PDA

View Full Version : نظر سنجی در مورد این سایت

saeid6366
دوشنبه 01 مهر 1392, 22:02 عصر
سلام دوستان. میخاستم نظرتون رو در مورد سایت زیر بدونم:
1. از نظر طراحی به نظرتون چه عیوب عمده ای داره که برطرف کنم بهتر میشه؟
2. قیمت این کار به طور منصفانه چقدره؟

توضیحات کلی: در این سایت که تقریبا میشه گفت یه سایت کاملا داینامیک هست ، امکان ایجاد صفحات جدید برای منوها و زیر منوهای ایجادی (مثلا الان دو آیتم آخر منو "اشتغال" را خودشون ایجاد کردن)، امکان بارگذاری فایل و دادن حق دسترسی به آنها، مدیریت اخبار و مقالات و گروه مقالات، مدیریت پوسته در حد تغییر عکس های لوگو و زمینه سایت، مدیریت تبلیغات و غیره وجود دارد
http://iran-optometry.somee.com/
ممنون میشم منو از نظرات و پیشنهاداتتون مطلع کنید:لبخندساده:

csharpprogramer88
سه شنبه 02 مهر 1392, 08:59 صبح
به نظر جالبه ولی شاید یه خورده جای خالی براش میزاشتین بهتر بود آخه خیلی پره

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 02 مهر 1392, 10:27 صبح
با سلام
این مواردی که دارم خدمتتون عرض میکنم فقط نظر شخصی بندست.
از نظر طراحی به نظر من ضعیف کار کردید ، این سامانه خیلی خیلی میتونه بهتر طراحی بشه و همچنین خلاقیتی توش به چشم نمیخوره. از یک روند کاملا عادی و همیشگی در طراحی استفاده کردید.
امکانات هم از نظر من معمولیه یعنی ویژگی خیلی خاصی نداره . فایل های css زیادی دارید و اسکریپت ها رو توی صفحه نوشتید ، بهتر بود که اسکریپت ها به یک فایل دیگه انتفال پیدا میکرد .
از تیبل استفاده کردید که این هم باعث کند شدن وب سایتتون میشه.
برای بعضی از المنت ها و تگ ها استایل رو همینجا نوشتید که این هم بهتر بود به یک فایل دیگه منتقل میشد.
و ...
اینا بعضی از مواردی بود که بنده فک میکنم دونستنشون میتونه برای پیشرفت توی کار به شما کمک کنه.
موفق و پیروز باشید

anvar
سه شنبه 02 مهر 1392, 13:09 عصر
در دیزان کلی به موارد زیر توجه نمائید
- بهتر بود با توجه به موضوع سایت از یه رنگ روشن استفاده می کردید - سایت های اپتومتریک معمولا رنگ های روشن دارند- البته اگر دلیلی برای رنگ تیره دارید رنگ مناسب تری را انتخاب کنید () رنگ زمینه بعضی از باکس ها که سفید هستند با توجه به زمنه تیره اطرافشون چشم را اذیت می کنند.
- فاصله ها به خوبی مدیریت نشده اند سعی کنید محتویات یک باکس فاصله مشخصی با لبه ها داشته باشند.
- سعی کنید عرض یکی از ساید بارها رو کمتر کنید
- عکس هایی که در مطالب استفاده کردید معمولا نسبت طول به عرض متناسبی ندارند. سعی کنید تناسب حفظ بشه چون چشم نواز تر میشه
- عنوان خبرها هم اندازه نسبتا درشتی دارد
- در قسمت هیدر بهتر بود از وکتور استفاده می کردید تا تصاویر چون راحت تر در زمینه جا می گرفتند و تباین شدید ایجاد نمیشد.
- فوتر سایت هم بهتره طرح خاصی داشته باشه

به هر حال قدرت سایت شما هر چقدر هم که زیاد باشه و مدرن هم نوشته شده باشه تا زمانی که نمای جذابی نداشته باشه نمی تونه هر مشتری رو راضی کنه. بهتره قبلش یه جستجو در مورد سایت های اپتومتری می کردید تا با روحیه و کلیات افرادی که با این سایت ها در تعامل هستند بیشتر آشنا می شدید

با آرزوی پیشرفت برای شما و کار شما

saeid6366
سه شنبه 02 مهر 1392, 19:21 عصر
با تشکر فراوان از نظرات ارزشمند شما دوستان. بله این انتقادات وارده و سعی می کنم آن ها را اصلاح کنم البته این اولین کار بنده است و امیدوارم کارهای بعدی بهتر باشد

- در قسمت هیدر بهتر بود از وکتور استفاده می کردید تا تصاویر چون راحت تر در زمینه جا می گرفتند و تباین شدید ایجاد نمیشد.

چگونه از وکتور برای این منظور استفاده کنم؟
و درکل هزینه طراحی این سایت چقدر است؟

okpnz1
سه شنبه 02 مهر 1392, 19:21 عصر
سلام خسته نباشید یکم رو گرافیک کار کن سعی کن جذابیت بهش بدی منوهای خیلی بهتری می تونی استفاده کنی از منوهای آماده ایده بگیر
سعی کن طرح جدید ارائه بدی که کاربر جدب بشه تو سایت بمونه و به نظر منم سایتتو خیلی با مطلب پر کردی
گرافیک از نظر کاربر مهمه جون کاری با برنامه نویسی نداره

anvar
سه شنبه 02 مهر 1392, 23:18 عصر
با تشکر فراوان از نظرات ارزشمند شما دوستان. بله این انتقادات وارده و سعی می کنم آن ها را اصلاح کنم البته این اولین کار بنده است و امیدوارم کارهای بعدی بهتر باشد

چگونه از وکتور برای این منظور استفاده کنم؟
و درکل هزینه طراحی این سایت چقدر است؟

منظور از وکتور : یعنی اینکه بجای سه تصویر بیت مپ موجود در Header طرح رو با وکتور کار کنید.
یه چیزی شبیه به لینک زیر اما با شلیقه و موضوع خاص خودتون
http://vector.me/browse/121225/free_vector_glass_header_designs_fancy

از نظر هزینه (البته فقط قالب گرافیکیش) به نظر من ارزشی آنچنانی نداره - با ارفاق 50-60 تومن

saeid6366
سه شنبه 02 مهر 1392, 23:31 عصر
من هزینه کل سایت نه فقط گرافیکش مد نظرم هست. یعنی فقط 50 60 تومن!

farhud
چهارشنبه 03 مهر 1392, 07:25 صبح
من با نظر دوستان موافقم، سایت خیلی شلوغ است. المنت‌ها خیلی با هم در تماس هستند. مرز بین آنها در نگاه اول مشخص نیست. همچنین پس زمینه بسیار تیره است.
وجود دو منو به نظر ضروری نیست. به ویژه که منوی ستونی سمت راست، گزینه‌های کمی دارد که تکراری هستند.

پیروز و پاینده باشید.

saeid6366
چهارشنبه 03 مهر 1392, 08:01 صبح
با تشکر از دوستان. من متوجه ایرادات کار شدم و سعی می کنم رفعشون کنم. حالا لطفا نظرتون رو در مورد قیمت کار بگید

farhud
چهارشنبه 03 مهر 1392, 09:55 صبح
در مورد قیمت گذاشتن روی یک سایت در تاپیک‌های زیادی بحث شده.
نتیجه کلی این هست که هر چقدر که بتونی :لبخندساده:

ولی به نظر من با توجه به توضیحاتی که داده‌ای نباید کمتر از 1.5 بگیری.

عرفان طباطبایی
چهارشنبه 03 مهر 1392, 13:02 عصر
با سلام به نظر من خیلی رو دیزاینتون خوب کار نکردین دو تا مشکل بسیار بزرگ داری 1-برای صفحه تایتل نذاشتین 2-صفحتون اسکرل داره (افقی)