PDA

View Full Version : استفاده از یک برنامه در چند سیستم با یک دیتا بیس واحد

unification
چهارشنبه 03 مهر 1392, 08:35 صبح
سلام به همه دوستان
من قصد دارم یه برنامه با بانک sql رو بین چند تا سیستم اشتراک بزارم به این شرح که هر سیستم جداگانه بتونه read , write کنه، من سه تا سیستم دارم که به صورت وایرلس با استفاده از یه مودم که قابلیت اکسس پوینت داره ، متصل هستند
حالا می خواستم ببینم راهی داره که بشه دیتا بیس رو روی یکی از سیستم ها بزارم و سه عدد سیستم ازش استفاده کنند؟؟؟؟مرسی

unification
چهارشنبه 03 مهر 1392, 09:40 صبح
اساتید هیچکس نمیدونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گیرم

hamid_hr
چهارشنبه 03 مهر 1392, 09:48 صبح
خب اصلا كار sqlserver همينه كه بياد يه ديتابيسو برا كل شبكه به اشتراك بزاره

behzadkhatari
چهارشنبه 03 مهر 1392, 10:10 صبح
کافیه نرم افزار Sql Server رو روی یکی از سییتم ها نصب کنی و زوی بقیه کامپیوتر ها نسحه کلاینت sql رو نصب کنی. بعد میتونی با دادن آی پی یا نام کامپیوتر سرور به بانک دسترسی داشته باشی.

hamid_hr
چهارشنبه 03 مهر 1392, 10:30 صبح
برا ارتباط با سرور نميخواد روكلاينت ها چيزي نصب بشه
فقط بايد برنامه كلاينتشو اونجا درست تنظيم كنه و ران كنه

malizergani
چهارشنبه 03 مهر 1392, 10:34 صبح
سلام به همه دوستان
من قصد دارم یه برنامه با بانک sql رو بین چند تا سیستم اشتراک بزارم به این شرح که هر سیستم جداگانه بتونه read , write کنه، من سه تا سیستم دارم که به صورت وایرلس با استفاده از یه مودم که قابلیت اکسس پوینت داره ، متصل هستند
حالا می خواستم ببینم راهی داره که بشه دیتا بیس رو روی یکی از سیستم ها بزارم و سه عدد سیستم ازش استفاده کنند؟؟؟؟مرسی

سلام دوست عزیز

اصلاً بنیان sql server بر همین اساس است.

شما فقط کافیه یک سیستم رو سرور قرار بدین و sql server رو نصب کنید و در بانک اطلاعاتی خود رو attach کنید و یک سری تنظیمات خاص باید انجام بشه که من براتون قرار دادم، بعدش با یک connection string همه کلاینت ها را به سرور وصل می کنید.

111170

شما هرطور میخواهید برنامه رو درست کنید فقط آخرسر باید connection string رو باید عوض کنید.

سوالی بود من در خدمتم.

و من الله التوفیق

unification
چهارشنبه 03 مهر 1392, 11:38 صبح
سلام دوست عزیز

اصلاً بنیان sql server بر همین اساس است.

شما فقط کافیه یک سیستم رو سرور قرار بدین و sql server رو نصب کنید و در بانک اطلاعاتی خود رو attach کنید و یک سری تنظیمات خاص باید انجام بشه که من براتون قرار دادم، بعدش با یک connection string همه کلاینت ها را به سرور وصل می کنید.

111170

شما هرطور میخواهید برنامه رو درست کنید فقط آخرسر باید connection string رو باید عوض کنید.

سوالی بود من در خدمتم.

و من الله التوفیق

مرسی از راهنماییتون
همانطور که عرض کردم من ویندوز سرور ندارم، 3 عدد سیستم دارم که با مودم اکسس پوینت با هم یه شبکه local رو تشکیل دادن

reza1699
چهارشنبه 03 مهر 1392, 11:40 صبح
نیازی به ویندوز سرور نیست ! روی یکی از سیستم ها که همیشه روشنه نصب کن اس کیو ال سرور رو !
در تکمیل کردن صحبت های دوستان ، تأکید میشه حتما از sql server enterprise استفاده کنی که امکان شبکه داشته باشی

کانکشن استرینگت هم به صورت زیر تنظیم کن :

cstr = "Data Source=192.168.1.2,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=databasname;User ID=user;Password=pass;";

1433 پورت اس کیو ال سرور هست و آی پی که داده شده ، آی پی سیستم سرور هست ! به همین سادگی
ضمنا در ورژن اس کیو ال سرور دقت کن ! حتما همین ورژن رو باید نصب کنی
استاندارد ادیشن جواب نمیده ! یا دیویلاپر !
اگرم قبلا اینا رو نصب کردی ، نمیتونی حذف کنی و نسخه دیگه رو مجددا نصب کنی ، حتما باید ویندوزت رو عوض کنی ! این رو از روی تجربه عرض میکنم خدمتت !

behzadkhatari
چهارشنبه 03 مهر 1392, 11:44 صبح
برا ارتباط با سرور نميخواد روكلاينت ها چيزي نصب بشه
فقط بايد برنامه كلاينتشو اونجا درست تنظيم كنه و ران كنه

برای برقراری ارتباط باید conectivity tools مربوط به اس کیو ال حتما نصب بشه

reza1699
چهارشنبه 03 مهر 1392, 11:47 صبح
من برای اتصال روی کلاینت هام هیچی نصب نکردم ! ویندوز 7 هستن البته !

behzadkhatari
چهارشنبه 03 مهر 1392, 11:54 صبح
من برای اتصال روی کلاینت هام هیچی نصب نکردم ! ویندوز 7 هستن البته !

ممکنه رو ویندوز 7 نیازی به نصب نباشه اما رو ویندوز Xp مطمئما" نیاز به نصب هست