PDA

View Full Version : انتقال آیتم از لیست باکس به تکست باکس

remower
شنبه 06 مهر 1392, 15:48 عصر
سلام
دوستان من میخوام برنامه ای بنویسم که بتونه آیتم های لیست باکس رو توی تکست باکس اضافه کنه
منظورم اینه من 100تا تکست باکس تو فرم دارم به نام های texbox1 texbox2 ... texbox100
خب تو لیست باکس هم تعدادی آیتم هست ممکنه این آیتم ها بالای هزار آیتم یا کمتر باشه تعداد آیتم معلوم نیس

خب میخوام اگه بلفرض 1000تا آیتم تو لیست باکس بود (ممکنه 1000تا باشه ممکنه ده تا یا بیشتر).با کلیک رو بوتون آیتم 1 بره تو تکست باکس 1
آیتم 2 بره تو تکست باکس 2 و .... آیتم 100 بره تو تکست باکس 100 بعد اگه باز رو بوتون کلیک کردم آیتم 101 بره تو تکست باکس1 و آیتم 102 بره تو تکست باکس 2 و ... همینطوری صدتا صدتا تو تکست باکسا برن تا آخرین آیتم

بعد نکته اینه که تعدا آیتم ها مشخص نیست.ممکنه 1 باشه یا ده تا یا هزارتا اگه یه آیتم بود بره فقط تو تکست باکس 1 اگه دهتا بودن برن تو دهتا تکست باکس اولی اگه هزارتا بود با هر کلیک رو بوتون صدتا صدتا برن تو صدتا تکست باکسا

aliagamon
شنبه 06 مهر 1392, 16:03 عصر
راهی که به ذهنم میرسه اینه که شما یه متغییر گلوبال تعریف کنید و تو یه foreach بیاین و ایتم اول رو بریزین تو تکست باکس اول یعد متغییر گلوبال رو ++ کنید ... بعد بره سراغ بعدی ... وهمینطور تا پایان حلقه ...

remower
شنبه 06 مهر 1392, 16:07 عصر
میشه کمی بیشتر توضیح بدین من نمیفهمم
حداقل کدشو بدین ببینم مشکلم حل میشه یا نه

aliagamon
شنبه 06 مهر 1392, 16:14 عصر
یه همچین چیزی ...:

int counter = 0;
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{

foreach (Control ctrl in this.Controls)
{
if (ctrl is TextBox)
{
if (listBox1.Items.Count > counter)
{

ctrl.Text = listBox1.Items[counter].ToString();
counter++;
}
else
ctrl.Text = "Empty";