PDA

View Full Version : فهمیدن تمامی درخواست ها از ویندوز

mjelecom
سه شنبه 15 فروردین 1385, 00:07 صبح
می خواهم برنامه ای بنویسم که بر درخواست هایی که از ویندوز می شود مدیریت نماید به این معنی که قبل از انجام شدن درخواست رسیده به ویندوز برنامه من باید این درخواست را مجاز یانسته باشد و در غیر اینصورت برنامه بتواند این درخواست را از صف درخواست ها خارج کند . برای رسیدن به این هدف دو مبحث را لازم داریم یکی فهمیدن اینکه از ویندوز درخواست شده ونیز خود درخواست را بیابیم و دیگری روش ملقی کردن درخواست رسیده . از هر نظری استقبال می کنم .
با تشکر

mjelecom
سه شنبه 15 فروردین 1385, 20:29 عصر
لطفا جواب بدید

ehsan_ansaripoor
سه شنبه 15 فروردین 1385, 23:34 عصر
دوست عزیز فکر کنم این مبحث را باید داخل تاپیک اسمبلی مطرح می کردی.

mjelecom
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 14:15 عصر
یعنی هیچ api ای که بطونه چنین کاری رو بکنه وجود نداره؟ یا مثلا تغییری در ریجستری؟

Payman62
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 21:52 عصر
به رجیستری که اصلا ربطی نداره. بعدشم سوالت خیلی کلیه. کار ساده ای نیست که بشه با 2 تا API انجامش داد. این جور کارها و دخالت در کار سیستم عامل زیاد ساده نیست. همان طور که جناب انصاری پور گفتن شاید با اسمبلی بتونی بنویسی.

mahdi_farhani
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 23:09 عصر
دوست عزیز شما باید یه برنامه تو مایه های Softice بنویسی .....حالا اگر حوصله شو داری برو با C و اسمبلی بشین اینکارو و بکن . موفق باشی

mjelecom
شنبه 19 فروردین 1385, 16:22 عصر
پس چطور برنامه هایی مثل آنتی ویروس ها میتوانند چنین بکنند؟

mahdi_farhani
شنبه 19 فروردین 1385, 19:15 عصر
اولاٌ برنامه هایی مثل آنتی ویروس های یه تیم می نویسه که به هیچ کدامشون هم زیاد فشار نمیاد . در ضمن اونا همشون برنامه نویس های حرفه ای هستند .
بعد بیشتر برنامه های آنتی ویروس به خاطر محاسبه های زیادی که تو برنامه استفاده میکنند و سرعت هم براشون مهمه حتما از اسمبلی تو برنامشون استفاده میکنند . این اسمبلی در کنار C است که مثلاٌ اینتر فیس برنامه رو با c و یا برنامه های مشابه .
بعد از این چیزی که شما باید بدونید طرز کار سیستم عامل است . که حالا این درخواست ها چطوری پردازش میشه و از این قبیل بحث ها .
در کل شما می تونید این برنامه رو بنویسد ولی با خیلی زحمت که واقعاٌ اگر اینکارو انجام بدید خیلی ارزش داره و مطمناٌ تو حین انجام این پروژه خیلی چیزها دستگیرتون میشه .
موفق باشی.