PDA

View Full Version : سوال حرفه ای در مرود طراحی جدولی پیچیده

نیما حتمی
سه شنبه 09 مهر 1392, 11:20 صبح
با سلام به استادهای عزیز و باهوش برنامه نویس

من در برنامم دارم جدل دریافتی هارو طراحی میکنم که به اینصورته:

مشتری در سه نوبت میتونه پرداختشو انجام بده و در هر نوبت این فیلدهارو ما داریم:تاریخ ثبت-تاریخ واریز-مبلغ واریز-نوع واریز(که خودش تبدیل میشه به اعتباری-نقدی-کارت به کارت-چک و....)که خود کارت به کارت (نام بابک-شماره حساب-شماره پیگیری)وچک(نام بانک-شماره حساب-شماره چک-تاریخ چک)رو دارن.حالا چطور این جدولو من طراحی کنم که بتونم گزارشات مختلف که میخوامو بگیرم مثلا
کلیه نفراتی که بطور نقدی پول دادن به صندوق
کلیه کسانی که اعتباری ثبت شدن تو یه بازه که کاربر مشخص میکنه
و.....................
دوستان بهترین راه چیه واسه طراحی ؟
آیا باید کلیه این فیلدها رو در قالب یک جدل گنجانید و برای هر نوبت پرداختی نام فیلدهار تغییر داد مثلا بگیم نوع پرداخت1-تاریخ واریز1-تاریخ ثبت1-نام بانک1-وبرای نوبت پرداخت دوم اعداد 1 رو به 2 تغییر بدیم و الی آخر

روش اصولیش چیه؟

نیما حتمی
سه شنبه 09 مهر 1392, 16:30 عصر
کسی نیست کمک کنه دوستان؟

Galawij
سه شنبه 09 مهر 1392, 19:22 عصر
سلام،
شماحتما یک جدول هم برای مشخصات افرادی که پرداخت می کنن دارین..
یک جدول به اسم دریافتی ها می تونید داشته باشید که از جدول اشخاص کلید خارجی می گیرد و یک جدول کنترلی برای نوع واریزی ( نقدی، کارت به کارت و ....) این جدول کمک می کنه که بتونید روشهای جدید رو خیلی راحت اضافه کنید. یک جدول برای نوبتهای پرداختی بسازید(نوبت اول، نوبت دوم، نوبت سوم) این جدول کمک می کنه که گزارشات منعطفی بسازید( مثلا براساس اشخاصی که تا هم اکنوندو نوبت از سه نوبت خود را پرداخت کردن) یک جدول دبگر هم برای اسامی بانکها بذارید. حالا از این جداول کلید خارجی بکشید تو جدول دریافتی ها و سایر فیلدهارو هم اضافه کنید(تاریخ، مبلغ، شماره چک و ...)

موفق باشید و سرافزار