PDA

View Full Version : سوال: ذخیره سازی اطلاعات از Word به بانک Access در سی شارپ

mohammad5593
شنبه 06 مهر 1392, 00:42 صبح
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم
مدتی است سوای ذهنم را به خود مشغول کرده است .

می خواهم در یک صفحه Word با اتصال به بانک Access اطلاعاتی را از کاربر گرفته و در داخل بانک ذخیره کنم.

و یا کاربر از تمامی امکانات Word مثل درج جدول و... استفاده کند و در آخر به جای ذخیره کردن عادی در word کل صفحه به عنوان یک رکورد در Access ذخیره شود.

از اساتید و دوستان عزیز در خواست راهنمایی دارم.

mohammad5593
پنج شنبه 18 مهر 1392, 15:10 عصر
لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره لطفا راهنمایی منه:ناراحت:

juza66
یک شنبه 21 مهر 1392, 11:42 صبح
سلام دوست عزيز

فكر نكنم چنين امكاني باشه، آخه منم براي ثبت فاكتور به چنين چيزي خيلي نياز داشتم كه بتونم نمامي اطلاعات فاكتور و مشتري و ساير چيزها رو تويي يك ركورد ديتابيس ام بتونم ذخيره كنم، با كلي گشت و گذار و پرسش هيچي دستگيرم نشد كه نشد كه نشد.

بنظرم بهترين راه اينكه:
بياي فايل word رو تويي يك پوشه ذخيره كني و بعد آدرسش رو تويي يك ركورد ثبت كني

و يا:
بياي مثل ذخيره كردن عكس فايل ورد رو درون پايگاه داده ذخيره كني (پيشنهاد نميشه چون حجم ديتابيس و لود كردنش بعدا دردسر ميشه)

دلتنگ اسمان
یک شنبه 21 مهر 1392, 20:21 عصر
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم
مدتی است سوای ذهنم را به خود مشغول کرده است .

می خواهم در یک صفحه Word با اتصال به بانک Access اطلاعاتی را از کاربر گرفته و در داخل بانک ذخیره کنم.

و یا کاربر از تمامی امکانات Word مثل درج جدول و... استفاده کند و در آخر به جای ذخیره کردن عادی در word کل صفحه به عنوان یک رکورد در Access ذخیره شود.

از اساتید و دوستان عزیز در خواست راهنمایی دارم.
منظورتون اینکه بدون استفاده از زبان دات نت. یعنی فقط با خود ورد و بانک اکسس.؟ این شدنیه که خود ورد رو مستقیما به بانک وصل کنی و اطلاعات رو از توی بانک بخونی و تو ورد نشون بدی یا تو بانک ذخیره کنی.

Power.Csharp
یک شنبه 21 مهر 1392, 21:12 عصر
اکسس زیاد جالب نیست.طوری که فهمیدم می خوای یک نرم افزار مثل ورد رو شبیه سازی کنی.برای این کار xml نویسی و یا از بانک اسکیوال لایت استفاده کنی بهتره

mohammad5593
جمعه 26 مهر 1392, 23:51 عصر
اکسس زیاد جالب نیست.طوری که فهمیدم می خوای یک نرم افزار مثل ورد رو شبیه سازی کنی.برای این کار xml نویسی و یا از بانک اسکیوال لایت استفاده کنی بهتره

سلام و ممنون بابت پاسخ ها
نه ببینید میخام توی ویژوال استودیو یک پروژه جدید از نوع Word ایجاد کنم بعد براش مثلا یک ریبون اختصاصی هم ایجاد کنم و...
حالا با اجرای برنامه محیط Word باز بشه کاربر هر قلطی :بامزه: خواست بکنه و با زدن دکمه ذخیره ای که ما طراحی می کنیم، کل هیکل فایل Word توی یک رکورد دیتابیس ذخیره بشه.
به همین سادگی :لبخند: حال اگه کسی مرد میدونه لطفا راهنمایی کنه؟:متفکر::متعجب::عصبانی++:

ghasem110deh
دوشنبه 23 تیر 1393, 00:21 صبح
سلام دوست عزيز

فكر نكنم چنين امكاني باشه، آخه منم براي ثبت فاكتور به چنين چيزي خيلي نياز داشتم كه بتونم نمامي اطلاعات فاكتور و مشتري و ساير چيزها رو تويي يك ركورد ديتابيس ام بتونم ذخيره كنم، با كلي گشت و گذار و پرسش هيچي دستگيرم نشد كه نشد كه نشد.

بنظرم بهترين راه اينكه:
بياي فايل word رو تويي يك پوشه ذخيره كني و بعد آدرسش رو تويي يك ركورد ثبت كني

و يا:
بياي مثل ذخيره كردن عكس فايل ورد رو درون پايگاه داده ذخيره كني (پيشنهاد نميشه چون حجم ديتابيس و لود كردنش بعدا دردسر ميشه)

سلام
فایل متنی (txt) رو هم میشه تو یه فیلد از اکسس ذخیره کرد ؟
نهایتا حجمش 20 کیلو میشه ... ولی تعداد فایل ها بالای 100 تاس ...