PDA

View Full Version : قابلیت های MVC برای web aplication چیست؟

ehsan21
شنبه 06 مهر 1392, 17:14 عصر
با سلام
من چند سال است که به صورت حرفه ای با ASP.NET کار می کنم
طراحی وب و web application
مدتی است که تمایل دارم به سمت MVC بروم
سوالی که از دوستانی دارم که به صورت حرفه ای کار می کنند این است که آیادر mVC امکان نوشتن web application هایی مانند CRM یا حقوق دستمزد و ... (به لحاظ حجم برنامه نویسی)، وجو دارد یا نه؟ قدرت مانور آن در برنامه نویسی به چه میزان است.

hakim22
یک شنبه 07 مهر 1392, 09:18 صبح
MVC یک فریم ورک بر مبنای ASP.NET است.
فرض کنید یک پروژه ی ASP.NET را به روش MVC پیاده کنید و سپس Web Form ها و Component ها رو ازش حذف کنید. و همه ی پروژه رو با HTML و JavaScript بسازید. این یعنی شما در حال کد نویسی با ASP.NET MVC هستید یا همون MVC که موضوع این تالار هست.

با این تفاوت که درون این فریم ورک ابزار زیادی اضافه شده که جای حذف شدن WebForm ها رو بگیره. همه ی عملیات سمت کلاینت با جاوا اسکریپت و فریم ورکهای اون انجام میشه و دیگه رویدادها در سمت سرور در دسترس شما نیست.

به لحاظ حجم مسلما بهتره به این دلیل که از اساس پروژه به سه بخش مدل و ویو و کنترلر تقسیم شده در کنار IoC Containerهایی مانن Ninject بسیار عالی کار میکنه.
در حقیقت شما به سمتی میروید که برنامه نویسان PHP سالهاست در حرکتند اما با زبان #C و محیط دات نت

ehsan21
یک شنبه 07 مهر 1392, 11:20 صبح
من با MVC در معماری نرم افزار به خوبی آشنا هستم. در asp برنامه های متعددی به صورت تحت وب نوشتم و مشکلی نداشتم. می خواستم ببینم که با MVC در نوشت وب اپلیکیشن هایی مانند اتوماسیون اداری مشکلی پیش نمی آید، یا برای چنین برنامه هایی بهتر است از چیز های دیگه ای استفاده کرد؟
آیا دوستانی که حرفه ای با MVC کار میکنند چنین برنامه هایی رو نوشتن؟ مشکلی نداشتن؟

sanay_esh
دوشنبه 08 مهر 1392, 09:43 صبح
دوست عزیز ، برای مراجعت به MVC باید تعجیل شود.

در صورتی که میخواهید با دنیای بسیار زیبای توسعه با کاملترین ابزارهای تحت وب آشنا شوید بهترین معماری MVC و بهترین زبان برنامه نویسی در این زمینه ASP.NET MVC را به شما پیشنهاد میکنم.

البته باید از دنیای Designer web form خداحافظی کنید و نباید انتظار داشته باشید مانند وب فرم یک textbox بگیرید و بکشید روی صفحه و آن را ببینید که کجای صفحتون میافته.

برای کار با Asp.NET mvc باید به HTML , CSS کاملا اشراف داشته باشید و بتوانید در محیطی کاملا CODE BASE برنامه نویسی کنید .

در مورد نرم افزارها سوال پرسیدید : در دنیای محبوب و قدرتمند MVC شما میتوانید نداشته های خیالی خود در ASP.NET WEB FORM را تجربه نمائید. کاری که در وب فرم خیلی سخت بود در mvc بسیار آسان است و ...

بنده در دنیای زیبای MVC به آرامش کامل برنامه نویسی و به تبع آن به درآمد خوبی رسیدم . امیدوارم که بتوانید از این تکنولوژی بی نظیر بهره لازم را ببرید.

Amir Oveisi
دوشنبه 08 مهر 1392, 11:08 صبح
من با MVC در معماری نرم افزار به خوبی آشنا هستم. در asp برنامه های متعددی به صورت تحت وب نوشتم و مشکلی نداشتم. می خواستم ببینم که با MVC در نوشت وب اپلیکیشن هایی مانند اتوماسیون اداری مشکلی پیش نمی آید، یا برای چنین برنامه هایی بهتر است از چیز های دیگه ای استفاده کرد؟
آیا دوستانی که حرفه ای با MVC کار میکنند چنین برنامه هایی رو نوشتن؟ مشکلی نداشتن؟

اگر سیستم مورد نظرتون قرار هست رو اینترنت باشه قطعا MVC انتخاب خیلی خیلی بهتری نسبت به WebForm خواهد بود. اما اگر روی شبکه local یک سازمان قرار هست استفاده بشه من Silverlight رو پیشنهاد میدم.

ehsan21
دوشنبه 08 مهر 1392, 17:49 عصر
با تشکر از لطف شما دوستان و راهنمایی هاتون
لطفا اگر نمونه هایی از سایت های MVC هست (از کارهای خودتون باشه بهتر) که آپلود شده و میشه از طریق اینترنت دید معرفی کنید ببینم خیلی لطف در حق من کردید
با تشکر مجدد از همگی

ahmadborujerdi
جمعه 12 مهر 1392, 13:07 عصر
سلام دوستان من یه برنامه نویس مبتدی ام برخی از کتب asp mvc رو می خونم ولی راستش چیز زیادی نمی فهمم کتابی معرفی کنید که یک پروژه رو توضیح بده با تشکر