PDA

View Full Version : مشکل در نصب NetBeans IDE 5.0 inataller

mehdi-213
یک شنبه 13 فروردین 1385, 01:25 صبح
1-در ابتدا jdk را نمی شناسد به همین خاطر باید خودم java.exe رو بهش بشناسونم چرا نمی شناسد؟
2-مشکل اصلی اینجاست نمی تواند J2SE JDK را بشناسد به همین خاطر پیغام میدهد که من خودم توسط آدرس اون رو بهش بدم(J2SE JDK HOME DIRECTORY):متفکر:
که وقتی ادرس میدهم مثلا c:\jdk اون رو نیشناسد و پیغام زیر رو میدهد
please specify the home directory of J2SE JDK 1.4.2 or later:اشتباه: :متعجب:

در ضمن من jdk1.4 رو دارم مال JB 8.0
لطفا کمک کنبد:گریه:

zehs_sha
دوشنبه 14 فروردین 1385, 00:06 صبح
تا آنجا که من اطلاع دارم jdk jb کامل نیست شما می توانید jdk قابل نصب از sun را امتحان کنید

pooyanm
دوشنبه 14 فروردین 1385, 20:43 عصر
سلام
jbuilder8 نگارش jdk1.4.1 را داره اگه واقعا نگارش 1.4.2 را لازم داره باید تهیه کنی اگه از ورژن
مطمئن نیستی در خط فرمان و در مسیر jdk1.4\bin دستور java -version را اجرا کن.
اگه jbuilder2005 را داشته باشی نگارش 1.4.2 را داره. البته 1.4.2 قدیمی شده بهتره 1.6 یا به عبارتی JSE6.0 را از http://mustang.dev.java.net دانلود کنی و تا مدتها خیالت راحت باشه ویا حداقل 1.5 را بگیری.
jbuilder2006 هم ظاهرا 1.5 را داره.

azizi-ra
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 10:19 صبح
متاسفانه jbuilder تنظیمات اصلی jdk را از حالت استاندارد خارج میکند و لی شما میتوانید خودتان jdk را مجدد نصب کنید تا به راحتی netbean شود حتا نسخه netbean با jdk داخلی هم موجود است که میتوانید دانلود کنید.

Delphi Skyline
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 15:17 عصر
متاسفانه jbuilder تنظیمات اصلی jdk را از حالت استاندارد خارج میکند و لی شما میتوانید خودتان jdk را مجدد نصب کنید تا به راحتی netbean شود حتا نسخه netbean با jdk داخلی هم موجود است که میتوانید دانلود کنید.
من با NetBeans کار می کنم و با JDK یی که ماله جی بیلدر 2005 است . هیچ مشکلی هم ندارم .