PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل با سطح دسترسی 755 در PHP

abolfazl-z
یک شنبه 31 شهریور 1392, 09:29 صبح
سلام دوستان

من یک vps لینوکس دارم که روش centos 32bit نصب هست و دایرکت ادمین هم نصب شده.
ولی مشکلی که اینجا وجود دارد این هست که نمیشه هیچ پوشه یا فایلی رو با PHP بر روی سطح دسترسی 755 ایجاد کرد! و باید حتما سطح دسترسی روی 777 باشه !
خوب دوستان مشکل چی میتونه باشه ؟

MMSHFE
یک شنبه 31 شهریور 1392, 10:54 صبح
این مشکل ارتباطی به PHP نداره. با پشتیبانی هاستتون تماس بگیرین و مشکل رو مطرح کنید و ازشون راهنمایی بخواین. شاید User که به شما دادن، دسترسی لازم رو نداشته باشه.

abolfazl-z
یک شنبه 31 شهریور 1392, 10:57 صبح
بله میگن ما suPHP رو نصب کردیم از پشتیبانی دایرکت ادمین کمک بگیرید !
در کل داره میگن نمیتونیم.
اول هم رو کلوکسو بودیم که همین مشکل وجود داشت و گفتن برین روی دایرکت ادمین. حالا رفتیم روی دایرکت ادمین باز میگن نمیشه !!!!!!!!

MMSHFE
یک شنبه 31 شهریور 1392, 11:04 صبح
بهتره از یک هاست معتبر استفاده کنید. من خودم شخصاً برتینا رو توصیه میکنم.

abolfazl-z
یک شنبه 31 شهریور 1392, 11:11 صبح
پس مشکل از ما نیست ؟

MMSHFE
یک شنبه 31 شهریور 1392, 12:12 عصر
نه مشکل از کد نیست قاعدتاً. البته باید دقیقاً بررسی بشه ببینیم مشکل از کجاست. مثلاً ببینید توی خود کنترل پانل میتونید پوشه با دسترسی 755 بسازید یا نه. اگه شد، ببینید Owner اون پوشه کیه. بعد توی PHP یک پوشه بسازین و ببینید با چه Owner ‌ساخته میشه. اگه فرق میکنه، باید به پشتیبانی بگین این مسئله رو درست کنن. اگه قبول نکردن از یک هاست دیگه که جوابگو باشن، استفاده کنید.

abolfazl-z
یک شنبه 31 شهریور 1392, 14:17 عصر
درباره owner بیشتر توضیح دهید.
در کنترل پنل میشه پوشه ساخت !
ولی در PHP اصلا پوشه نمیشه ساخت . و خطای Permisiion میده.

mkdir('test') => false
خود وردپرس میگه ما نمیتونیم فایل ها را ویرایش کنیم!

MMSHFE
یک شنبه 31 شهریور 1392, 14:59 عصر
باید مشکلتون رو از نزدیک بررسی کنم ولی فکر میکنم بخاطر Permission پوشه public_html باشه. باید ببینید User شما مجوز نوشتن داخلش داره یا نه. Permission این پوشه رو 666 بگذارین و دوباره WP رو نصب کنید. ببینید درست میشه یا نه؟

yeksib
یک شنبه 31 شهریور 1392, 15:27 عصر
آیا اگر پوشه ی عکس ها رو روی 777 قرار بدیم مشکل شاز میشه !؟

abolfazl-z
یک شنبه 31 شهریور 1392, 15:39 عصر
باید مشکلتون رو از نزدیک بررسی کنم ولی فکر میکنم بخاطر Permission پوشه public_html باشه. باید ببینید User شما مجوز نوشتن داخلش داره یا نه. Permission این پوشه رو 666 بگذارین و دوباره WP رو نصب کنید. ببینید درست میشه یا نه؟

پوشه public_html روی 777 ست شده و تغییر نمی کند !

abolfazl-z
یک شنبه 31 شهریور 1392, 15:50 عصر
راستی مشکل وردپرس نیست ! مشکل این هست که اصلا نمیشه هیچ فایلی توسط PHP ایجاد کرد!(مثالی که بالا ذکر کردم)