PDA

View Full Version : گفتگو: درباره رشته بازی سازی رایانه ایی

amin1softco
جمعه 05 مهر 1392, 20:30 عصر
راستش را بخواهید من خودم الان 24 سالمه و در حین خدمت هستم ولی از آنجاییکه خیلی علاقه به گیم و بازی سازی دارم ولی رشتم که آی تی است و زیاد به مباحثی که من دوست دارم مربوط نمی شه ولی خوب رفتم در سایت بنیاد ملی بازی های رایانه ایی (http://www.ircg.ir) و بعدش به قسمت ثبت دانش پژوه جدید مراجعه کردم و دیدم که یکسری رشته تعریف شده و یکسری کورس های آموزشی (http://irangdi.com/Node/NewsDetails?Url=gameplayprogramming)به نظرتون شرکت در این دوره ها مفید است یا نه .:متفکر:

UfnCod3r
جمعه 05 مهر 1392, 22:13 عصر
گفتی سربازی یاده بدختی خودم افتادم :ناراحت:
قبلنم شنیده بودم علمی کاربردی بازی سازی هم اضافه کرده .من یکی مطمعنم اخرش ی مدرک می گیری و ته کارتم میشه کردن با Game Maker :قهقهه:
مال انستیتو بهتره ولی بازم فایده نداره .
درواقع ضاهرشون حرفه ایه چیز خاصی نداره ی برنامه نویسی هست که خیلی ها بدون کلاس رفتن صد برابر بهتر هم بلدن. مثل خودم:لبخند::چشمک:
درضمن باید کلی پولم بدی . نصف همون پول رو یکی به من بده من تمام اون چیزا رو + GL,DX,Cuda رو خودم کامل یاد می گیرم .:بامزه:
به نظر من با دو سه نفری جمع شو و بشینید با هم بازی یا موتور بنویسید . مثل بچه ادم. ینی کار فنی کنید نه دودر زدن مدل سه بعدی و کپی کردن کد .
مطمعن باش از صدتا دانشگاه و .. بهتره .

amir22448
جمعه 05 مهر 1392, 22:31 عصر
گفتی سربازی یاده بدختی خودم افتادم :ناراحت:
قبلنم شنیده بودم علمی کاربردی بازی سازی هم اضافه کرده .من یکی مطمعنم اخرش ی مدرک می گیری و ته کارتم میشه کردن با Game Maker :قهقهه:
مال انستیتو بهتره ولی بازم فایده نداره .
درواقع ضاهرشون حرفه ایه چیز خاصی نداره ی برنامه نویسی هست که خیلی ها بدون کلاس رفتن صد برابر بهتر هم بلدن. مثل خودم:لبخند::چشمک:
درضمن باید کلی پولم بدی . نصف همون پول رو یکی به من بده من تمام اون چیزا رو + GL,DX,Cuda رو خودم کامل یاد می گیرم .:بامزه:
به نظر من با دو سه نفری جمع شو و بشینید با هم بازی یا موتور بنویسید . مثل بچه ادم. ینی کار فنی کنید نه دودر زدن مدل سه بعدی و کپی کردن کد .
مطمعن باش از صدتا دانشگاه و .. بهتره .

منظورتون اینه که رشته ی بازی سازی اومده؟ نه من اشتباه فهمیدم :متفکر::چشمک:

من خودم آنریل اسکریپت آموزش میدم و خیلی پیشرفته تر از گیم میگر و یونیتی هست و سخت تر. اما شما به نظرم گیم میکر رو خیلی پایین میدونید :متفکر: الان یه شرکت تیم دارن روی یه بازی به نام زاگ کار می کنن که موتورش همین گیم میکر هست و مورد توجه بسازی از بازی سازا و شرکت های گیم قرار گرفته.

البته من قصد ندارم بگم حرف شما اشتباهه. اتفاقا شما راست میگی گیم میکر = :قهقهه: که یعنی سطح پایین

ولی باهاش انگری بردز هم میشه ساخت که از کالاف دیوتی هم سرگرم کننده تره!!! :لبخند::لبخند::لبخند:

UfnCod3r
شنبه 06 مهر 1392, 16:39 عصر
ن پ ن گیم مکر خیلی خفنه .
من خودم 15 سالم بود گیم مکر کار کردم . الان خیلی ها رو دیدم تو چند تا انجمن بازی سازی 13و 14 ساله هستن گیم مکر کار می کنن . حالا می خوای بیان تو دانشگاه گیم مکر یاد بدن
اصلا کجای دنیا رشته ی بازی سازی داریم؟ مگه بازی سازی کار یک نفره ؟
کسی که می خواد تو بازی ساختن نقشی داشته باشه دو راه بیشتر نداره
1 - کار فنی
2 - کار هنری

کار فنی ینی برنامه نویسی گیم پلی بازی، گرافیک، هوش مصنوعی، موتور بازی و ..
همه اینا برنامه نویسیه پس طرف اول باید ی زبان خوب مثل سی++ رو مثل ادم یاد بگیره بعد بره رو یکی از اینا تمرکز کنه.

کار هنری هم مثل طراحی کاراکتر ، مدل سازی ، انیمیت کردن و ...

برنامه نویسی که تو دانشگاه هست . گرافیک هم که هست .

اصلی ترین قسمت هم برنامه نویسیشه مخصوصا موتور بازی . من یکی که می گم 90 درصد بازی ینی موتور بازی .:لبخند: