PDA

View Full Version : سوال: نحوه ذخیره کردن این فرم

sange_sabur
یک شنبه 07 مهر 1392, 15:24 عصر
درود بر اساتید
این سوال میدونم خیلی پیش پا افتادست ولی با عرض پوزش لطفا کمک کنید
نحوه ذخیره سازی این فرم چطوری لطفا کدشو بگید چیه؟
همچنین اون drop down list هارو چطور مقدار دهی کنم؟
باسپاس

http://uploadtak.com/images/e6783_Capture.png

aminireza65
یک شنبه 07 مهر 1392, 15:33 عصر
همچنین اون drop down list هارو چطور مقدار دهی کنم؟

منظورت از این حرف چیه؟؟

sange_sabur
یک شنبه 07 مهر 1392, 16:03 عصر
منظورت از این حرف چیه؟؟

منظورم اینه چطوری مثلا این لیسانس رو قرار بدم داخلش ؟

anvar
یک شنبه 07 مهر 1392, 16:10 عصر
بهترین راه اینه که ID مقطع مورد نظر رو قرار بدی - زمانی هم که اطلاعات رو میخونی با Join دو جدول عنوان مقطع رو با استفاده از ID می گیری و نشون میدی

sange_sabur
یک شنبه 07 مهر 1392, 17:56 عصر
بهترین راه اینه که ID مقطع مورد نظر رو قرار بدی - زمانی هم که اطلاعات رو میخونی با Join دو جدول عنوان مقطع رو با استفاده از ID می گیری و نشون میدی

دوست عزیز امکانش هست به صورت نمونه کد توضیح بدید!! لطفا

sasanrstm
دوشنبه 08 مهر 1392, 00:48 صبح
خب شما باید اسکیوال یاد بگیری و کد نویسیشو یه خرده تلاش کن چون اگه اینجا بازم کسی کد بهت بده اما خودت ندونی بازم برات مشگل میشه اون لیسانس وبقیه رو هم میتونی تو دیتابیس قبلا ذخیره کرده باشی واز اونجا بخونی یعنی دیتابیس وبه دروپ دان وصل کنی یا اینکه تو کدهات هم میتونی بنویسی مثلا اینجوری

<asp:DropDownList ID="DropDownList1" runat="server" AutoPostBack="True"
onselectedindexchanged="DropDownList1_SelectedIndexChanged" TabIndex="5">
<asp:ListItem>انتخاب كنيد</asp:ListItem>
<asp:ListItem>مذكر</asp:ListItem>
<asp:ListItem>مونث</asp:ListItem>
</asp:DropDownList>

mhaghp
دوشنبه 08 مهر 1392, 10:33 صبح
سلام نمونه کد را ببینید

sange_sabur
دوشنبه 08 مهر 1392, 13:49 عصر
سلام نمونه کد را ببینید

خیلی ممنون مفید بود فقط پایگاه داده نداشت چرا!!

mhaghp
دوشنبه 08 مهر 1392, 14:07 عصر
back up پایگاه داده در پوشه وجود دارد

sange_sabur
دوشنبه 08 مهر 1392, 17:05 عصر
back up پایگاه داده در پوشه وجود دارد

مرسی حل شد.
فقط یه سوال دیگه شما اومدید مقدار id رو برای مقطع تحصیلی و رشته قرار دادید.چطوری میشه اسم خود مقطع و رشته در جدول ذخیره بشه؟
من مقدار value رو name گذاشتم فیلد پایگاه رو هم nvarchar کردم و دستور اینزرت رو هم تغییر دادم ولی خطا میده موقع ثبت داده.

فکر کنم مربوط به این خط باشه

cmd.Parameters.Add("@Courses_Id", System.Data.SqlDbType.Int).Value = ddlCourse.SelectedValue;

اگه میشه لطفا کمک کنید.مرسی

mamad_tanha_2006
دوشنبه 08 مهر 1392, 17:25 عصر
مرسی حل شد.
فقط یه سوال دیگه شما اومدید مقدار id رو برای مقطع تحصیلی و رشته قرار دادید.چطوری میشه اسم خود مقطع و رشته در جدول ذخیره بشه؟
من مقدار value رو name گذاشتم فیلد پایگاه رو هم nvarchar کردم و دستور اینزرت رو هم تغییر دادم ولی خطا میده موقع ثبت داده.

فکر کنم مربوط به این خط باشه

cmd.Parameters.Add("@Courses_Id", System.Data.SqlDbType.Int).Value = ddlCourse.SelectedValue;

اگه میشه لطفا کمک کنید.مرسی
سلام
شما بیا مقدار selectedvalue رو تو یه متغیر بریز (مثلا temp) بعد به اینصورت دستورتوعوض کن تا ارور نده
cmd.parametrs.addwithvalue("@course_Id",this.temp(

sange_sabur
دوشنبه 08 مهر 1392, 18:13 عصر
سلام
شما بیا مقدار selectedvalue رو تو یه متغیر بریز (مثلا temp) بعد به اینصورت دستورتوعوض کن تا ارور نده
cmd.parametrs.addwithvalue("@course_Id",this.temp(

منظورتونو از یه متغییر بریزم نفهمیدم.میشه با کد توضیح بدید؟

fakhravari
دوشنبه 08 مهر 1392, 18:54 عصر
فقط باید کد رشته تحصیلی سیو کنید میشه یک int و بعد میتنید با یک سلکت کد مقطع تحصیلی در بیارید و موقع فراخونی value دراپدان برابر هم بکنی

sange_sabur
دوشنبه 08 مهر 1392, 19:12 عصر
فقط باید کد رشته تحصیلی سیو کنید میشه یک int و بعد میتنید با یک سلکت کد مقطع تحصیلی در بیارید و موقع فراخونی value دراپدان برابر هم بکنی

دوست عزیز من با دراپ دان مشکلی ندارم اونجا رشته رو نشون میده ولی وقتی ذخیره میشه در جدول customer نمیخوام عدد باشه! اونجا میخوام خود رشته رو نمایش بده

sange_sabur
پنج شنبه 11 مهر 1392, 19:15 عصر
من الان این کارو کردم و جواب داده و رشته داخل drop down list نمایش داده میشه ولی وقتی مقدار داده های ذخیره شده این فرم را به grid اتصال میدم عدد رو نشون میده!! به جای رتشه و مقطع
چیکار باید بکنم تا همون رشته رو نشون بده؟
اساتید لطفا کمک کنید