PDA

View Full Version : با توجه به طرح مهاجرت از ویندوز به لینوکس دولت به نظر شما آینده دات نت در ایران چگونه خواهد بود ؟

cjNet
شنبه 30 شهریور 1392, 17:37 عصر
سلام به همه دوستان .
مدتیه که بحثی با عنوان طرح مهاجرت از ویندوز به لینوکس در دولت ( به صورت جدی تر ) مطرح شده و با توجه به اینکه خیلی از برنامه نویسان ایرانی از دات نت و تکنولوژی مرتبط استفاده میکنن و شرکت های خصوصی هم خیلی از پروژه های مهم و بزرگشون معمولا برای سازمان ها و ارگان های دولتیه ، میخواستم ببینم نظر دوستان درباره آینده دات نت و تکنولوژی های مرتبط با اون در ایران چیه ؟

aliagamon
شنبه 30 شهریور 1392, 18:10 عصر
خوب اینجاست که پروژه مونو خودی نشون میده(تو ایران البته تو جهان شناخته شده هست) ....
هیچ کمی کاستی هم نداره :لبخند:

drsina
شنبه 30 شهریور 1392, 18:29 عصر
چند وقت پیش یه جایی می خوندم ، لینوکس یک نخسه ای داره که اسپانسرش ماکروسافت ه .
تا حالا با تغییراتی که به وجود آمده ، تونسته دات نت 1.0 رو ساپورت .
به هرحال دات نت با توجه به مزیت های بی نهایتی داره ، امنیت سیستم عامل رو کاهش میده ،

البته توو برزیل هم اینکارو کردن و زیاد موفق نبود ، اگر ما بخواهیم از Xamin استفاده کنیم ، که کلا اگه بر گردیم به ویندوز 98 امن تر و آبرومندانه تره .

ولی خیلی ساده ، (((( مطمئن باشید ، ماکروسافت وقتی ببینه سیستم عاملش در حال سقوطه ، توو حوزه ی لینوکس هم دخالت می کنه . ))))
ولی به نظرم mono هم میتونه ، راه مناسبی باشه.

shahryari
شنبه 30 شهریور 1392, 19:26 عصر
سلام
اینکه تکلیفش مشخصه...
mono (http://en.wikipedia.org/wiki/Mono_%28software%29)

NasimBamdad
شنبه 30 شهریور 1392, 23:42 عصر
مستلزم هزینه های بسیار بالایی هستند !

به نظرم خیلی سخته و امکانش بسیار کم !

Nima NT
یک شنبه 31 شهریور 1392, 00:35 صبح
تو ایران بارها و بارها و بارها و .... از این طرحها مطرح شده و همشون به ناکامی رسیدن
بهتره به جای درگیر کردن ذهنتون درباره این مسایل از کنارشون فقط رد بشید...

vistacali
یک شنبه 31 شهریور 1392, 05:34 صبح
سلام درسته دات نت امکانات زیادی داره ولی اگر واقعا اینطور اتفاقی بیفته بجز مونو کوچ کردن به سمت جاوا میتونه از مزیت ها باشه

esafb52
یک شنبه 31 شهریور 1392, 12:18 عصر
باز فکر کنم همون داستان ویندوز 98 در حال اتفاق افتادنه طرف با کلی ادا و اطوار میومد یه ویندوز نصب میکرد حالا لینوکس ،ضمنا به به نظرتون چند درصد از کارمندهای اسم لینوکس رو شنیدن کار کردنش پیش کش

davidrobert
یک شنبه 31 شهریور 1392, 13:42 عصر
بچه اگه ایران بخواهد طهر اینکه از ویندوز بریم به لینوکس به حقیقت به پیوند ه انشاالله در 100 سال آینده یا بیشتر به وقوع میپوند ه اینقدر خودتون عزت نکنید ایران چی ش سر جاش بوده که این حرفش هم سر جاش باشه. احمدی نژاد 8 پیش کهنز شهریار گفت اینجا من برای شما بیمارستان میسازم هنوز یک آجری شم کار نگذاشتن چی بریسی بیمارستان.
سمت خانه دختر خالم دارن یه تو نیل می سازن نزدیک 11 سال هنوز که هنوز ساخته نشده فقط خراب کردن زمین رو نزدیک 100 متر از 11 سال پیش تا اعلان نساختن.
حالا بیا در نظر بگیر از ویندوز برن لینوکس جالبی ش میدونید چی دهن خودشون هم سرویس میشه. وقتی راحت می توانند یک دکمه رو هر جا فرم بزارن با سی شاپ حالا باید با زبان سی بیان دکمه بسازند و بگم کجا قرار بگیری و غیره به نظر شما چیزی که ایران بنفش نیست رو میاد انجام بده تو خارج بیشتر سیستم های لینوکس هستش یا میک ولی تو ایران که هنوز مدارس دار ه سیستم های قدیمی رو یاد میدن میان سیستم جدید رو بگن. به مردم. مردم ایران هنوز تو ویندوز ایکس پی ماندن چه بریسی ویندوز 7 هم که از رده خارج شده و همه دارن میری سمت 8.
یه چیز جالب تو یک فیلم که ایران ساخته بود 2 تا دوست اومدن فیلم من روبیت هستم رو ساخته بودن رفته بودن به وزارت فنی حرفه اختراشون و نشون بدن طرف قشنگ حالیش ون رو گرفت میگه ما هنوز نتوانستیم شیشه دو جدا ره رو بین مردم جا بدیم حالا بیام روبات بفرستیم برای مردم به خرید کنه. ولی وقتی مردم شیشه دو جدا ره رو قبول نمیکنه چطور میخواهید بیان روبات خرید کن رو بگیرن.
اینها رو گفتم خیالیتون راحت باشه به این زودی خبری نیست تا 100 سال آینده اگه زمین رو خدا از بین نبیره به وقوع میپیوندی ایران امده یه لینوکس ساخت که اصلا کا نمیکرد چه بریسی سیستم ها لینوکس بشین.

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 31 شهریور 1392, 13:51 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

به نظرتون چند درصد از کارمندهای اسم لینوکس رو شنیدن کار کردنش پیش کش
بنده هم با نظر شما موافقم . بارها و بارها این موضوع مطرح شده و هر بار به شکست خورده. یادما 7 یا 8 سال پیش موضوع wto مطرح شده بود و بحث این بود که اگر این اتفاق بی افته ما که داریم با دات نت برنامه نویسی میکنیم باید کلی پول نرم افزارامونو بدیم و ... اما همون موقع هم مشخص بود که به خاطر هزینه های بسیار زیادی که داره نمیشه . الان هم شما فقط همین رو در نظر بگیرید که چفدر باید زمان و هزینه صرف بشه تا کارکنان سازمان ها از ویندوز به لینوکس مهاجرات کنن. کارکنانی که بعضی از اونا هنوز میگن ویندوز این سیستم لینوکسه!
این هزینه ها جدای هزینه های تغییر نرم افزار های سازمانی و ... هست
و با توجه به شرایطی که در حال حاضز کشور داره من فک میکنم احتمال این کار بسیار کم باشه.
پس با قدرت کارتون رو ادامه بدید و همیشه سعی کنید بهترین باشید
با آرزوی موفقیت