PDA

View Full Version : سوال: تابعی که قبل از اجرای کدها بررسی کند

payam-nice
دوشنبه 01 مهر 1392, 08:27 صبح
باعرض سلام

اگه عنوان تاپیک یکم گیج کننده هست معذرت میخوام چون دقیقاً نمیدونستم چه عنوانی رو انتخاب کنم.
خب بریم سر اصل موضوع
من تو سایتم یه فرم درخواست کد دارم که کاربر اسم و ایمیل اش رو وارد میکنه و فرم ایمیل رو دریافت و به وب میل سایت ارسال میکنه که اون هم به صورت خودکار کد رو برای کاربر ارسال میکنه اما اگه کسی 100 بار هم درخواست بفرسته جواب براش ارسال میشه برای همین میخوام کاری کنم که در روز و یا حتی هفته فقط یکبار حق ارسال درخواست داشته باشه.

ممنون میشیم راهنمایی کنید که چه مواردی رو باید انجام بدم

باتشکر

abolfazl-z
دوشنبه 01 مهر 1392, 09:01 صبح
سلام

ما دقیقا نمیدونیم می خواهید چکار کنید و نمی دانم سیستم کاری تون چی هست ولی اونطوری که فهمیدم می خواهید از اسپم جلوگیری کنید.
میتونین برای هر ایمیل یک expire (تاریخ انقضا) تعریف کنید.

مثلا کاربری با نام ali و با ایمیل mail@example.com درخواست کد می کند. خوب اول چک کن که چنین کاربری در دیتابیس وجود دارد :

وجود ندارد :
میتونی ایمیل کاربر و تاریخ انقضا را ثبت کنید.

وجود دارد :
پس نگاه کن ببین چه زمانی این درخواست را داده اگر این زمان از یک هفته گدشته بود میتونه کد را ارسال کند (وقتی ارسال شد دوباره زمان انقضا را بروز رسانی کن) در غیر اینصورت پیام خطا نشان دهد.
------------------------
توجه داشته باشید که این شیوه کاری کمی اشتباه است!

AliRezaPro
دوشنبه 01 مهر 1392, 09:47 صبح
من تو سایتم یه فرم درخواست کد دارم که کاربر اسم و ایمیل اش رو وارد میکنه و فرم ایمیل رو دریافت و به وب میل سایت ارسال میکنه که اون هم به صورت خودکار کد رو برای کاربر ارسال میکنه اما اگه کسی 100 بار هم درخواست بفرسته جواب براش ارسال میشه برای همین میخوام کاری کنم که در روز و یا حتی هفته فقط یکبار حق ارسال درخواست داشته باشه.

شما اطلاعات مربوط به ایمیل و تایم و .. را در بانک اطلاعاتی ذخیره کنید و در هر بار وارد کردن کاربر چک کنید که در بانک وجود نداشته باشه (یا اگر وجود داشت نسبت به زمانی که در جدول وجود دارد میتوانید کاندیشن تعریف کنید)

payam-nice
دوشنبه 01 مهر 1392, 17:05 عصر
باتشکر از دوستان بابت پاسخ گویی
حقیقت اش من با php خیلی کم آشنایی دارم (بهتر هست بگم ندارم :دی) برای همین فرم اصلا دیتابیس نداره که بخوام اطلاعات ورودی رو ذخیره کنم. فعلا کار رو با استفاده از کوکی تونستم انجام بدم ولی بعداً باید به صورت حرفه ای و با دیتابیس رو هم یادبگیرم.