PDA

View Full Version : سوال: استفاده از یک برنامه برای چندین پروژه

reyhaneeee
دوشنبه 08 مهر 1392, 19:03 عصر
سلام
من یه برنامه باvb.net2010با بانکsql2008نوشتم که برای یک پروژه عمرانی خوبه ولی وقتی میخوام برای چند پروژه عمرانی ازش استفاده کنم نمی دونم باید چکار کنم یعنی با نصب برنامم روی هر کامپیوتر فقط برای یک پروژه میشه استفاده کرد. دوستان لطفا کمکم کنید

mohsenrahx
سه شنبه 09 مهر 1392, 18:41 عصر
سلام

میتونید بیشتر توضیح بدید که دقیقا پروژه چیکار میکنه!!؟؟
اگه میشه برای یک پروژه عمرانی ازش استفاده کرد حتما اطلاعات ورودی و خروجی و تغییرات پروژه رو ذخیره و بازیابی می کنید..!! SaveProject OpenProject براش میتونید قرار بدید!

reyhaneeee
چهارشنبه 10 مهر 1392, 08:56 صبح
محسن جان با تشکر
من حتی از برنامم گزارش هم ساختم و ازش استفاده می کنم ولی برای یک پروژه دیگه که باید تمامی جداول بانکم خالی باشند تا بتونم برای پروژه عمرانی جدید اطلاعاتم رو وارد کنم نمی دونم چکار کنم. این SaveProject OpenProjectچطوریه لطفا بیشتر برام توضیح می دین باز هم تشکر

mohsenrahx
چهارشنبه 10 مهر 1392, 15:48 عصر
سلام.
سوال اینجاست که کلیه اطلاعات پروژه شما در بانک ذخیره میشه؟ اگه از بانک SQL استفاده میکنید میشه از دیتابیس بکاب گرفت یا اگر Access میتونید از بانک کپی بردارین و بانک قبلی رو خالی کنید..

SaveProject OpenProject هم، فقط دوتا منو میتونند باشند که عملیات بکاب گیری از دیتابیس و بازیابی اطلاعات رو انجام میدند ..
اگر بتوانید بیشتر در مورد عملکرد پروژه و برنامتون توضیح بدین فکر کنم هم من و هم بقیه دوستان برای حل مسئله بیشتر مشارکت خواهیم کرد:لبخندساده:

a_mohammadi_m
جمعه 26 مهر 1392, 23:59 عصر
با سلام
دو تا راه حل وجود داره
1- برای هر پروژه عمرانی یک دیتابیس جدا داشته باشی و با انتخاب نام پروژه به دیتابیس مربوطه وصل بشه ( نام پروژه ها رو در جای دیگه ای باید ذخیره کنی مثلا در بانک نام پروزه ها که یک دیتا بیس مستقل است )
2 - در طراحی برنامه ات و در ساختار دیتابیس برنامه یک سطح اضافه کنی مثلا در تمامی رکورد ها یک فیلد کد پروژه اضافه کنی و یک جدول مشخصات پروژه ها و در برنامه هم اصلاحات لازم رو اضافه کنی
روش اول کد نویسی کمتری لازم داره ، در ضمن دیتابیس پروژه های عمرانی ات هم مستقل از هم میشه ولی روش دوم استاندارد تره
موفق باشی

reyhaneeee
یک شنبه 28 مهر 1392, 15:20 عصر
جناب محمدی واقعا از راهنمایی شما متشکرم شما کاملا منظور مرا درک نمودید
راه حل اول برای بنده مناسب تر است اگه امکانش هست بیشتر برایم توضیح دهید یا اگه میشه یه نمونه مثال با کد نویسی برایم قرار دهید
باز هم صمیمانه از شما تشکر میکنم

a_mohammadi_m
سه شنبه 14 آبان 1392, 05:50 صبح
با سلام
بنده قبلا پروژه ای مانند این داشتم ، روشم این بود که یک فرمول برای نام دیتابیسم داشتم مثلا Data90.mdb و Data91.mdb و ...
داخل برنامه یک فرم قرار داده بودم که کاربر با انتخاب گزینه تعیین سال اجرا یا ... به آن مراجعه می گرد ، درون فرم با انتخاب گزینه مورد نظر ، نام و مسیر دیتابیس مورد انتخاب کاربر به عنوان Connection String جاری برنامه مورد استفاده قرار می گرفت و عملیات اصلی برنامه با آن بانک ادامه پیدا می کرد. البته یک فایل از بانک خالی وجود داشت که در صورت انتخاب کاربر برای سال جدید ، یک کپی از آن با نام مناسب در محل سایر فایلهای بانک ایجاد می گردید. انشاالله اگه فرصت شد تصاویری از آن را قرار می دهم

البته در Sql هم می توانید یک Backup از بانک خالی رو داشته باشید و در مواقع لازم با نام مناسب Restore کرده و از آن استفاده نمایید.