PDA

View Full Version : چه نرم افزارهایی برای گزارشگیری وجود دارد؟

ir_ali_s
دوشنبه 14 فروردین 1385, 19:08 عصر
چه نرم افزارهایی برای گزارشگیری بجز کریستال موجود می باشد که vb.net انها را پشتیبانی می کند؟

niloufar
دوشنبه 14 فروردین 1385, 20:00 عصر
سلام
یکی از ساده ترین و شاید بشه گفت بهترینش ActiveReport است که اگه ک.ر.ک. واسه دات نت 2005ش رو پیدا کردی ما را هم خبر کن. دوستان دیگه هم به همین ترتیب...

meh_secure
دوشنبه 14 فروردین 1385, 21:44 عصر
کریستال ریپورت قوی ترینه. تقریبا هم کار باهاش ساده است. منابعش هم بیشتره. ک.ر.ک هم نمی خواد.

programmermp
سه شنبه 15 فروردین 1385, 18:00 عصر
با سلام

همانطور که دوست ما گفتند کریستال ریپورت هم منابع بیشتری داره و هم بهتره من هم از آن برای گزارشگیری استفاده می کنم اما یک سریال برای اکتیو ریپورت پیدا کردم
تست کنید ببینید عمل می کنه یا نه من که خودم اکتیو ریپورت ندارم تا تست کنم

Serial Number For (Active Report For .net Professional v 2.1 ) : DD-APN-10-C001733

موفق باشید

behzad_gh
سه شنبه 15 فروردین 1385, 20:44 عصر
با سلام . من از کنترل Microsoft Report Viewer استفاده می‌کنم که همراه با Visual Studio نصب می‌شود و استفاده از آن رایگان است و محیط طراحی گزارش کاملی داره که ابزارهای مختلفی مانند لیست ، جدول ، ماتریکس ، نمودار و ... دارد . در محیط طراحی علاوه بر ایجاد پارامترها ، دیتاسورسهای مختلف شما توانایی ایجاد فانکشن‌هایی به زبان وی بی رو نیز دارید . که در مجموع ابزار کاملی است . البته من چون با Crystal Report کار نکرده ام نمی‌دونم که توانایی اون در چه سطحی است .

ir_ali_s
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 14:09 عصر
از راهنمایی تون ممنون.:تشویق:

niloufar
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 18:07 عصر
با سلام . من از کنترل Microsoft Report Viewer استفاده می‌کنم که همراه با Visual Studio نصب می‌شود و استفاده از آن رایگان است و محیط طراحی گزارش کاملی داره که ابزارهای مختلفی مانند لیست ، جدول ، ماتریکس ، نمودار و ... دارد . در محیط طراحی علاوه بر ایجاد پارامترها ، دیتاسورسهای مختلف شما توانایی ایجاد فانکشن‌هایی به زبان وی بی رو نیز دارید . که در مجموع ابزار کاملی است . البته من چون با Crystal Report کار نکرده ام نمی‌دونم که توانایی اون در چه سطحی است .
سلام
این Microsoft Report Viewer واقعا کنترله؟ کجاست؟ اگه منظورتون PrintPreviewControl است محیط طراحیش کجاست؟

behzad_gh
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 18:21 عصر
سلام . این ابزار در ویژوال استدیو 2005 گنجانده شده . ابزار ReportViewer در پانل ابزارها در قسمت Data قرار دارد .
برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید .
http://www.gotreportviewer.com/

niloufar
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 20:27 عصر
سلام
ممنون. وب معرفی شده را باز کردم. یه نگاه به نمونه هاش انداختم که ظاهرا خیلی کامل بود. بازم میخوام روش کار کنم. ActiveReport رو هم گرفتم تا رو اون هم کار کنم. بالاخره باید یکیش را انتخاب کنم.

niloufar
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 20:28 عصر
در مورد نظر دوستانی هم که Crystal را توصیه کرده بودند باید عرض کنم که البته من با Crystal کم کار کرده ام و نمیتونم دقیق نظر بدم ولی آنچه ازش دیدم و باعث شد هیچ وقت سراغش نرم این بود که در گزارش های Static بسیار قوی بود ولی در گزارش های Dynamic واقعا ضعفهای بزرگی داشت که دیدم بهتره از ActiveReports استفاده کنم.

Behrouz_Rad
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 20:41 عصر
در گزارش های Static بسیار قوی بود ولی در گزارش های Dynamic واقعا ضعفهای بزرگی داشت که دیدم بهتره از ActiveReports استفاده کنم.
جمله ی غلط:
چون من نمی تونم با چیزی کار کنم، پس اون چیز، ضعیفه!

جمله ی صحیح:
چیز بسیار قدرتمندیه اما من نمی تونم باهاش کار کنم!

meh_secure
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 00:25 صبح
در مورد نظر دوستانی هم که Crystal را توصیه کرده بودند باید عرض کنم که البته من با Crystal کم کار کرده ام و نمیتونم دقیق نظر بدم ولی آنچه ازش دیدم و باعث شد هیچ وقت سراغش نرم این بود که در گزارش های Static بسیار قوی بود ولی در گزارش های Dynamic واقعا ضعفهای بزرگی داشت که دیدم بهتره از ActiveReports استفاده کنم.

باهمین کریستال ضعیف(به قول شما) می توان برنامه ای نوشت که کاربر خودش بتونه جای فیلدها و ... رو عوض کنه و این چیزیه که من عینا با اون کار کردم. در مورد فرمول های کریستال هم بگم که کارهای غیرممکن در گزارش گیری رو ممکن میکنه.:چشمک:

niloufar
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 16:39 عصر
جمله ی غلط:
چون من نمی تونم با چیزی کار کنم، پس اون چیز، ضعیفه!

جمله ی صحیح:
چیز بسیار قدرتمندیه اما من نمی تونم باهاش کار کنم!
سلام
:- ) :- ) :- )
شاید! اینم نظری! حالا ما با این ActiveReports بیشتر حال کردیم دیگه :- ) بی خیال :- ) ایشاالله با فرمایش شما و دوست دیگمون، ما هم میریم یه ذره اطلاعاتمونو بیشتر میکنیم که بهش علاقه مند بشیم :- ) شایدم یه روز ما هم مثل آقای راد باکلاس شدیم و حال همه رو گرفتیم :- )
:- ) :- ) :- )

programmermp
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 18:57 عصر
باهمین کریستال ضعیف(به قول شما) می توان برنامه ای نوشت که کاربر خودش بتونه جای فیلدها و ... رو عوض کنه و این چیزیه که من عینا با اون کار کردم. در مورد فرمول های کریستال هم بگم که کارهای غیرممکن در گزارش گیری رو ممکن میکنه.:چشمک:

با سلام

اگه امکانش هست در مورد فرمول های کریستال ریپورت که می تونه جای فیلدها را عوض کنه
توضیح بدهید

با تشکر

meh_secure
جمعه 18 فروردین 1385, 14:31 عصر
منظورتون موقعیت مکانی فیلدهاست یا .... ؟من متوجه نشدم.

ir_ali_s
جمعه 18 فروردین 1385, 20:00 عصر
اگه کریستال ریپورت قدرتمنده چطوری می توان از اشکال گرافیکی مثل نیم دایره در ان استفاده
کرد ؟

meh_secure
جمعه 18 فروردین 1385, 22:48 عصر
شما می توانید اشکال را بصورت عکس به گزارش بفرستید.