PDA

View Full Version : مقایسه بین VB و VC و Delphi

تبار
جمعه 28 آذر 1382, 10:27 صبح
سلام
دوست دارم نظر دوستان را در مورد این مورد بدانم که بین این سه زبان ویژوال کدام را وبه چه علت انتخاب می‌کنند ؟
چه مزایا و معایبی در هر کدام می‌بینند ؟ چه دلیل یا دلایلی باعث برتری یکی بر بقیه است .
در آخر بازار کار کدام بهتر بنظر می‌رسد.

ممنون از توجه دوستانی که نظر منطقی و فنی خود را ابراز می‌کنند. :oops:

Hidarneh
جمعه 28 آذر 1382, 17:12 عصر
وای ی ی ی ی ی دوباره نه

majid_n
جمعه 28 آذر 1382, 18:23 عصر
عزیزم اگه خوب بگردی بار ها و بارها به این سوال مفصل پاسخ داده شده . :?

تبار
شنبه 29 آذر 1382, 06:47 صبح
چشم .حواسم نبود.رفتم تاپیکهای قدیمی را جستجو کردم .کم مانده بود قرار بگزارن برای قمه‌کشی !!! بابا چه خبره ؟!
یک نفر می‌خواهد بداند حالا که می‌خواهد شروع کند سراغ کدام برود ؟
من خودم استادی در دانشگاه گفت اول برو VB کارکن بعد دلفی ، آخرش اگر لازم داشتی VC .
من هیچ وابستگی به هیچکدام ندارم . می‌خواهم برنامه برای مشتری بنویسم و دنبال زبان کم دردسر می‌گردم که دست و بالم را هم بخاطر سادگی نبندد .
اگر رجزخوانی شروع نمی‌شود بگویید در شرایط زیر کدام مسیر بهتر است :
می‌گویند NET. ، باید CPU قوی داشته باشد و WIN2000 نصب باشد . آیا دلفی هم اینطوراست؟
تا حال VB6 کار کرده‌ام . سراغ دلفی بروم ؟
قسم میدهم کسی جواب اضافه ندهد !خواهش می‌کنم تمنا می‌کنم !!! :cry: :cry: :cry:

cydonia
یک شنبه 30 آذر 1382, 01:13 صبح
بابام جان ، اگر vb را خوب یادگرفتی و هنوز مشکلی داشتی خوب برو دنبال دلفی . ولی اگر میخواهی دلفی یاد بگیری که چه بهتر. چون واقعاً چیز جالبیه. vc بسیار قدرتمند ولی زمان زیادی میخواد تا اکسپرت بشی. اما یک حقیقت وجود دارد . و اون اینکه شاید بیش از 80% نرم افزارهای تجاری که در ایران تولید میشود را یه کم مشکل تر و یا آسانتر با vb و delphi میشود تولید کرد. یعنی یا ویبی یا دلفی را خیلی خوب یاد بگیری (در حد اتصال و کار با بانکهای اطلاعاتی ، استفاده از API ها و همچنین جمع آوری مقالات و Resource های خوب) میتوانی در بازار ایران کارهای بسیار خوب و قابل قبولی را انجام دهی.من فکر نمیکنم حالا حالا ها نرم افزار هایی مثل حسابداری و یا برنامه های مشابه تحت .NET تولید شوند. البته در مورد برنامه های تحت وب قضیه فرق میکند. به هر حال امیدوارم موفق باشی.

DelphiMan
دوشنبه 01 دی 1382, 21:12 عصر
می‌گویند NET. ، باید CPU قوی داشته باشد و WIN2000 نصب باشد . آیا دلفی هم اینطوراست؟
تا حال VB6 کار کرده‌ام . سراغ دلفی بروم ؟

با سلام
دوست عزیز من الان حدود 8 سال هست که برنامه نویسی می کنم... و حدود 5 سال هست که تحت ویندوز برنامه نویسی میکنم...
خوب هر کس برای خودش یک ری عقایدی دارد من شخصا از میکروسافت و محصولات سرهم بندی شده اش متنفرم ... ولی خوب از اونجا که اجبار بازار حکم میکنه باید کار کنم و الان هم مدتی هست که با Kylix تو لینوکس کار میکنم...
حالا بعد از اینهمه قصه میخوام بگم که در همه موارد دلفی نسبت به محصولات میکروسافت سر هست ... نمیدونم میدونید یا نه ولی در سال 2003 دلفی مقام اول در طراحی برنامه های تحت .net را بدست آورد که همانطور که میدانید تکنولوژی دات نت ساخته میکروسافت هست...
من فقط یک پیشنهاد میکنم که برو فقط دلفی کار کن و سعی کن تمامی جوانب اون رو مسلط بشی بعد خواهی فهمید که وقتت رو تلف نکردی ...

من با همه زبانهای برنامه نویسی ویژوال کار کردم در حد حرفه ای...
ولی بازم میگم که فقط دلفی

موفق باشی- صادق

تبار
پنج شنبه 04 دی 1382, 03:34 صبح
ممنون .

راحله سعادتی
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 15:57 عصر
برای نوشتن Dll از Vc استفاده کنید

بانک های اطلاعاتی Delphi

بازی و جفنگیات Vb

Ehsansh
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 16:27 عصر
در بانکهای اطلاعاتی که دلفی از قدیم حاکم بوده و هست. امیدوارم پس از واگذاری دلفی همچنان برتر باشه.
DLL رو هم به خوبی میتونید با دلفی بنویسید و زیاد فرقی نمیکنه با چه زبونی باشه.
برای بازی های در پیت مثل فکر و بکر همون VB هم کارتون رو راه میندازه.
اما بازیهای گرافیکی ++C و #C.
برای داشتن دوستان برنامه نویس خوب حتما دلفی!!!!
خداییش در تمام فاروم ها مثل فاروم های دلفی دست و دلبازی ندیدم.
اگه میخوای برای واسه شرکت ها کار کنی متاسفانه باید بری VB یا #C یاد بگیری.
یه مزیت دیگه دلفی داره اینکه اگه موقع بالا اومدنش Ctrl+Shift رو بگیری عکس سازنده هاش رو نشون میده :چشمک: