PDA

View Full Version : ممنون میشم اگر یک کتاب مرجع خوب درباره ی c# بهم معرفی کنید

ehsaaann
دوشنبه 01 مهر 1392, 18:08 عصر
سلام من یک سالی هست که شروع به یاد گیری c# کردم دوره ی foundation و winApp رو تو مجتمع فنی گذروندم ولی اونطوری که میخواستم راه نیوفتادم و رفتم کتاب Deitel & Deitel رو گرفتم هر چند تا صفحه ی 1100ش رو خوندم ولی به نظرم ترجمه ش افتضاحه ! و خیلی از نکته ها شو متوجه نشدم حالا دنبال یک کتاب ترجمه شده ی خوب می گردم که اون مباحثی و که باد نگرفتمو دوره کنم واقعا ممنون میشم کمکم کنید

arash691
دوشنبه 01 مهر 1392, 23:11 عصر
سلام من یک سالی هست که شروع به یاد گیری c# کردم دوره ی foundation و winApp رو تو مجتمع فنی گذروندم ولی اونطوری که میخواستم راه نیوفتادم و رفتم کتاب Deitel & Deitel رو گرفتم هر چند تا صفحه ی 1100ش رو خوندم ولی به نظرم ترجمه ش افتضاحه ! و خیلی از نکته ها شو متوجه نشدم حالا دنبال یک کتاب ترجمه شده ی خوب می گردم که اون مباحثی و که باد نگرفتمو دوره کنم واقعا ممنون میشم کمکم کنید

فکر نکنم نیازی به خوندن دیگه داشته باشید ... سعی کنید بیشتر عملی کار کنید و در عمل به مشکل بر بخورید و با حل مشکلات چیزای جدید یاد بگیرید ... کلاس های اموزشگاه ها و کتاب ها فقط میتونن یه محرک باشن پس انتظار معجره ازشون نداشته باشید ...

perkas
سه شنبه 02 مهر 1392, 02:36 صبح
من یه سری فیلم آموزشی از وبلاگ زیر دانلود کردم خیلی عالی بودن - پکیج کاملش رو سفارش دادم

پکیج جامع آموزش شی گرایی در C#‎‎ 2012 (http://ctg2012.blogfa.com/post/63)

اینم یه pdf
آموزش جامع زبان سی شارپ (#C) | اسلام احمد زاده (http://www.98ia.com/News-file-article-sid-1705.html)

mousa1992
سه شنبه 02 مهر 1392, 08:22 صبح
متاسفانه کتاب های ترجمه شده همینن ؛ روش نوشته اموزش گام به گام c# وقتی شروع به خوندن میکنی هیچی ازش نمیفهمی ( البته اگه قبلا با برنامه نویسی اشنایی داشته باشی مشکلی نداری )
کسی بیشتر از صاحبان فن تسلط به اون موضوع ندارن من پیشنهاد میکنم visual c# microsoft press رو مطالعه کنید . البته فک کنم الان دیگه بتونید کار عملی رو شروع کنید ؛ بستگی داره ببینم از اون 1100 صفحه چیا یاد گرفته باشید

perkas
سه شنبه 02 مهر 1392, 22:51 عصر
متاسفانه کتاب های ترجمه شده همینن ؛ روش نوشته اموزش گام به گام C#‎ وقتی شروع به خوندن میکنی هیچی ازش نمیفهمی ( البته اگه قبلا با برنامه نویسی اشنایی داشته باشی مشکلی نداری )
کسی بیشتر از صاحبان فن تسلط به اون موضوع ندارن من پیشنهاد میکنم visual C#‎ microsoft press رو مطالعه کنید . البته فک کنم الان دیگه بتونید کار عملی رو شروع کنید ؛ بستگی داره ببینم از اون 1100 صفحه چیا یاد گرفته باشید

شاید هم مشکل جای دیگه باشه
وقتی میخوایم یه کتاب بخریم اگه چند کتاب باشه با عنوان : سی شارپ مقدماتی و مرجع کامل سی شارپ ما مرجع کامل رو میخریم ( البته نه تمام افراد ) و به این فکر نمیکنیم که در حال حاضر مبتدی هم نیستیم و میخوایم مستقیم بریم رو مفاهیم پیچیده و در نتیجه ................

mohammadreza0123
چهارشنبه 03 مهر 1392, 09:15 صبح
به نظر من اصلا دنبال خوندن دیگه نباش

باید پروژه انجام بدی

تجربه و مشکلاتی که توو پروژه بدست میاری هیچ جا آموزش نمیدن

یه پروژه برا خودت تعریف کن
شروع کن انجام دادن

منم اولین پروژم که میخوام استارت کار برای نوشتن برنامه های پایگاه داده ی دیگه باشه "دفترچه تلفن الکترونیکی" هست که داره مراحل پایانی خودشو سپری میکنه

ویژگی پروژم:
1-ثبت اطلاعات
2-حذف اطلاعات
3- جستجوی سریع و جستجوی ستونی
4-ویرایش اطلاعات
5-گزارشگیری کلی
6-گزارشگیری فردی

اطلاعات هم شامل:
-نام
-نام خانوادگی
-استان
-شهر
-کد شهر
-شماره تلفن
-شماره همراه
-شماره محل کار
-ایمیل
-توضیحات
-عکس

ممکنه برای 99% افراد اینجا نوشتن چنین چیزی 1- 2 روز طول بکشه

اما برای من تا الان 1 هفته طول کشید

چون خیلی نکات هست که توو پروژه آدم میفهمه
و صرفا نمیشه از روی داستان پروژه به سختی کهر اون پی برد اونم برای اولین بار

در کل به نظر من باید پروژه برا خودت تعریف و اونو انجام بدی

اولین بار میبینی 1ماه طول میکشه
دفعه بعد مطمئنا کمتر میشه و همین طور کمتر و کمتر

من مطمئنا بخوام یه برنامه مدیریتی برای شرکتی بنویسم اگه این پروژه اولم مثلا بگیم 2 هفته به طول می انجامه

دفعه بعد مطمئنا در عرض یک هفته یا 10 روز تموم میشه

بازم این نظر من بود

javady_joon
چهارشنبه 03 مهر 1392, 10:49 صبح
به نظر من اصلا دنبال خوندن دیگه نباش

باید پروژه انجام بدی

تجربه و مشکلاتی که توو پروژه بدست میاری هیچ جا آموزش نمیدن

یه پروژه برا خودت تعریف کن
شروع کن انجام دادن

منم اولین پروژم که میخوام استارت کار برای نوشتن برنامه های پایگاه داده ی دیگه باشه "دفترچه تلفن الکترونیکی" هست که داره مراحل پایانی خودشو سپری میکنه

ویژگی پروژم:
1-ثبت اطلاعات
2-حذف اطلاعات
3- جستجوی سریع و جستجوی ستونی
4-ویرایش اطلاعات
5-گزارشگیری کلی
6-گزارشگیری فردی

اطلاعات هم شامل:
-نام
-نام خانوادگی
-استان
-شهر
-کد شهر
-شماره تلفن
-شماره همراه
-شماره محل کار
-ایمیل
-توضیحات
-عکس

ممکنه برای 99% افراد اینجا نوشتن چنین چیزی 1- 2 روز طول بکشه

اما برای من تا الان 1 هفته طول کشید

چون خیلی نکات هست که توو پروژه آدم میفهمه
و صرفا نمیشه از روی داستان پروژه به سختی کهر اون پی برد اونم برای اولین بار

در کل به نظر من باید پروژه برا خودت تعریف و اونو انجام بدی

اولین بار میبینی 1ماه طول میکشه
دفعه بعد مطمئنا کمتر میشه و همین طور کمتر و کمتر

من مطمئنا بخوام یه برنامه مدیریتی برای شرکتی بنویسم اگه این پروژه اولم مثلا بگیم 2 هفته به طول می انجامه

دفعه بعد مطمئنا در عرض یک هفته یا 10 روز تموم میشه

بازم این نظر من بود

منم با نظر این دوستم موافقم من خودمم الان دارم یه پروژه در مورد تبدیل کدها به هم دیگه برای یه مکانیک مینویسم
ولی خیلی جاها به مشکل خوردم که کم کم هر مشکلی رو دقیق اینجا بیان کردم
دوستای گلم با حوصله جواب دادن اینجوری تجربه و دانشم در مورد #C داره زیاد میشه