PDA

View Full Version : سوال: استفاده از using در ef5

aghayex
شنبه 06 مهر 1392, 23:55 عصر
با سلام
دوستان من در برنامه هام برا استفاده از ان تی تی میام یه متغیر dbcontext در سطح فرمم تعریف می کنم و در رویدادها از اونها استفاده می کنم و مشکلی هم نداشتم اما یکی از دوستان توصیه کرده که بیام و از using در تعریف متغیر dbcontext استفاده کنم یعنی هر جا خواستم که به بانک وصل بشم یه متغیر dbcontext با استفاده از using درست کنم اما این کار باعث میشه که من خصوصیت ردیابی تغییرات رو نداشته باشم .
حالا سوال من اینه که کدوم یک از دو روش بالا استانداردتر هستند ؟

mvardin
یک شنبه 07 مهر 1392, 15:56 عصر
عزیزم وقتی داری بلاک using استفاده می کنی میتونی مطمئن باشی که کانکشنت توی همون بلاک باز میشه و بسته میشه و دیگه خیالت راحته ...
ولی دیدم بعضی از برنامه نویسای حرفه ای مثل Scott Hanselman یه متغیر سراسری توی کلاس می نویسن و از اون استفاده می کنن ...
حالا بازم به معماری خودتون بستگی داره، من که میگن از usgin استفاده بشه بهتره، چون میدونی محدودش کجاس، ولی اسکات میاد متغییر سراسری تعریف می کنه!

aghayex
یک شنبه 07 مهر 1392, 17:35 عصر
این مباحث رو می دونم . سوال من این بود که با توجه به امکان ردیابی تغیرات در ان تی تی و اینکه اگه من از using استفاده کنم این سرویس رو نخواهم داشت . آیا باز هم خوب هست که از using استفاده کنم

mvardin
دوشنبه 08 مهر 1392, 09:56 صبح
امکان ردیابی تغیرات در ان تی تی
میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟!

به هر حال من خودم ترجیح میدم از بلاک استفاده کنم برای مدیریت کانکشن ها و ..
ولی تو کدهایی که برخی آدمای حرفه ای میزنن دیدم که سراسری ولی توی همون کلاس تعریف می کنن، قبلا هم گفتم، ببین سود کدوم برات بیشتره؟

مهدی هادیان2
سه شنبه 09 مهر 1392, 04:53 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
اگه دقت بفرمائید خود مایکروسافت برای حالتی که کدهای کنتلر رو جنریت می کنه اون رو به عنوان متغیر سراسری در نظر میگیره؛ به نظر می رسه از نظر مایکروسافت این حالت، مطلوب است.

عزیزم وقتی داری بلاک using استفاده می کنی میتونی مطمئن باشی که کانکشنت توی همون بلاک باز میشه و بسته میشه و دیگه خیالت راحته ...
به نظرم این حالت در موردی هم که Context رو به عنوان متغیر سراسری تعریف میکنیم با توجه به متد Dispose صادق است؛ با BreakPoint امتحان بفرمائید.
با تمام این تفاسیر آقای وحید نصیری در آموزش هاشون تاکید دارند که در این مورد از الگوی Unit Of Work استفاده شود.
موفق باشید.

aghayex
یک شنبه 14 مهر 1392, 19:20 عصر
طبق سرچی که داشتم در سایت دات نت تیپس مطلبی بود که کار با ان تی تی رو به دو روش متصل و غیر متصل تقسیم کرده بود و اگه ما بیایم از using استفاده کنیم میشه روش غیر متصل و به نحوی خودمون یه مدیریتی در خصوص ریابی تغییرات داشته باشیم