PDA

View Full Version : سوال: قیمت فروش و واگذاری یک پروژه کامل و نسبتا سنگین برنامه نویسی!

اقبالی
دوشنبه 08 مهر 1392, 14:49 عصر
سلام، من تقریبا 8 ماه پیش یه پروژه ای رو به طور جدی شروع کردم و هر روز از وقتی که چشمام رو باز کردم تا ساعت 5 و 6 بعد از نصف شب روی این برنامه کار کردم و حتی به خاطر این برنامه کارم رو ول کردم که بتونم بیشتر روش وقت بذارم به خیال خودم که یه شرکت ثبت می کنم و چون برنامه بازار خوبی داره و توی صنفی که خریدارش هست آشنا دارم می تونم یه درامد خوبی رو ازش داشته باشم، ولی به خاطر یه سری از قوانین مسخره، نمی تونم این کار رو انجام بدم. من نه مدرک کارشناسی دارم، و نه کارت پایان خدمت. حتی دانشگاهم رو هم به خاطر این نرم افزار ول کردم. (شاید بگید که خیلی اشتباه کردم، می دونم.)

حالا می خوام بدونم چقدر سرمایه توی دستام دارم، اگه بخوام این پروژه رو واگذار کنم یا به یه شرکت بفروشم، به چه قیمتی باید بفروشم؟ با فرض اینکه طرف تو سر کار نخواد بزنه، فقط می خوام ارزش مالی این پروژه رو بدونم که حواسم رو بیشتر جمع کنم. حالا این برنامه تقریبا 30000 خط شده، سورس برنامه تقریبا 2 مگ شده، تقریبا 30000 مشتری برای برنامه هست و قیمت برنامه مشابه توی بازار هر نسخه 1 میلیون تومن هست.

این پروژه کامله کامل هست و هیچ کدوم از برنامه های مشابهش ویژگی هایی که این برنامه داره رو ندارن، کسی که این برنامه رو می خره، فقط کافیه کپی کنه و بفروشه، هم ایسنتالر آماده اس، هم قفلهای نرم افزاری و سریال ها و امنیت و همه چیز. برنامه یه برنامه شبکه هست که به صورت خودکار سرورهاش رو پیدا می کنه، پایگاه داده postgre sql هست، برای Gui از Qt استفاده شده، برای سرور از Tornado. تمام کارهای برنامه نویسی، طراحی و گرافیک و فقط و فقط توسط یه نفر، خود من انجام شده.

اگر این پروژه شما بود، چقدر قیمت روش میذاشتید؟

Arash_janusV3
یک شنبه 14 مهر 1392, 13:56 عصر
تعداد کدها و یا پر حجم بودن سورس دلیل بر کامل و یا بزرگ بودن پروژه نیست
از کجا معلوم روش کدنویسی شما اشتباه نباشه که منجر به زیاد شدن کدها شده؟
شما هیچ اطلاعاتی از پروژتون ندادید برای همین نتونستم حدس بزنم ارزش اون چقدر هستش
ولی بپیشنهادی که به شما می کنم خودتون روی اون سرمایه گذاری کنید
کمی هم صبور باشید
اگر واقعا این محصول مشتری داره و از بازار اون اطلاعات کافی داربد
باید بگم که برای فروش اون دارید اشتباه می کنید
می دونم زمان بر هستش ولی تبلیغات کنید
شما 80 درصد راه رو آمدید