PDA

View Full Version : گیج شدم خواهشا کمک کنید

mohammad hoseini
چهارشنبه 03 مهر 1392, 15:49 عصر
سلام دوستان . من چند تا سوال داشتم و در سایت های مختلفی هم سرچ کردم اما امان از کپی !
من PHP رو در سطح متوسط بلدم و الان میخواهم کار با فریمورک ها را شروع کنم .
فقط چند تا سوال منو گیح کردن .
من میخواهیم یک سیستم وبلاگ ساده رو آماده کنم که خیلی ساده باشه و برای این نیاز مند یک فریمورکم که آسان باشد و بتوانم بوسیله ی آن وبلاگ را راه انداری کنم . با PHP میتوانم ولی میخواهم حتما با فریمورک باشد.
لطفا نام فریم ورکی که بسیار یاد گیری آن ساده باشد و منابع آموزشی خوب هم فارسی و هم انگلیسی داشته باشد ( نه مانند زند ) و انعطاف خوبی داشته باشد تا بعدا بتوانم نرم افزار را گسترش دهم.
فقط قبل از آن باید یک آشنایی با فریمورک داشته باشم . میخواستم بدانم که دیدگاه من به فریم ورک درست است یا نه به نظر من فریم ورک یک سری کلاس ها و توابع آماده اند که افراد مجرب به صورت حرفه ایی آن هارا نوشته اند و به طراحی اصولی یک نرم افزار کمک می کنند .
اگر دیدگاه من درست نیست لطفا یک تعریف درست و ساده در باره ی فریم ورک و علت استفاده از آن را برایم بنویسید که من خیلی ممنون میشوم .
یک سوال دیگر هم مانده که آیا درست است که اکثر سی ام اس ها مانند جوملا بعد از پیشرفت به فریم ورک تبدیل میشوند ؟
ممنون که به سوالات من توجه کردید:قلب: پس لطفا یک فریم ورک خوب هم معرفی کنید .
ممنون از انجمن خوبتون

AliRezaPro
چهارشنبه 03 مهر 1392, 16:32 عصر
میخواستم بدانم که دیدگاه من به فریم ورک درست است یا نه به نظر من فریم ورک یک سری کلاس ها و توابع آماده اند که افراد مجرب به صورت حرفه ایی آن هارا نوشته اند و به طراحی اصولی یک نرم افزار کمک می کنند .
سلام , بله دیدگاه شما درست است ولی دقت داشته باشید که طراحی اصول نرم افزار در هر فریم ورکی میتواند از سمت دولوپر اشتباه باشد , درست استفاده کردن از توابع و کلاس ها ی اماده مهمتر از هر چیر دیگری است. منظور بنده اینه که این درست است که کلاس ها دارای مهندسی قویی هستند اما استفاده از انها هم باید دارای استانداردهای طراحی باشد.

یک سوال دیگر هم مانده که آیا درست است که اکثر سی ام اس ها مانند جوملا بعد از پیشرفت به فریم ورک تبدیل میشوند ؟

بله درسته , اما به دید بنده این حرف درست نیست , نام فریم ورک بسیار گنده و بزرگ است , به طوری که یک فریم ورک شاید 100 ها مگ حجم داشته باشد . اما به طور کل بله به این CMS ها فریم ورک گفته می شود

mohammad hoseini
چهارشنبه 03 مهر 1392, 19:00 عصر
سلام و ممنون
ولی فریم ورکی رو با مشخصاتی که دادم نام ببرید بیشتر ممنون میشوم

MRmoon
چهارشنبه 03 مهر 1392, 19:37 عصر
codeigniter ساده و آسان!