PDA

View Full Version : آموزش: نحوه متصل کردن سایت به دیتابیس SQL Server

haamidd
چهارشنبه 03 مهر 1392, 23:57 عصر
سلام و خسته نباشید.
من سایت (با ASP.NET نوشتمش) و دیتابیسم رو آپلود کردم ولی نمیدونم که در فایل web.config سایتم چه چیز هایی بزنم تا سایت به دیتابیس SQL Server وصل بشه.
ممنون میشم اگر زود راهنماییم کنید.

یعنی بیشتر منظورم اینکه در مورد این تکه کد یک توضیحی بدین و بگین که تو جاهای مشخص شده با * چه چیزی رو و از کجا باید گیر بیارم و بزارم.

<add name="*" connectionString="Data Source=*;Initial Catalog=*;User ID=*;Password=*;Persist Security Info=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />

من هر کاریش میکنم نمیشه و این error رو میده.

Server Error in '/' Application.

Runtime Error

Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".

<!-- Web.Config Configuration File --> <configuration> <system.web> <customErrors mode="Off"/> </system.web> </configuration>
Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.

<!-- Web.Config Configuration File --> <configuration> <system.web> <customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/> </system.web> </configuration>

اینم آدرس سایتم و لطفا خودتون یک نگا بندازین
http://asan-shop.com

mohammad973
پنج شنبه 04 مهر 1392, 00:16 صبح
سلام دوست من ؛
یه راه ساده تر ! توی ویژوال استادیو ، از کادر Server Explorer ، دیتابیست رو باز کن و یکی از جداول دیتابیست رو بگیر و بنداز توی صفحه ات . با این کار ، یه SqlDataSource و یه GridView ساخنه میشه . میتونی هر دوش رو پاک کنی . حالا Web.config رو باز کن . چیزی که میخوای رو خودش تولید کرده .
یا علی .

mohammad973
پنج شنبه 04 مهر 1392, 00:19 صبح
البته ، این روش برای کار روی سیستمت بود . بعد از اینکه این کارو کردی و سایتت کارش تموم شد ، یه سر به سایتی که ازش هاست خریدی بزن ، یه مقدار برای connectionString ات گفته ، اونو جایگزین connectionString ات توی Web.config بکن .

uthman
پنج شنبه 04 مهر 1392, 00:24 صبح
سلام.اگه میخوای تو لوکال درست بشه موارد زیر رو بخون
.
در جلوی Data Source
نام سرور رو قرار بده.
مثلا

(Data Source=(local

و در مقابل Initial Catalog نام دیتابیس رو قرار بده

Initial Catalog=shopping

و user id و passwod رو پاک کن چون نیاز نیست و با ادمین login کردی.
ولی اگه بخوای در هاست آپلود کنی یکمی فرق داره.

Data Source=IP site

و هاست یه user , password بهت میده که باید اونا رو مقابل user id و password قرار بدی

haamidd
پنج شنبه 04 مهر 1392, 00:54 صبح
ببینید من همه کارارو انحام دادم . فقط حالا که سایت رو اپلود کردم رو هاست نمیتونم اینارو به هم وصل کنم!

uthman
پنج شنبه 04 مهر 1392, 01:03 صبح
شما اگه connection string رو درست نوشته باشید دیگه وصل کردن نمیخواد.بروژه و دیتابیس رو آپلود کن باید درست باشه.

mohammad973
پنج شنبه 04 مهر 1392, 01:30 صبح
توی Web.config مود customErrors رو off کردی یا نه ؟

haamidd
پنج شنبه 04 مهر 1392, 07:22 صبح
خوب دوست عزیز mohammad973 فکر کنم داریم به یک جاهایی میرسیم!

من تگ <customErrors mode="Off"/> رو به بعد از تگ <system.web> اضافه کردم و error تغییر کرد و گفت که <compilation debug="true" targetFramework="4.5"> و من ورژن targetFramework رو به 4.0 تغییر دادم و از این مشکلم گذشتم و الان این ارور رو میده و دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم.
<httpRuntime targetFramework="4.5"/>
ورژن اینم دست کاری کردم ولی error برطرف نشد!

mohammad973
پنج شنبه 04 مهر 1392, 09:30 صبح
شما targetFramework رو همون 4.5 بگذار و توی Web.config یا بالای صفحه سایتت توی تگ <% Page @%> صفحه ات ، عبارت Debug="true" رو اضافه کن .

اممیدوارم مشکلت حل بشه .

haamidd
پنج شنبه 04 مهر 1392, 10:35 صبح
نشد داداش .
راه دیگه ایی چی هست؟

بهنام صناعی
پنج شنبه 04 مهر 1392, 16:33 عصر
<httpRuntime targetFramework="4.5"/>

در دات نت 4.0 اتریبیوت targetFramework نداریم. این تگ رو به کل حذف کنید.

haamidd
یک شنبه 07 مهر 1392, 18:01 عصر
اساتید ...
من سایت رو با Visual Studio 2012 نوشتم و ظاهرا برای اجرا شدنش نیاز به net farmwork 4.5 هست! درسته؟
و زمانی که من به ارایه دهنده هاست گفتم که net farmwork 4.5 رو نصب کنین سایت من بیاد بالا, گفتن که نمیشه و ...
الان من باید چیکار کنم؟
میشه راهنمایی کنید لطفا

sasanrstm
دوشنبه 08 مهر 1392, 00:33 صبح
خب برنامه تو تغییر بده با 2010 یا 2008 بنویس اکثر سایت ها از دات نت3.5 یا 4 پشتیبانی میکنن تو ایران. هاست اینا هم ارزون تر از بقیه است.

haamidd
چهارشنبه 10 مهر 1392, 10:46 صبح
آقا میگم شما مطمئا هستید که اگه من با Visual Studio 2010 برنامه رو دوباره بنویسم مشکل net farmworkش درست میشه؟
ممنون

haamidd
جمعه 12 مهر 1392, 11:45 صبح
bib biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiib

General-Xenon
جمعه 12 مهر 1392, 12:02 عصر
خب برنامه تو تغییر بده با 2010 یا 2008 بنویس اکثر سایت ها از دات نت3.5 یا 4 پشتیبانی میکنن تو ایران. هاست اینا هم ارزون تر از بقیه است.

چرا با 2008 ؟ شما با همون 2012 روی سایتت Right Click کن و Property page رو بزن . در Build فریم ورک مورد نظرت مثلا 3.5 انتخاب کن . پروژتو Build کن . احتمالا یکسری خطا داری که چیزی نیست میتونی برطرف کنی . اگر توی وب کانفیگت هم مشکلاتی داشتی اطلاعات بدردخور رو بردار و WebConfig رو هم Delete کن ، دوباره خودش می سازه .
موفق باشی

haamidd
شنبه 13 مهر 1392, 10:33 صبح
خوب ممنون و حالا این ارور رو میده!

Error 6 The type or namespace name 'Telerik' could not be found in the global namespace (are you missing an assembly reference?)

چیکارش کنم استاد؟ ممنون

General-Xenon
شنبه 13 مهر 1392, 11:44 صبح
خوب ممنون و حالا این ارور رو میده!

Error 6 The type or namespace name 'Telerik' could not be found in the global namespace (are you missing an assembly reference?)

چیکارش کنم استاد؟ ممنون

این ارور بخاطر استفاده از کنترل های تلریک هست . اگر این Namespace ها رو بر نداشتی باید دوباره ایجاد کنی . در یک صفحه جدید یک کنترل Telerik رو ایجاد کن تا دوباره Namesapce ها شو بیاره.

haamidd
شنبه 13 مهر 1392, 19:45 عصر
ببخشید من تازه وارد هستم! و زیاد خوب با این چیزایی که میگی متوجه نمیشم!

دقیقا باید چیکار کتم؟!!

mohammad973
شنبه 13 مهر 1392, 20:46 عصر
یکی از کنترل های تلریک رو که توی صفحه ات استفاده کردی ، مجددا از Toolbox بگیر و بنداز توی صفحه ات . اینطوری خودش مشکلت رو اتوماتیک حل میکنه . (تا انداختیش تو صفحه میتونی همونموقه پاکش کنی . کد های لازم بالای صفحه ایجاد میشند)

haamidd
چهارشنبه 17 مهر 1392, 18:42 عصر
نشد برادر من. این روش رو امتحان کردم ولی ok نشد