PDA

View Full Version : دسترسی پیدا کردن به حافظه کپی

Pedram_Parsian
یک شنبه 31 شهریور 1392, 18:15 عصر
سلام

اگه دقت کرده باشید در بیشتر نرم افزار ها مثل ویژوال استدیو وقتی شما در کامپیوتر کپی می کنید دکمه Paste فعال (روشن) میشه ولی در غیر این صورت دکمه Paste غیر فعال است.
من تونسنم تا حدودی این کار رو تو برنامه ام انجام بدم
ولی کاری که من کردم فقط توی داخل برنامه عمل می کرد یعنی وقتی روی دکمه کپی در داخل برنامه کلیک کی شد مقدار یه متغیر از نوع bool تغییر می کرد.
ولی من نتونستم به حافظه کپی ویندوز دسترسی پیدا کنم :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه:
لطفا کمک کنید.

Pedram_Parsian
یک شنبه 31 شهریور 1392, 18:18 عصر
سلام

اگه دقت کرده باشید در بیشتر نرم افزار ها مثل ویژوال استدیو وقتی شما در کامپیوتر کپی می کنید دکمه Paste فعال (روشن) میشه ولی در غیر این صورت دکمه Paste غیر فعال است.
من تونسنم تا حدودی این کار رو تو برنامه ام انجام بدم
ولی کاری که من کردم فقط توی داخل برنامه عمل می کرد یعنی وقتی روی دکمه کپی در داخل برنامه کلیک کی شد مقدار یه متغیر از نوع bool تغییر می کرد.
ولی من نتونستم به حافظه کپی ویندوز دسترسی پیدا کنم :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه:
لطفا کمک کنید.
البته منظور من استفاده از کلید های ترکیبی نیست !
از منو برنامه فعال بشه نه از کلید های ترکیبی.

aliagamon
یک شنبه 31 شهریور 1392, 18:39 عصر
یعنی میخواین مثلا دکمه کپی یا پیست رو قفل کنین؟...این کارو(تا اونجا که من میدونم) از تو رجستری میشه کرد ...
ولی اگه این نیست بگین سوالتون نامفهومه :اشتباه:

shahryari
یک شنبه 31 شهریور 1392, 19:02 عصر
باید کلیپ بورد سیستم رو چک کنی ....
اگه gettextش مخالف نال بود یعنی یک متنی کپی شده آماده پیست کردن در تکست باکس یا امثالهم .. هست و دکمه فعال بشه
اینم مثالش:
string s = Clipboard.GetText();
if (s != "" )
{
button1.Enabled = true;
}
else
{
button1.Enabled = false;
}

Pedram_Parsian
دوشنبه 01 مهر 1392, 14:03 عصر
باید کلیپ بورد سیستم رو چک کنی ....
اگه gettextش مخالف نال بود یعنی یک متنی کپی شده آماده پیست کردن در تکست باکس یا امثالهم .. هست و دکمه فعال بشه
اینم مثالش:
string s = Clipboard.GetText();
if (s != "" )
{
button1.Enabled = true;
}
else
{
button1.Enabled = false;
}
ممنون دوست عزیز :قلب: