PDA

View Full Version : جاوا یا سی شارپ؟

moosavi12
سه شنبه 02 مهر 1392, 15:13 عصر
سلام دوستان
چند وقتی است که c++ می خونم ولی می خوام یه زبان شی گرا رو شروع کنم.
به نظر شما سی شارپ بهتره یا جاوا؟

ICEMAN
سه شنبه 02 مهر 1392, 15:33 عصر
مگه C++ خودش شی گرا نیست !!!!!!

fjm11100
سه شنبه 02 مهر 1392, 16:41 عصر
یه مدت بود که کار و بار جاوا داشت تو ایران تموم میشد و تنها منحصرا برای پروژه های بزرگ بانکی و یا نفت و گاز بکار میرفت (حدودا 4-5 سال پیش) ولی با اومدن اندروید و پایه جاوایی که داره(میدونم مونو هست x هست y هست ولی بطور پایه ای و قابل اتکا) دوباره جوون تازه ای گرفته هرچند این جاوا خیلی اون جاوا نیست
C# زبون خوب و راحتیه اما بدلیل سادگی در یادگیری(و نه حرفه ای شدن) خیلی دست توش زیاده و بلحاظ کار کردن برای دیگران دستمزد خوبی نداره اما سریع و کار راه بیاندازه
C++ هم تا حد زیادی شی گراست و زبون قدرتمندیه اما بدلیل ضعف فنی بازار ما شرکتها خیلی سراغش نمیرن مگه برای کارهای خاص و البته دستمزد بهتری هم داره و هر بچه ای توش نیست مخصوصا توی وادی embedded

cups_of_java
سه شنبه 02 مهر 1392, 17:57 عصر
سلام دوستان
چند وقتی است که c++ می خونم ولی می خوام یه زبان شی گرا رو شروع کنم.
به نظر شما سی شارپ بهتره یا جاوا؟

سی پلاس پلاس خودش مفاهیم شی گرایی رو بنیادی تر از بقیه پیاده سازی کرده و شیگراییش یه جزییاتی داره که تو جاوا نیست. کلن اگه خوب یادش بگیری سطح معلوماتتو خیلی بالا می بره ولی یکم پیرت می کنه.
اما اگه دنبال این داستانا نیستی... جاوا رو یاد بگیر - دنیای بزرگتری داره و توش بیشتر فرصت یادگرفتن خواهی داشت... همش باید یه چیز جدید یاد بگیری
اگه با اینا هم روحیت نمی خونه و میخوای یه چیزی یاد بگیری سریع و کارت در حد معمولی راه بیفته... سی شارپ رو یاد بگیر

java.source.ir
جمعه 26 مهر 1392, 16:18 عصر
جاوا رو یاد بگیر - دنیای بزرگتری داره و توش بیشتر فرصت یادگرفتن خواهی داشت... همش باید یه چیز جدید یاد بگیری
اگه با اینا هم روحیت نمی خونه و میخوای یه چیزی یاد بگیری سریع و کارت در حد معمولی راه بیفته... سی شارپ رو یاد بگیر

با نظر دوستمون موافقم. جاوا دنیای خیلی وسیعی داره و مدام باید دنبال یادگیری باشی.
دوست عزیز moosavi12 (http://barnamenevis.org/member.php?274935-moosavi12) ، در کل پیشنهاد می کنم قبل از شروع هرکاری نیازسنجی کنی و ببینی با کدام یک از ابزارها به هدفت می رسی. یک جا ممکنه #C بهینه باشه و اصلا جاوا مقرون به صرفه نباشه، در جای دیگه ممکنه عکس این قضیه صادق باشه؛ و در جای دیگه اصلا به این دو تا زبان احتیاج نباشه و با زبان دیگری کارت راه بیفته.
در ضمن به شما دوست عزیز توصیه می کنم مفاهیم پایه ای را خیلی خوب یاد بگیری اون وقت خیلی راحت می تونی تصمیم گیری کنی کجا چه چیزی به دردت می خوره.

موفق و سربلند باشی.