PDA

View Full Version : قفل کردن مقداری از رم لطفا سریع

aloneman2005
شنبه 12 فروردین 1385, 19:33 عصر
سلام
من میخوام مقداری از حافظه رم رو برای خودم ور دارم یهنی اینکه
وقتی مقداری رو تو آن خونه حافظه می ذارم
رفتم که آدرس آنجا رو بدم بهم محتویات همون رو بده
مثلا اگر تو خونه 1 نوشتم 1000 رفتم برنامه رو ببندم
و دوباره با یک برنامه دیکه باز کنم
بهش خونه 1 رو بدم بهم 1000 رو بده

Delphi Skyline
شنبه 12 فروردین 1385, 20:58 عصر
سلام
من میخوام مقداری از حافظه رم رو برای خودم ور دارم یهنی اینکه
وقتی مقداری رو تو آن خونه حافظه می ذارم
رفتم که آدرس آنجا رو بدم بهم محتویات همون رو بده
مثلا اگر تو خونه 1 نوشتم 1000 رفتم برنامه رو ببندم
و دوباره با یک برنامه دیکه باز کنم
بهش خونه 1 رو بدم بهم 1000 رو بده

من که اصلا متوجه نشدم . اما اگه می خوای یه قسمت از رم رو برداری می تونی تعدادی متغیر فقط تعریف کنی . البته به نظر من این اصلا عاقلانه نیست !!!

Arash_j13
شنبه 12 فروردین 1385, 22:11 عصر
می تونی از وقفه های مربوط به تخصی حافظه استفاده کنی الان دقیقا یادم نیست کدوم توابع از سرویس int 21h بود اما اینها حافظه برات در نظر می گیرن ولی اینکه قفل بشه چون هر برنامه ای می تونی با داشتن آدرس اونجا روش بنویسه البته سیستم عامل این حافظه رو دیگه تخصیص نمی ده اما ممکنه برنامه ای بخواد بهش دسترسی داشته باشه

aloneman2005
یک شنبه 13 فروردین 1385, 20:31 عصر
من میخوام وقتی در یک جای حافظه یک چیزی نوشتم
بعد وقتی برنامه رو ببندم و دوباره با یک برنامه دیگه بشه با دادن
آدرس آن حافظه آن مقدار رو برداشت

Delphi Skyline
یک شنبه 13 فروردین 1385, 20:50 عصر
این کار اصلا عاقلانه نیست زیرا رم فقط برای استفاده موقت است . شما باید به جای رم از ذخیره در فایل و اگر با ویندوز کار می کنی از رجیستری استفاده کنید .

mzjahromi
دوشنبه 14 فروردین 1385, 08:21 صبح
فکر نمی کنم سیستم عامل بهت همچین اجازه ای بده.یک پروسس وقتی که پایان یافت حافظه های تحت اختیار اون آزاد میشه.همونطور که دوستمون گفتن میتونی از فایل یا امثال اون استفاده کنی.
مگه اینکه از مکان های رزرو شده خود سیستم عاممل استفاده کنی که اونم همه سیستم عاملها این اجازه رو به شما نمیدن

aloneman2005
دوشنبه 14 فروردین 1385, 18:59 عصر
حالا اگر بخوام یک چیری رو در حافظه اختصاص بدم
که برنامه دیگه بتونه از اون استفاده کنه چکار بکنم
بدون بسته شدن برنامه اول

Delphi Skyline
دوشنبه 14 فروردین 1385, 19:36 عصر
حالا اگر بخوام یک چیری رو در حافظه اختصاص بدم
که برنامه دیگه بتونه از اون استفاده کنه چکار بکنم
بدون بسته شدن برنامه اول

اول اینکه چرا سعی بر استفاده از رم دارید . دوم اینکه شما باید آدرس اون قسمت از حافظه رو بگیرید و در اون برنامه ازش استفاده کنید اما این کار به دلیل استفاده چند پروسسی نیاز به هماهنگی نیاز داره که کمی مشکله .

Younes
سه شنبه 15 فروردین 1385, 13:37 عصر
سلام
شما می توانید یک برنامه سرویس دهنده به یک وقفه بنویسید و آن را درحافظه مقیم نمایید این برنامه نباید کار خاصی انجام دهد فقط مقداری خانه حافظه رزرو میکند و بعد یک jmp Far می کند به آدرس اصلی وقفه مربوطه . برنامه بعدی که می خواهد از آن خانه های رزرو شده استفاده نماید میتواند آدرس وقفه مربوطه را از جدول وقفه ها بدست بیاورد و با توجه به قسمتی که متغیرها را تعریف کرده اید به آنها دسترسی پیدا کند . وقفه های لازم برای انجام این عملیات هم در کلیه کتب text دانشگاهی پیدا میشود.