PDA

View Full Version : سوال: ساخت کد جنریتور(Code Generator)

pesare
سه شنبه 02 مهر 1392, 11:55 صبح
سلام دوستان

کسی درباره ساخت کد جنریتور ایده ای داره؟یا کسی این کار رو انجام داده؟اگه کسی تو این ضمینه کار کرده لطفا راهنمایی کنه .

با تشکــــــــــــــــــــــ ـــــر

Boy_nn
سه شنبه 02 مهر 1392, 12:56 عصر
قبل از اینکه پست بزنی یه سرچ کوچولو بی ضرر
هم توی همین سایت هست
هم توی کد پروجکت

fakhravari
سه شنبه 02 مهر 1392, 16:52 عصر
هر كس با توجه به متد كه كد ميزنه يك Code Generator براي خودش ميسازه.

pesare
سه شنبه 02 مهر 1392, 20:01 عصر
از دوستان کسی تجربه ساختش رو داره؟

Boy_nn
سه شنبه 02 مهر 1392, 23:15 عصر
بستگی به نوع کد نویسی داره من خودم برای خودم یه کد جنرتور اختصاصی درست کردم که کدهایی رو که می خوام برام تهیه می کنه و یه بخشی از کارمو راحت کرده
به نظر من هر برنامه نویسی باید کد جنریتور مخصوص خودشو داشته باشه

pesare
چهارشنبه 03 مهر 1392, 08:46 صبح
منم به خاطر همین دنبال نوشتن کد جنریتور برای خودم هستم .

بستگی به نوع کد نویسی داره من خودم برای خودم یه کد جنرتور اختصاصی درست کردم که کدهایی رو که می خوام برام تهیه می کنه و یه بخشی از کارمو راحت کرده
به نظر من هر برنامه نویسی باید کد جنریتور مخصوص خودشو داشته باشه

Boy_nn
جمعه 05 مهر 1392, 21:10 عصر
نمونه توی سایت هست بگردی پیدا می کنی

SA_SA_1980
دوشنبه 24 آبان 1395, 17:03 عصر
از دوستان کسی تجربه ساختش رو داره؟

با سلام خدمت شما ، بله تجربش وجود داره من یک کد جنریتور ساختم که اسمشو گزاشتم QBGenerator این برنامه یک کانکشن استرینگ میگیره و با استفاده از شمای دیتابیس کلاسها و پراپرتی ها متدهای اصلی اینسرت و آپدیت و گت و دیلیتInsert,Update,Get,Delet در سی شارپ میسازه - همون لحظه استور پروسیجر های سمت اسک یو ال رو هم میسازه و یک یو آی وب و ویندوز به تفکیک ایجاد می کنه و به ازای هر رابطه ای در دیتابیس پیش فر ض یک فرم پرنت چایلد و فرم های اینسرت و ... میسازه - جالب اینجاست که متدهای داخل کلاسها کلا خطاها رو لاگ می کنن و اس پی ها بر اساس ترنس اکشن ساخته شده اند -
چیز قویی که من توی جنریتورم پیاده سازی کردم اینه که با دیتا با حد اقل کانکشن حداکثر حجم رو ارسال می کنه یعنی کل فرایند ارسال و دریافت از اس کیو ال بر مبنای تیبل تایپ هست -
متد ها آپشنال و اور لودهای مختلفی توشون قرار دادم ضمنا اینجکشن رو به ازای هر پراپرتی توی کلاس چک می کنم
سمت یو آی ولیدیتور ها حتما چک می شن -
در واقه یه پروژه تیم وورک بزرگ اگه صد قسمت باشه هشتاد تا نود درصدشو به صورت بهینه آماده می کنه و فقط اون بخش از بیزینس که .واقعا کاستومایز هست رو کد می زنم و صد البته که پروژه به پروژه اونو ارتقاء دادم