PDA

View Full Version : سوال: بازار کدام زبان برنامه نویسی بهتر و پردرآمدتر هست؟؟

mostafae
یک شنبه 31 شهریور 1392, 05:34 صبح
سلام. لطفا در مورد زبانهاي برنامه نويسي رايج و بازار كار و ميزان درآمد و آینده آنها توضیح بدین.

ممنون.

masiha68
یک شنبه 31 شهریور 1392, 06:47 صبح
این بحث دیونه کننده ترین بحثه که ایا پی اچ پی بهتره یا asp و هیچ وقت هم به نتیجه نرسیده
یه سرچی بزنین ... تو همین فروم صدها دعوای خونی انجام شده و بی نتیجه بوده :)
راستی ... معمولا کسی از برنامه نویس نمی خواد مثلا حتما با پی اچ پی بنویسه و این ربطی به سلیقه ی برنامه نویس داره

rezaonline.net
یک شنبه 31 شهریور 1392, 07:00 صبح
برنامه نویس اگه برنامه نویس باشه با زبان پاسکال هم میتونی برنامه شو بنویسه .

hamedarian2009
یک شنبه 31 شهریور 1392, 08:44 صبح
سلام
از لحاظ رایج بودن طبق آخرین آماری که من دارم 81.1 درصد سایتهای دنیا با php نوشته شده و قطعا هرچیزی که رایجتر باشه بازار کار بیشتری هم داره دیگه

masiha68
یک شنبه 31 شهریور 1392, 08:48 صبح
سلام
از لحاظ رایج بودن طبق آخرین آماری که من دارم 81.1 درصد سایتهای دنیا با php نوشته شده و قطعا هرچیزی که رایجتر باشه بازار کار بیشتری هم داره دیگه

فک نکنم این امار درست باشه ... باید یه چیزی حدود 53 درصد باشه و رایج بودن هم دلیل برتری نیست فقط پی اچ پی یادگیریش راحت تره و یه سری پیش فرض ها داره که ظاهرا راحتره و در کل دردسر ساز :(
دیروز پیش یکی از دوستام بودم asp کار می کرد بهم نشون داد یه فرم لاگین رو چطوری فقط با چن کلیک و امنیت بالا می سازه در حالی که من پی اچ پی کار باید یه روز واسه امنیت و طراحی و ... وقت میزاشتم
البته بازم اینا دلیل برتری هیچکدوم نیست

hamedarian2009
یک شنبه 31 شهریور 1392, 10:46 صبح
فک نکنم این امار درست باشه ... باید یه چیزی حدود 53 درصد باشه و رایج بودن هم دلیل برتری نیست فقط پی اچ پی یادگیریش راحت تره و یه سری پیش فرض ها داره که ظاهرا راحتره و در کل دردسر ساز :(

نه این آمارو از w3c دیدم معتبره و من نگفتم کدوم بهتره بلکه گفتم وقتی php رایجتره بازار کارش بیشتره دیگه

MMSHFE
یک شنبه 31 شهریور 1392, 11:20 صبح
فک نکنم این امار درست باشه ... باید یه چیزی حدود 53 درصد باشه
آمار مربوط به W3Techs هست و معتبره. لینک (http://w3techs.com/technologies/overview/programming_language/all)

و رایج بودن هم دلیل برتری نیست فقط پی اچ پی یادگیریش راحت تره و یه سری پیش فرض ها داره که ظاهرا راحتره و در کل دردسر ساز :(رایج بودن دلیل برتری نیست ولی دلیل وجود بازار کار بهتر هست. کدوم پیشفرضهای PHP دردسرساز بوده؟ میشه مثال بزنید؟

دیروز پیش یکی از دوستام بودم asp کار می کرد بهم نشون داد یه فرم لاگین رو چطوری فقط با چن کلیک و امنیت بالا می سازه در حالی که من پی اچ پی کار باید یه روز واسه امنیت و طراحی و ... وقت میزاشتمگویا شما هم NET Framework. و Visual Studio رو با ASP.NET اشتباه گرفتین. اون چند تا کلیک ساده که فرم لاگین ساخته رو VS فراهم کرده نه ASP.NET به تنهایی. گویا شما با ادیتورهای حرفه ای مثل Zend Studio و فریمورکهای خوب PHP مثل CI و Yii و ZF و... کار نکردین و خبر ندارین چنین کارهایی خیلی راحتتر در PHP قابل انجامه و امنیتش هم اگه بیشتر از اون چیزی که توی ASP.NET میبینید نباشه، قطعاً کمتر هم نیست.

البته بازم اینا دلیل برتری هیچکدوم نیست
درسته، برتری با برنامه نویسه نه با زبان برنامه نویسی. برای مثال، توی تمام زبانها کنترلهای Validation وجود داره و اگه کسی از اونها استفاده کنه، حتی با خود ++C/C و بصورت CGI هم میشه Web Applicationهای خیلی خوبی نوشت ولی اگه این Validationها رو مورد استفاده قرار ندیم، برنامه ما آسیب پذیر خواهد بود و اینجا مسئولیت با زبان برنامه نویسی نیست، بلکه خود برنامه نویس مقصره.
موفق باشید.

masiha68
یک شنبه 31 شهریور 1392, 15:20 عصر
من تا حالا ندیدم مشتری واسه برنامه نوس تعریف کنه که حتما باید با فلان زبان پروژه نوشته بشه !!!! (اگرم شما دیدن بذارین پای کم تجربگی من)
در مورد پیش فرض ها .. مثلا شما توی پی اچ پی نوع متغییر رو تعریف نمی کنید و خود پی اچ پی تشخیص میده که متغییر از چه نوعی هستش و ظاهرا این خوبه در حالی که بیشتر sql injuction از راه ها id انجام میشه که قراره int باشه ولی با یه قاطی کردن یه کمی کد های sql تبدیل به string میشه !!!!

yeksib
یک شنبه 31 شهریور 1392, 15:23 عصر
هیچ کدوم !!:بامزه:

MMSHFE
یک شنبه 31 شهریور 1392, 15:27 عصر
خوب حساسیت به نوع، مزایا و معایب خاص خودش رو داره و بعلاوه توی PHP اینطور نیست که متغیر اصلاً نوع نداشته باشه بلکه موقعی که مقداری با نوع متفاوت به متغیر نسبت میدین، بطور خودکار نوعش عوض میشه و در هر لحظه میتونید با gettype نوعش رو تشخیص بدین و با کمک Type Casting براحتی جلوی ورود مقادیر غیرمجاز رو بگیرین. روش استفاده از امکانات بستگی به کاربر داره و نمیشه اگه خودمون اعتبارسنجی صحیح انجام نمیدیم، گردن زبان برنامه نویسی بندازیم. توی زبانهای حساس به نوع متغیر هم همین حساسیت باز یکسری مشکلات بوجود میاره که توی PHP نیست. مثلاً آرایه های PHP که کاملاً منعطف هستن ولی توی NET. چنین قابلیتی نیست و باید با کمک یکسری ترفندها مثل استفاده از آرایه object و Unboxing و... همین قابلیت سودمند PHP رو با چندین خط کد شبیه سازی کنید.