PDA

View Full Version : سوال: مخفی کردن بانک اطلاعاتی

dharmaa
شنبه 06 مهر 1392, 02:30 صبح
سلام بر تمام دوستان خوب و مهربونم
یه سوال دارم. چه طور میتونم بعد از اینکه ستاپ نرم افزار رو ساختم و برنامه رو روی کامپیوتر کاربر نصب کردم ، دیتا بیس رو مخفی کنم ؟ اخه اگه اینکار رو نکنم خیلی راحت میشه از توی مسیر نصب برنامه به بانک دسترسی داشت و خیلی راحتر انرا پاک و یا دستکاری کرد!!!
دوستان برای اینکه بانک به این راحتی در دسترس قرار نگیرد چه راهی پیشنهاد میکنند؟
منتظرم...
ممنون...

dharmaa
شنبه 06 مهر 1392, 09:13 صبح
لطفا راهنمایی ام کنید...

RESMAILY
شنبه 06 مهر 1392, 18:17 عصر
به نام خدا
باسلام. بهترين روش استفاده از ابزارهاي خود آكسس است. فايل ضميمه را مطالعه نماييد.

mohamad goodarzi
یک شنبه 07 مهر 1392, 09:37 صبح
به نام خدا
باسلام. بهترين روش استفاده از ابزارهاي خود آكسس است. فايل ضميمه را مطالعه نماييد.
با سلام
با توجه به نرم افزارهاي موجود جهت برداشتن پسوردهاي اكسس به هيچ روشي نمي شود از ايمپرت شدن تيبل ها جلوگيري كرد
فقط مي توانيد اطلاعات تيبل را به صورت كد شده وارد كنيد تا زماني كه در دست رس قرار مي گيرد قابل استفاده نباشد
در همين سايت روشهاي كدينگ كردن اطلاعات وجود دارد

dharmaa
یک شنبه 07 مهر 1392, 19:24 عصر
سلام بر دوستانم
این که ما بیاییم پسورد بذاریم روی بانک و یا کدینگ کنیم اطلاعات رو،شاید بتوان دسترسی به محتوای تیبل ها رو مشکل تر کرد.اما اگه کاربر بره توی مسیر نصب برنامه و فایل اکسس رو حتی بازشم نکنه و به راحتی کلید Delete رو بزنه چی؟ میخام به اینجا برسیم که محافظت از دیتا بیس تنها به نگهداری از محتوای ان خلاصه نمیشه !خود من برای تست ،برنامه رو نصب کردم و رفتم توی مسیر نصب و به راحتی بانک رو پاک کردم !!!!!
با این توضیح ایا میشه دیتا بیس رو یه جوری،از دید کاربران مخفی کرد ؟(حالا به هر ترفندی)

hamid-nice
یک شنبه 07 مهر 1392, 23:19 عصر
با سلام
یک راه پیشنهادی این هست که شما برنامه اصلی را بوسیله یک فایل اکسس واسط اجرا کنی و فایل اصلی را در مسیری به جز مسیر اصلی نصب بریزی و مسیر آنرا در فایل واسط که به صورت mde کرده تا به آدرس دسترسی پیدا نکنند قرار می دهی برای این منظور شما نیاز به روش باز کردن یک فایل اکسس پسورد دار با استفاده از یک فایل اکسس دیگر دارید که بحث بسیار مفصل و جامع و کاربردی در تاپیک زیر وجود دارد که می توانی به آن مراجعه کنید. ( در ضمن با استفاده از این روش شما می توانید فایل اصلی را پسورد دار کرده و به این طریق از حفاظتهای بیشتری مثل ایمپورت نشدن جداول و .... بهره مند شوید و البته اگر از اکسس 2007 به بعد هم استفاده کنید ،از امنیت بسیار بیشتری در برابر شکسته شدن پسورد قسمت vb به طرز چشمگیری بهره مند خواهید شد )
http://barnamenevis.org/showthread.php?390404-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3
موفق باشید

RESMAILY
دوشنبه 08 مهر 1392, 08:14 صبح
به نام خدا
با سلام. پيشنهاد بنده معناي اين را نداشت نمي شود جدول را پنهان كرد يا نمي توان از پاك شدن آن جلوگيري كرد. منظور اين است كه اين كارها يك حد متعارفي دارد و در عالم برنامه نويسي هيچ راه حل قاطعي براي جلوگيري از تخريب يا نفوذ به بانك وجود ندارد. اما در حد متعارف استفاده از برنامه امنيتي خود آكسس (كه به اين سادگي ها هم نيست و كلي پيچيدگي دارد) شما در حد متعارف و قدري بيشتر، مي توانيد از تخريب فايل جلوگيري كنيد. ظاهرا متن تقديمي را تا آخر مطالعه نفرموديد. وگرنه در تالار جستجو بفرماييد مشخصا سه راه حل سوپر هايدن كردن، جلوگيري از پاك شدن جدول و انواع كد كردن اطلاعات جداول با راه حل هاي جداگاه از آكسس موجود مي باشد.

michkadol
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 22:39 عصر
باسلام
من یک فایل رو دیدم که تیبل ها رو مخفی کرده بودند و به هیچ وجه امکان نداشت جداول رد بتونی ببینی
به نظرتون چه اقدامی رو انجام داده بودند؟؟؟