PDA

View Full Version : مقایسه بین VB و VC و Delphi

تبار
جمعه 28 آذر 1382, 10:30 صبح
سلام
دوست دارم نظر دوستان را در مورد این مورد بدانم که بین این سه زبان ویژوال کدام را وبه چه علت انتخاب می‌کنند ؟
چه مزایا و معایبی در هر کدام می‌بینند ؟ چه دلیل یا دلایلی باعث برتری یکی بر بقیه است .
در آخر بازار کار کدام بهتر بنظر می‌رسد.

ممنون از توجه دوستانی که نظر منطقی و فنی خود را ابراز می‌کنند. :oops:

کم حوصله
جمعه 28 آذر 1382, 11:39 صبح
آقا تیار عزیز این موضوع بارها و بارها تکرار شده و دوستان نظرات خودشون رادادند برای دریافت این نظرات لطف کنید یک سرچ کوچولو بکنید بعد بیایید اینجا و بحث ایجاد کنید

چون این موضوع همیشه در انتها به بحث جنجالی و غم انگیز می ÷یوندد ÷س خواهشن جمعش کنید و درش را تخته کنید :wink:

در ضمن بهترین زبان برنامه نویسی اون زبانی است که شما آن را کامل تر یاد دارید با آن راحت ترید و به وسیله آن برنامه های جالب تر و ÷ر فروشتری ایجاد می کنید

÷س ببین خودت کدومش را می ÷سندی برو دنبال همون و باهاش پولب در بیار

ضمنا .... :mrgreen:

mehrzad007
جمعه 28 آذر 1382, 14:20 عصر
راس می گه ما نوکرتیم این بحث رو راه نیانداز

تبار
شنبه 29 آذر 1382, 06:27 صبح
چشم .حواسم نبود

Developer Programmer
شنبه 29 آذر 1382, 12:28 عصر
افرین پسر خوب و مودب :mrgreen:

تبار
شنبه 29 آذر 1382, 14:23 عصر
البته یکی از کسانی که در بحثهای قدیم شرکت داشت بنظرم همین شما بودید که امضایتان توی چشم می‌زند:

خدا جون! یعنی می شه یه روز بیاد که تو Symantec استخدام بشم؟

رفتم تاپیکهای قدیمی را جستجو کردم .کم مانده بود قرار بگزارن برای قمه‌کشی !!! بابا چه خبره ؟!
یک نفر می‌خواهد بداند حالا که می‌خواهد که شروع کند سراغ کدام برود ؟
من خودم استادی در دانشگاه گفت اول برو VB کارکن بعد دلفی ، آخرش اگر لازم داشتی VC .
من هیچ وابستگی به هیچکدام ندارم . می‌خواهم برنامه برای مشتری بنویسم و دنبال زبان کم دردسر می‌گردم که دست و بالم را هم بخاطر سادگی نبندد .
اگر رجزخوانی شروع نمی‌شود بگویید در شرایط زیر کدام مسیر بهتر است :
می‌گویند NET. ، باید CPU قوی داشته باشد و WIN2000 نصب باشد . آیا دلفی هم اینطوراست؟
تا حال VB6 کار کرده‌ام . سراغ دلفی بروم ؟
قسم میدهم کسی جواب اضافه ندهد !خواهش می‌کنم تمنا می‌کنم !!! :cry: :cry: :cry:

کم حوصله
یک شنبه 30 آذر 1382, 02:03 صبح
ببین وی بی و دلفی هیچ تناسبی باهم ندارند و در پایه با هم فرق دارند
مثل وی بی 6 . .net که اصلا هیچ ربطی به هم نداند
پس هر کدام را که خواستی شروع کنی همان را بچسب و سعی کن هی از این پله به اون پله نپری :wink:

Developer Programmer
یک شنبه 30 آذر 1382, 13:15 عصر
رفتم تاپیکهای قدیمی را جستجو کردم .کم مانده بود قرار بگزارن برای قمه‌کشی !!! بابا چه خبره ؟!
یک نفر می‌خواهد بداند حالا که می‌خواهد که شروع کند سراغ کدام برود ؟

:D :D :D :lol:

Developer Programmer
یک شنبه 30 آذر 1382, 13:17 عصر
امروز استاد کار با دیتابیس بصورت ADO را در دلفی 7 یاد داد
واقعا گریم گرفته بود که چرا تا حالا خودم رو تو بیسیک 6 کشتم تا یه برنامه دیتابیس بنویسم

Omid.Mafakher
یک شنبه 30 آذر 1382, 14:24 عصر
-------------------------------------

کم حوصله
دوشنبه 01 دی 1382, 01:23 صبح
OMIDAK بابا بی خیال
نوکرتیم بی خیال شو
باشه
آباریکلا پسر خوب :mrgreen:

Developer Programmer
دوشنبه 01 دی 1382, 10:54 صبح
:evil2: :skull:

namazi
دوشنبه 01 دی 1382, 11:35 صبح
من این سوال رو توی بخش گفتگوی دوستانه با مسئولان سایت با عنوان ( آی اونایی که با زبونای برنامه نویسی آشنایید ) مطرح کردم دوستانم پاسخهایی رو به من دادند که مشکلات زیادی رو از من حل کرد ولی هنوز این سوال در ذهن من باقی است که ارجحیت دلفی به vb چیه و دلفی چی داره که دلفی کارا اینقدر سنگشو به سینه میزنن .

Developer Programmer
دوشنبه 01 دی 1382, 14:22 عصر
namazi جونم
بردار دستور
<span dir=ltr>asm mov ax,bx end; </span>
رو تو هردوشون تایپ کن تا بفهمی
بردار یه تروجان بنویس
بردار یه برنامه گرافیکی بنویس مثل Paint بنویس
تو کدومشون از API کمتری استفاده می شه ؟ تو کدومشون راحتتره ؟

عزیزم من رو که می بینی 5 سال تو بیسک 6 عرق ریختم بارها هم گفتم که با ویژوال بیسیک ویروس نوشتم ... اما کاش تو دلفی می نوشتم
چون بی خودی عمرم رو تلف کرده بودم
می دونستی زیادی از Partition Magic رو با دلفی نوشته اند ؟ خوب بی زحمت بردار قسمتی از همین برنامه رو با بیسیک بنویس...

ساران سافت
دوشنبه 01 دی 1382, 15:31 عصر
:evil2:

تبار
پنج شنبه 04 دی 1382, 03:05 صبح
رحم کنید :cry:

تاریخ تکرار می‌شود . باز به جون هم نیفتید . همه حرف دارند که بزنند.
اما دلفی‌کارها اگر VB را قبول ندارند چرا در این تاپیک رد پا می‌گذارند . عجیبه ؟!!! :roll:
و جالب‌تر اینه که VC و #C کارها وارد بحث نشدند. :!:

mehrzad007
شنبه 06 دی 1382, 15:34 عصر
خدا را شکر که نمی خواستیم وارد این بحث بشیم!

VB6.0
سه شنبه 09 دی 1382, 09:01 صبح
با سلام
من چندتاسوال دارم که تو هیچ کدوم از این بحثها بهش جواب داده نشده!
مثلا آیا اینکه برنامه های VB به چند تا فایل DLL نیاز دارند تا اجرا بشه عیب محسوب میشه؟ در صورتیکه اگه برنامه به چند تا فایل کوچیک تقسیم بشه بهتر و سریعتر جواب میده تا وقتیکه کل برنامه تو یه فایل بزرگ قرار داده بشه!
و اینکه آیا واقعا کارهایی رو میشه با Delphi انجام داد که اصلا نشه با VB انجام داد؟اگه میشه یه مثال هم بزنین!
راستی تا یادم نرفته اصلا نسبت به قدرت و سرعت و قابلیتهای ... برنامه هایی که با VC نوشته میشن شک نکنین همونطور که در مورد سخت بودن یادگیری و مشکلات کار با VC شک نمیکنین!
لطفا بیخودی در مقابل همدیگه جبهه گیری نکنین! و فقط نظرات خودتون رو اعلام کنین! تعصب معصب رو هم بذارین کنار و کاملا واقع بین باشین!
متشکرم!