PDA

View Full Version : url rewrite مثل وردپرس

navid3d_69
دوشنبه 01 مهر 1392, 13:12 عصر
سلام چجوری میشه url rewrite رو به این صورت در آورد مثلا شما یک پست ارسال می کنید با عنوان پست تست

و آدرس اون پست میشه

site.com/پست-تست

بدون اینکه id اون پست توی آدرس باشه اون رو نمایش میده چجوری این کارو میشه انجام داد بعد اگر دوتا پست یا یک عنوان باشه چی؟ به مشکل نمی خوره؟

MRmoon
دوشنبه 01 مهر 1392, 15:13 عصر
با htaccess مثلا اون چيزي كه بعد از آدرس سايت و / مينويسه رو تو $_GET['url'] زخيره كني بعد با اون هر كاري ميخواي بكني.

navid3d_69
دوشنبه 01 مهر 1392, 15:26 عصر
اون رو می دونم خوب معمولا آیدی پست رو میگیرن و نمایش میدن من می خوام بدون آیدی و فقط با عنوان این کار رو بکنم

ابوذر محمودی
دوشنبه 01 مهر 1392, 16:03 عصر
اون عنوان صفحه نیست ، اون "پیوند یکتا" یا همون "نامک" هست که تو وردپرس طولشم ثابته ، اسمشم مشخصه " پیوند یکتا" یعنی تکراری تو بانک ذخیره نمیشه ، شما اگه موقع ویرایش پیوند یکتا بخواین متنی که قبلا تو بانک بوده رو ذخیره کنین ، به صورت خودکار انتهای پیوند یکتا یه عدد درج میشه، پس مشکلی واسه جستجو تو بانک ندارین

رضا قربانی
دوشنبه 01 مهر 1392, 17:03 عصر
اگه کل این تاپیک رو یه نگاهی بندازی و یه مقدار وقتت رو در اختیارش بگذاری طی مدت زمان 20 دقیقه به هدفت می رسی :
http://barnamenevis.org/showthread.php?276467-ترفندهای-.htaccess
موفق باشی دوست من

navid3d_69
دوشنبه 01 مهر 1392, 17:12 عصر
ببنید من اصلا کد htaccess نمی خوام من می خوام ببنم با php این کار رو چه جوری می کنه؟ مثلا ما عنوان رو توی آدرس با htaccess می گیریم بعد اون رو توی دیتابیس سرچ میکنیم اگر پستی عنوانش این بود نمایش بده؟ خب که این که فکر کنم مشکل داره یا اینکه یک فیلد توی دیتابیس اضافه می کنیم و برای هر پست یه لینک قرار می دیم و قتی توی آدرس اون لینک بود اون پست رو نمایش میدیم؟ این لینک هم unique هست درسته؟ اگر راه دیگه هست راهنمایی کنید

engmmrj
دوشنبه 01 مهر 1392, 19:42 عصر
$_SERVER['PATH_INFO'] با میتوانید انجام بدید ولی باید نام Page در آدرس وجود داشته باشه ، $_SERVER['PATH_INFO'] هر چی بعد از نام Page نوشته شود را بر می گرداند .

Index.php/Home/Index
output
Home/Index

ابوذر محمودی
دوشنبه 01 مهر 1392, 23:29 عصر
ببنید من اصلا کد htaccess نمی خوام من می خوام ببنم با php این کار رو چه جوری می کنه؟ مثلا ما عنوان رو توی آدرس با htaccess می گیریم بعد اون رو توی دیتابیس سرچ میکنیم اگر پستی عنوانش این بود نمایش بده؟ خب که این که فکر کنم مشکل داره یا اینکه یک فیلد توی دیتابیس اضافه می کنیم و برای هر پست یه لینک قرار می دیم و قتی توی آدرس اون لینک بود اون پست رو نمایش میدیم؟ این لینک هم unique هست درسته؟ اگر راه دیگه هست راهنمایی کنید
یه فیلد اضافه کن مثلا PostName، بعد واسه هر پست یا میتونی بخشی از عنوان رو انتخاب کنی و تو این فیلد ذخیره کنی یا اینکه اجازه بدی کاربر خودش انتخاب کنه ، بعد این متنو تو دیتابیس ذخیره میکنی ، حالا وقتی کسی وارد صفحت میشه ، اون رشته رو با متد $_GET تو PHP دریافت میکنی تو دیتابیس سرچ میکنی و نتیجشو به کاربر نشون میدی.
ضمناً همونطور که گفتم باید مقدارش یکتا باشه ، چون باید به یک پست اشاره کنه لذا موقع سرچ 1 limit میذارین پس فقط اولین سطرو واستون میاره ، پس بهتره یکتا باشه.

simorgh-hossein
شنبه 11 آبان 1392, 08:59 صبح
سلام دوستان
من در این مورد مبتدی هستم !
میشه بیشتر راهنماییم کنید ؟؟؟ :متفکر:
ممنون . :قلب: