PDA

View Full Version : نمایش اطلاعات datagrid در textbox

amin_paj
دوشنبه 08 مهر 1392, 00:23 صبح
سلام
سرچ کردم ولی چیزی ندیدم
با توجه به اینکه رشته اتصالم اینه
s1 = "data Source=.\sqlexpress;Initial Catalog=chapter1;Integrated Security=True;Pooling=False"
چطور میتونم وقتی روی هر ردیف از دیتاگرید کلیک کردم اطلاعاتش توی textboxها نمایش داده بشه ؟
ممنون

ramsess
دوشنبه 08 مهر 1392, 07:28 صبح
سلام - ربطی به رشته اتصال نداره - باید با دیتا گرید کار کنی
به طور مثال
DataGrid1.Columns.Item(6) = TxtMegdarKala.Text
بااین کد مقدار فیلد هفتم(شمارش از صفر شروع می شه) از دیتاگرید رو داخل یک text قرار می دی اگر هم خواستی به تداد رکوردها این کار رو انجام بدی ابتدا تعداد رکوردها رو بگیر مثلا با این دستور text1.text = adodc1.recordset.recordcount
که تعداد رکوردها درون text1 قرار می گیره و از اون می تونی به عنوان حد بالای حلقه استفاه کنی و به تعداد رکوردهای موجود تعداد حلقه را انتخاب کنی و هر بار یک فیلد درون TxtMegdarKala قرار بدی. (خودت for رو بنویس)

biyarjomandi
دوشنبه 08 مهر 1392, 10:17 صبح
لازم به کدنویسی خاصی نیست . کافیه تکست باکس هایی رو که ایجاد کردی به همون دیتا سورس که دیتا گرید رو وصل کردی وصل کنی و به فیلد مورد نظرت بیند کنی . با استفاده از خصوصیت data bindings در properties .

دیتا گرید رو اگر با استفاده از درگ کردن از پنجره دیتا سورس ایجاد کردی میتونی با همون روش ولی بجای درگ کردن جدول ، فیلد مورد نظرتو درگ کنی.

amin_paj
دوشنبه 08 مهر 1392, 10:39 صبح
لازم به کدنویسی خاصی نیست . کافیه تکست باکس هایی رو که ایجاد کردی به همون دیتا سورس که دیتا گرید رو وصل کردی وصل کنی و به فیلد مورد نظرت بیند کنی . با استفاده از خصوصیت data bindings در properties .

دیتا گرید رو اگر با استفاده از درگ کردن از پنجره دیتا سورس ایجاد کردی میتونی با همون روش ولی بجای درگ کردن جدول ، فیلد مورد نظرتو درگ کنی.
سلام و تشکر
وقتی تو قسمت binding به textbox از جدول فیلدم رو اختصاص میدم ، فرم که لود میشه اطلاعات رکورد در text نمایش داده میشه ولی میخوام با کلیک رو گرید اطلاعات مربوطه تو تکست باکس نمایش داده بشه .

zahedi121
دوشنبه 08 مهر 1392, 12:11 عصر
سلام
اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?387099-bind-datagridview-to-textbox&p=1714584&viewfull=1#post1714584)را ببینید . قبلا جواب داده بودم.
موفق باشید

volkswagen
سه شنبه 09 مهر 1392, 14:51 عصر
این کد رو ببنید:

da.Fill(ds, "sttable1")
DataGrid1.DataBindings.Add(New Binding("datasource", ds, "sttable1"))
TextBox1.DataBindings.Add(New Binding("text", ds, "sttable1.a1"))
TextBox2.DataBindings.Add(New Binding("text", ds, "sttable1.a2"))
TextBox3.DataBindings.Add(New Binding("text", ds, "sttable1.a3"))
TextBox4.DataBindings.Add(New Binding("text", ds, "sttable1.a4"))
TextBox5.DataBindings.Add(New Binding("text", ds, "sttable1.a5"))

از پنج تا تکس باکس استفاده کرده و میاد فیلدهای بانک رو داخل اون نمایش می ده

biyarjomandi
پنج شنبه 11 مهر 1392, 08:37 صبح
سلام و تشکر
وقتی تو قسمت binding به textbox از جدول فیلدم رو اختصاص میدم ، فرم که لود میشه اطلاعات رکورد در text نمایش داده میشه ولی میخوام با کلیک رو گرید اطلاعات مربوطه تو تکست باکس نمایش داده بشه .

مگه نمیشه ؟ من الان آزمایش کردم میشه؟:متفکر: