PDA

View Full Version : حرفه ای: نحوه مات کردن و شفاف کردن فرم

hamed-lavafi
یک شنبه 31 شهریور 1392, 21:30 عصر
سلام دوستان، شاید سوال سختی باشه اما خیلی دوست دارم نحوه ی مات کردن فرم رو بدونم.
یعنی در کنار گزینه ی Transparent میخوام شفافیت بصورت مات باشه نه شیشه ای، مثل نوار استارت منو در ویندوز 7. همینطور اگر نحوه ی transparent کردن محتویات داخل فرم رو هم کسی بدونه ممنون میشم آموزش بده.
پیشاپیش تشکر میکنم

aliagamon
یک شنبه 31 شهریور 1392, 22:33 عصر
یکی از بهترین روش های transparent کردن فرم استفاده از این در فورم اود برنامه هست:

this.Opacity = 0.5;

اما اگه افکت aero رو میخواین از این استفاده کنید:(باید از dwm استفاده کنید)
http://www.codeproject.com/Articles/17681/Windows-Vista-Aero-Glass-in-NET-Managed-Win32-Appl

perkas
دوشنبه 01 مهر 1392, 00:46 صبح
میشه کاری کرد که فقط Opacity فرم کم یا زیاد بشه ؟

و کنترلرهای داخلش تغییر نکنن ( شفاف نشن ) ؟

hamed-lavafi
دوشنبه 01 مهر 1392, 01:38 صبح
ممنون دوست عزیز، تقریبا همین افکت منظورم بود اما به نظر میاد این افکت با کلفت کردن Border فرم درست میشه، من میخواستم به خود فرم افکت مات بدم و داخلش کنترل قرار بدم
حالا قسمت دوم سوالم اینه که میشه همین افکت aero رو به کنترل های داخل فرم داد؟ مثل containerها.
یه سوال دیگه هم داشتم، میخواستم وقتی میزان شفافیت یک container رو تغییر میدم شفافیت کنترل های داخل اون هم تغییر کنه اما اینطور نمیشه، ممنون میشم.
aliagamon
دوشنبه 01 مهر 1392, 06:14 صبح
ممنون دوست عزیز، تقریبا همین افکت منظورم بود اما به نظر میاد این افکت با کلفت کردن Border فرم درست میشه، من میخواستم به خود فرم افکت مات بدم و داخلش کنترل قرار بدم
حالا قسمت دوم سوالم اینه که میشه همین افکت aero رو به کنترل های داخل فرم داد؟ مثل containerها.
یه سوال دیگه هم داشتم، میخواستم وقتی میزان شفافیت یک container رو تغییر میدم شفافیت کنترل های داخل اون هم تغییر کنه اما اینطور نمیشه، ممنون میشم.
متاسفانه تاجایی که من میدونم همچین چیزی امکان پزیر نیست .... ممکنه بشه از روی کلاس اصلی کنترل ها یه کلاس جدید ارث بری کنی و توش رو یه همچین افکتی با api ها کار کنی ...اما مطمئن نیستم بشه .... اما میتونید همزمان از opacity و aero استفاده کنین به یه چیزایی میرسین....

میشه کاری کرد که فقط Opacity فرم کم یا زیاد بشه ؟

و کنترلرهای داخلش تغییر نکنن ( شفاف نشن ) ؟
برو همون لینکی دادم رو نگاه کن (dwmapi)تو پست قبلی.....
transparentkey هم خوبه...

hamed-lavafi
دوشنبه 01 مهر 1392, 18:30 عصر
بخاطر همین اولش گفتم شاید یکم سخت باشه چون میدونم چیزی نیست که بشه راحت از apiهای آماده استفاده کرد. الان مرورگر گوگل کروم یه همچین چیزی رو توی قسمت تب هاش پیاده سازی کرده که دقیقا همون چیزیه که من میخوام، یا مثلا notification داخل ios7.
بازم ممنون دوست من که وقت گذاشتی*