بذارین واسه فیلد جنسیت و یه Select واسه میزان پاداش ( البته اگه واسه پاداشهای مختلف مقادیر مختلفی باید محاسبه بشه ). بعد هم این فیلد رو تو ریپورتتون نمایش بدین.

masysh
سه شنبه 15 فروردین 1385, 16:49 عصر
دوست عزیز لطف میکنی بیشتر راهنمایی کنی و قطعه کد را بنویسی
در ضمن من بعضی مقادیر را از ورودی می گیرم. چیزی مثل کد زیر

if trim({Employees.sex})="1" and {Employees.padash}> the amount that input from user
then {Employees.padash}={Employees.padash}+the amount that input from user
else if {Employees.sex}="0" and {Employees.padash}> the amount that input from user
then {Employees.padash}={Employees.padash}+the amount that input from user

MMAASS
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 21:18 عصر
سلام دوست عزیز
این طوری بنویس :

If {TableName.Sex} Then
Select Case {TableName.Salary}
Case 1000 To 1500
Formula=2*{TableName.Salary}
Case 1500 To 2000
Formula=3*{TableName.Salary}
Case 2000 To 2500
Formula=4*{TableName.Salary}
End Select
Else
Select Case {TableName.Salary}
Case 1000 To 1500
Formula=2.5*{TableName.Salary}
Case 1500 To 2000
Formula=3.5*{TableName.Salary}
Case 1500 To 2000
Formula=4.5*{TableName.Salary}
End Select
End if
توضیح اینکه :
* حتما سینتکس نوشتن کد برای فیلدتون رو روی بیسیک تنظیم کنین تا کد نوشته شده به این صورت جواب بده.
* من در اینجا مثلا حقوق خانمها را 2 - 3 -4 برابر و حقوق آقایان رو 2.5 - 3.5 - 4.5 برابر کرده ام :چشمک: و شما در هر جا فرمول مربوط به خودتون رو بذارین. :بامزه: (فکر کنم این خیلی نکته مهمی بود :لبخند: )
* بعد این فیلد رو به عنوان حقوق (پاداش) بذارین رو ریپورتتون.
* اگه بازم سوالی یا اشکالی یا توضیحی بود درخدمتم.

masysh
یک شنبه 20 فروردین 1385, 07:23 صبح
دوست مهربان
برای رفع این مشکل ، شما گفتین از فرمولا فیلد استفاده کنم. حالا سوال من اینه که :
اگر قرار است از فرمولا فیلد استفاده کنم . چطور می توانم مقادیر ورودی کاربر را در فرمولهایم اعمال نمایم. یعنی کاربر تعیین می کند که چه مقدار به پاداش اضافه شود و در نهایت این مقدار با مقدار موجود در بانک جمع شده و در گزارش می آید.

MMAASS
یک شنبه 20 فروردین 1385, 20:30 عصر
اگه که پارامتر دارین باید این کارو در سطح فرم انجام بدین. یعنی اینکه یه TextObject روی ریپورتتون بذارین و بعد در قسمت فرم مقدار اون دقیقا به روش بالا محاسبه بشه و بعد هم موقع نمایش ریپورت ، مقدار محاسبه شده رو توش نشون بدین.