PDA

View Full Version : چند سوال در مورد ورود به دنیای ASP

686868
یک شنبه 31 شهریور 1392, 14:46 عصر
سلام / من چند تا سوال در مورد asp و سایتهایی که با asp طراحی میشوند دارم / امیدورام عزیزانی که تخصص دارند جواب بدهند !

1- اول اینکه من تا حالا مقداری با php و سیستم های مدیریت محتوا کمی آشنایی پیدا کردم و حالا تازه به امید خدا میخوام برم با ASP سایت پیاده سازی کنم ! نقطه شروع من کجاست ؟ یعنی اولین کاری که باید انجام بدهم چیه ؟

2- آیا ASP هم سیستم مدیریت محتوا دارد و یا اینکه حتی برای یک سایت ابتدایی و کوچک هم باید پنل مدیریتی بنویسیم ؟

3- خلاصه اینکه من هیچی از این موضوع نمیدانم ! خواهشا راهنمایی بفرمایید !

anvar
یک شنبه 31 شهریور 1392, 20:03 عصر
1- شما قبل از ورود به asp.net باید با یکی از زبان های دات نت (Vb.net و C#) اشنا بشی - پس در قدم اول یکی از این دو زبان رو یاد بگیر - پیشنهاد من C#
مقدمات برنامه نویسی به زبان های فوق رو که رد کردی می تونی وارد بحث های asp.net بشی - Php و asp.net بطور کلی با همدیگه فرق میکنن. برای کد نویسی و کامپایل و دیباگینگ هم نیاز به محیط برنامه نویسی داری که توسط نرم افزای به نام ویژوال اسندیو تمامی کارهای فوق رو می تونی با هم پیش ببری (محیط ویژوال برای کدنویسی + سرور لوکال IIS (مشابه با آپاچی اما اختصاصی ویندوزه)). بعد هم یک کتاب خوب که بتونه قدم به قدم شما رو راهنمایی کنه

2 - بله asp.net هم سیستم های مدیریت محتوی دارد معروف ترینش دات نت نیوکه. اما بصورت اختصاصی اجبارا باید پنل مدیریتی بنویسی (معمولا سیستم ها بصورت اختصاصی نوشته میشن)

3 - در کل زمانی که با asp.net کار می کنی php رو کلا از ذهنت بذار کنار , وگرنه قاطی می کنی - علتش هم تفاوت بنیادی این دو زبانه (البته اگر بشه php رو زبان نامید)