PDA

View Full Version : سوال: برقراری ارتباط بین جدول سال تحصیلی ومشخصات پرسنل

amirkazem
شنبه 06 مهر 1392, 16:37 عصر
دوستان ومهندسان عزیزسلام.درابتداازکمک ومساعدت همه ی شماعزیزان علی الخصوص alirezabahrami که بی منّت وبامحبّت فراوان دانششان رابه دیگران می بخشند، کمال تشکررادارم.خداوندزکات علمتان را خواهد پذیرفت.انشاءالله

امّادرفایل ضمیمه چون برنامه ای برای استفاده دردبیرستان هستش وخودم درآن معاون هستم ودارم به کمک شاعزیزان طراحی می کنم؛
1.درفرم یک وازطریق یک لیست باکس اطلاعات کلّی پرسنل رامی توانیم فراخوانی کنیم.ولی باتوجه به تعدادزیادفیلدهای اطلاعات پرسنل کلیه مشخصات واطلاعات پرسنل درآنِ واحدبه علّت کمی فضای فرم دیده نمی شودولذا(اسکرول بار) ظاهرمی شودوتااینجاکه مشکلی نیست فقط مشکل اینجاست که اگر(Headline)های فیلدهارابخواهیم نشون بدیم بایدبه فارسی تبدیل شوندکه آنهم بایدیادرجدول ویادرکوئری تغییربدیم که زیادمناسب نیست.واگربخواهیم (Headline)های فیلدهارامخفی کنیم ناچاراًبایدمعادل فارسی آنهارابه کمک لیبلهایی درج کنیم وهمانطورکه گفتم به علّت تعدادزیادفیلدهاوکمی فضای فرم امکان درج فارسی (Headline)ها درروی فرم نیست، اگرممکن است راهی پیشنهادبفرماییدتابتونیم تمام اطلاعات پرسنلی دبیران وکارکنان رادریک فرم ودریک جامشاهده کنیم.
2.باعنایت به این که درهرسال تحصیلی ممکن است دبیران وعوامل اجرایی دبیرستان تغییرکنند، پس اطلاعات پرسنلی عوامل بایدمربوط به همان سال تحصیلی باشد.وامّامشکل بنده این است که هنوزنتونستم بین جدول اطلاعات دبیران وجدول سال تحصیلی ارتباط برقرارکنم.
3.وامّادرفرم1 ودرلیست باکس اطلاعات پرسنلی باعنایت به این که فیلد(ایّام هفته:شنبه یکشنبه و....)ازنوع (YES/NO)هستش، درلیست باکس هم به صورت(YES/NO) ظاهرمی شوند.چگونه می تونیم بجای (YES/NO) ایّام هفته(شنبه یکشنبه و..)رانشون بدیم.

دوستان معذرت ازاینکه سه سوال رایکجاطرح کردم.ممنون میشم اگردوستان دراین موردهم مساعدتی بفرمایند.

111290

amirkazem
شنبه 06 مهر 1392, 22:23 عصر
دوستان عزیزمحبت بفرماییدراهنمایی کنید.ممنون

amirkazem
شنبه 06 مهر 1392, 23:31 عصر
:گریه::گریه::گریه:

Abbas Amiri
یک شنبه 07 مهر 1392, 00:15 صبح
سلام

اولاو سوما شما چرا لیست باکس استفاده کرده اید و چرا از ابزارهای خود فرم استفاده نکرده اید ؟(خیلی راحت با استفاده از فرم ویزارد و استفاده از حالت Tabular) چون در انصورت به راحتی کپشن لیبل های عناوین را می توانید تغییر دهید. ضمن اینکه لازم نیست تمام اطلاعات پرسنل یکجا نمایش داده شود می توانید فقط چند فیلد پر کاربردتر را قرار دهید و برای نمایش جزئیات از فرم دیگر ( در حالت Justified) استفاده کنید . این کار را با کلیک بروی مثلا کد پرسنل می توانید انجام دهید(با نوشتن کد بازکردن فرم در رویداد کلیک آن فیلد)

برای مورد ارتباط جداول بهترین کار استفاده از یک جدول سوم است چون در اینجا ارتباط چند به چند نیاز دارید . در آن جدول هم 2 فیلد نیاز دارید یکی کد سال و دیگری کد پرسنل

ضمنا تقریبا تمام دیتا تایپ فیلدهای شما Text است آنهم با فضای 255 بایت ، درحالی اعداد با نوع Number مناسب تر است

amirkazem
یک شنبه 07 مهر 1392, 00:35 صبح
آقای امیری ازمحبت شماسپاسگزارم.