PDA

View Full Version : سوال: ذخیره دائمی تغییر رنگ ذات فیلد به انتخاب کاربر.

behzad5952
پنج شنبه 04 مهر 1392, 10:37 صبح
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم :

من میخوام زمانی که فرم فراخوانی میشه تغییر رنگ ایجاد شده توسط کاربر جزء ذات فیلد باشه مثل زمانی که فیلدی از یک فرم را در حالت Design تغییر رنگ می دهید و هر زمان که فرم باز می شود به این رنگ نمایش داده می شود .
در حال حاضر زمانی که شما بر روی دکمه کلک می کنید فیلد به رنگ قرمز در می آد وی پس از یک خروج و ورد مجدد به فرم همه چیز به حالت اول بر میگرده.
میتونم کدی بنویسم که زمانی که فرم باز میشه دکمه کلیک زده بشه و تغییر رنگ اعمال بشه ولی این روش بدرد کار من نمی خوره , من روشی رو نیاز دارم که رنگ ذات فیلد را بطور دائمی تغییر بده.

با تشکر.

111204

mehdi_fiz
پنج شنبه 04 مهر 1392, 19:37 عصر
سلام دوست عزیز

نمونه شما اصلاح شد
باید از جدول جهت نگهداری شماره رنگ انتخابی توسط کاربر استفاده کنی و هنگام باز شدن فرم شماره رنگ رو فراخوانی کنی و به خاصیت فیلد اختصاص بدی

موفق باشید

behzad5952
جمعه 05 مهر 1392, 11:13 صبح
با سلام .
من برای بدست آوردن کد رنگ فیلد رو به رنگ دلخواه درآوردم و کد اون رو در قسمت property shet و در گزینه Back Color مثلا رنگ قرمز #ED1C24 درج شده بود ولی این کد وقتی در Tabel ثبت بشه رنگ قرمز رو بر نمیگردونه...?

و یا کد رنگ آبی (RGB(0 , 0, 235 هست من چه عددی را باید توی تیبل بنویسم که رنگ آبی رو برگردونه..

alirezabahrami
جمعه 05 مهر 1392, 20:04 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم :

من میخوام زمانی که فرم فراخوانی میشه تغییر رنگ ایجاد شده توسط کاربر جزء ذات فیلد باشه مثل زمانی که فیلدی از یک فرم را در حالت Design تغییر رنگ می دهید و هر زمان که فرم باز می شود به این رنگ نمایش داده می شود .
در حال حاضر زمانی که شما بر روی دکمه کلک می کنید فیلد به رنگ قرمز در می آد وی پس از یک خروج و ورد مجدد به فرم همه چیز به حالت اول بر میگرده.
میتونم کدی بنویسم که زمانی که فرم باز میشه دکمه کلیک زده بشه و تغییر رنگ اعمال بشه ولی این روش بدرد کار من نمی خوره , من روشی رو نیاز دارم که رنگ ذات فیلد را بطور دائمی تغییر بده.

با تشکر.

111204
سلام
مطابق خواسته شما یک نمونه برنامه آماده کردم
در این نمونه چنانچه رنگ زمینه تکست باکس از طریق جعبه رنگ تغییر کند به هنگام خروج از فرم یا برنامه از کاربر تائید ذخیره تغییر رنگ خواسته میشود .
درواقع پس از تائید تغییر رنگ از سوی کاربر و خروج از فرم یا برنامه این تغییر بصورت ذاتی در خصوصیات تکست باکس مربوطه اعمال میشود.
ضمناً ناگفته نماند نمونه برنامه هائی که حقیر در اختیار دوستان قرار میدهم عمدتاً زائیده ایده و افکار خودم است و آنها را بصورت حاضر و آماده از جائی تهیه نمی نمایم.
یاعلی

behzad5952
جمعه 05 مهر 1392, 23:47 عصر
با سلام .

جناب آقای بهرامی عزیز واقعا عالی بود منو شگفت زده کردید. :تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق::تشویق:

لطفا کمک کنید و بفرمایید اگر بخواهیم این نمونه رو در زمینه تغییر رنگ فونت تکمیل نماییم بایستی به چه صورت عمل نمود من جسارت کردم برنامه شمار رو با توجه به نیازم به تغییر فونت یه کم تغییر دادم ولی زمانی که فرم مجددا با میشه تغییرا رنگ فونت باعث تغییر رنگ پس زمینه تمام فیلدهای دیگر هم میشه .

111276
مشکل دوم هم زمانی که وقتی می خوام رنگ چند فیلد رو نگه داره آخرین رنگ رو برای همه فیلدها ذخیره می کنه
111282

با تشکر فراوان.

behzad5952
یک شنبه 07 مهر 1392, 19:11 عصر
دوستان و اساتید محترم لطفا راهنمایی بفرمایید.