PDA

View Full Version : javascript paging

nokhod
سه شنبه 15 فروردین 1385, 12:21 عصر
سلام. سال نوی همتون مبارک.
یه جا دیدم یه DataGrid پیجینگ داشت ولی صفحه post back نمیشد و به صورت جاوا اسکریپتی، رکورد ها عوض می شد. کسی میدونه چجوری این کار میشه؟
ممنون.

hamed_bostan
سه شنبه 15 فروردین 1385, 15:18 عصر
سلام. سال نوی همتون مبارک.
یه جا دیدم یه DataGrid پیجینگ داشت ولی صفحه post back نمیشد و به صورت جاوا اسکریپتی، رکورد ها عوض می شد. کسی میدونه چجوری این کار میشه؟
ممنون.

احتمالا از ajax استفاده کرده . توی همین بخش مقالات جالبی بابت ajax هست . بگردین پیدا می کنید

nokhod
سه شنبه 15 فروردین 1385, 19:18 عصر
نه دوست من. از Ajax استفاده نکرده.

manager
سه شنبه 15 فروردین 1385, 20:34 عصر
مطمئن هستید حتما Datagrid بوده !!!! شاید شبیه Datagrid بوده و تغییر داده شده !!!!!!
همون طور که آقا حامد گفتن احتمالا از Ajax استفاده شده و یا شاید تمام داده ها ارسال می شده و صفحه به صفحه نمایش داده مشده (اگر اینجوری باشه صفحه خیلی دیر بارگذاری می شه)

nazaninam
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 09:44 صبح
بسیاری از کامپاننت ها این کار رو انجام میدن
حتما لازم نیست که ajax باشه شما میتونید یک usercontrol شبیه دیتاگرید با جاوا بسازید یا از کامپاننت های آماده استفاده کنید

nokhod
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 09:51 صبح
اگه با جاوا یه یوزرکنترل بسازه که داینامیک نمی شه. در حالی که می دونم داینامیک بود. در ضمن این کسی که اینو طراحی کرده اهل استفاده از Component آماده هم نیست.
پس چطو میشه که ایطو میشه؟

nokhod
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 10:08 صبح
نخیر. مثل اینکه کسی دوست نداره به سؤال ما جواب بده!:گریه:

nokhod
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 21:22 عصر
آقا من دوبار دیگم این سؤال رو پرسیدم ولی کسی به من جواب نداد. اون تاپیکها رو هم پیدا نکردم و مجبور شدم یه تاپیک جدید بذارم ولی ظاهرا کسی به تاپیک های من توجه نمی کنه:گریه:

Behrouz_Rad
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 21:57 عصر
صفحه post back نمیشد و به صورت جاوا اسکریپتی، رکورد ها عوض می شد

فکر نمی کنی این خصوصیاتی که گفتی، نامی با عنوان AJAX رو در ذهن تداعی کنه؟

ساده ترین چیزی که میشه با AJAX ایجاد کرد، کامپوننتی Grid مانند همانند DataGrid است.
پس از ایجاد لینک های Paging، یک Query String رو که معرف صفحه ای است که قصد نمایش اون رو داری به انتهای آدرس لینک ها اضافه کن. تابعی جاوا اسکریپتی بنویس و در روال onclick لینک ها فراخوانی کن.
این تابع جاوا اسکریپت، وظیفه ای ارسال آدرس لینک کلیک شده به صفحه ی مقصد و بازیابی داده ها رو بر عهده خواهد داشت.
در صفحه ی مقصد، این Query String رو بازیابی و رکوردهای متناظر با اون رو به صفحه ی مقصد پاس بده. در صفحه ی مقصد، رکوردها رو به صورت داده های XML و از طریق جاوا اسکریپت به دست بیار.
حال، ساختار قبلی ایجاد شده (تگ Table، TR، TD) رو - با استفاده از جاوا اسکریپ - حذف کن و در نهایت با یک حلقه ی For، در Node های ساختار XML برگشتی حرکت و ساختار جدید TR، Table و TD ها رو به صورت پویا با استفاده از جاوا اسکریپت ایجاد کن.

توضیحات فوق، نمونه ای کوچک و کلی! از نحوه ی عملکرد AJAX بود...

موفق باشید.

iekrang
یک شنبه 20 فروردین 1385, 21:20 عصر
AJAX Pager control (http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/desaijm/AJAXPagerControl02012006220722PM/AJAXPagerControl.aspx?ArticleID=517f72dc-fd5d-43c2-a5d8-994167d4b1df

)