PDA

View Full Version : مبتدی: یک دستور در CMD

Mahdi-v
چهارشنبه 10 مهر 1392, 19:30 عصر
سلام بر دوستان برنامه نویس عزیز
من یک فرد مبتدی ام و تازه با این سایت اشنا شدم یه سری سورس ها و برنامه با همین وی بی 6 نوشتم وکار رو باهاش بلدم
اما دوستان یه سوال داشتم لطفا سریع اگه میشه جواب بدید خیلی واجبه : من میخواستم یک فرم درست کنم و با اجرای اون فرم خود به خود یه دستوراتی که خودم در سورس بهش میدم روی سی ام دی اجرا شه
برای مثال همین که روی اکزه ی فایل کلیک کرد بدون اینکه باز شه دستوراتی توش اجرا شه یا حالا اگر هم باز بشه مشکلی نیست اما مهم اون دستورات هستن که اجرا شن
متشکرم لطفا استادان جواب یک مبتدی رو بدید

m.4.r.m
چهارشنبه 10 مهر 1392, 23:12 عصر
از دستور shell استفاده کن .

Mahdi-v
پنج شنبه 11 مهر 1392, 11:59 صبح
دوست عزیزم همونطور که گفتم مبتدیم
این دستور مورد نظرم رو کجای شل بنویسم؟؟؟؟
ببینید وایستید واضح کنم یه دستوراتی هستن که توی سی ام دی واردش کنید فایل های خاص ویندوز رو کپی میکنه
و بعد از کپی شدن با یک دستور دیگه پسورد یک کامپیوتر رو عوض میکنه
میخوام یه فایل درست کنم که با اجرا شدنش پسورد کامپیوتر رو عوض کنم
حالا میشه کامل پاسخ بدید چه طور از شل استفاده کنم ؟

محسن واژدی
پنج شنبه 11 مهر 1392, 16:43 عصر
سلام علیکم
نمونه زیر بررسی کنید:

Private Sub Command1_Click()
Shell "cmd /c net user ACC_NAME PASSWORD"
End Sub

بجای ACC_NAME نام کاربر و بجای PASSWORD رمز جدید جایگزین کنید

موفق باشید

Mahdi-v
پنج شنبه 11 مهر 1392, 17:35 عصر
استاد عزیز واقعا ممنونم کمک زیادی کردی
اما دقیقا این چیزی که اشاره کردید مرحله آخر عوض کردن پسورد هست برای عوض کردن پسورد ابتدا باید درون سی ام دی دستور زیر نوشته شه
copy c:\windows\system32\sethc.exe
copy c:\windows\system32\cmd.exe copy c:\windows\system32\sethc.exe
و در مرحله ی آخر دوباره میزنیم
net user account password
حالا دستور اولی یعنی کپی کردن فایل ست اچ سی رو دادم به یک دکمه توی فایل اجرایی کلیک میکنم در یک ثانیه سی ام دی باز میشه و بسته میشه
آیا این به نشانه ی اینه که دستور اجرا شده؟ یا اینکه اجرا نشده ؟
و سوال دومم اینه که دستور دوم رو دوباره توی رویداد کلیک همون دکمه بذارم ؟ یعنی به این صورت ؟
Shell "cmd /copy c:\windows\system32\sethc.exe"
Shell "cmd /copy c:\windows\system32\cmdc.exe"
ببخشید زیاد شد اگه کمک کنید واقعا ممنون میشم با تشکر فراوان

Mahdi-v
پنج شنبه 11 مهر 1392, 17:58 عصر
استادان عزیز
اینم میذارم تا کاملا واضح بشه برنامه فضایی مثل زیر داشته باشه
http://upload7.ir/images/58985577763855029038.png
طرف اکانتشو وارد میکنه میزنه استپ سک فایل ست اچ سی کپی میشه که دستورش رو باید توی سی ام دی وارد کنم
استپ دوم رو که زد فایل سی ام دی دات اکزه کپی میشه و مرحله ی آخر رو که زد آکانتی که وارد کرده رو بذاره توی کد
net user Account pass
و رمز رو به این ترتیب عوض کنه اگه میشه راهنمایی کنید این خیلی واجبه برام متشکرم دوستان عزیز

Mahdi-v
پنج شنبه 11 مهر 1392, 18:36 عصر
به طور کلی برنامه ای که بدون دانستن پسورد فعلی ویندوز به راحتی با وارد کردن نام اکانت ویندوز قادر به تغییر پسورد به ام دلخواه (رمز رو توی سورس بهش میدم که رمز رو به این تغییر بده) باشیم

Mahdi-v
جمعه 12 مهر 1392, 16:06 عصر
جان من دوستان یکی نیستم اینجا پاسخ ما رو بده یا فداکاری کنه سورسشو بنویسه واسمون خیلی واجبه به خدا

mehran901
جمعه 12 مهر 1392, 20:03 عصر
به طور کلی برنامه ای که بدون دانستن پسورد فعلی ویندوز به راحتی با وارد کردن نام اکانت ویندوز قادر به تغییر پسورد به ام دلخواه (رمز رو توی سورس بهش میدم که رمز رو به این تغییر بده) باشیم

دوست عزیز آقای واژدی که جواب دادن ،

shell "cmd.exe /c net user " & environ$("username") & " 123",vbhide

قطعه کد بالا یوزرنیم جاری رو در دستور net user ست میکنه و رمزو به 123 تغییر میده

Mahdi-v
شنبه 13 مهر 1392, 14:56 عصر
دوستان عزیز خیلی لطف کردید درست شد اما یه مشکلی هست حالا میخوام کاربر توی تکست باکس یوزرشو وارد کنه و بعد بزنه عوض کنه پسور رو
من این طور نوشتم اما نشد یه تکست باکس درست کردم و یک دکمه هم گذاشتم واسش
i = text1.text
Shell "cmd /c net user (i) 123"
چی کار کنم یه نرم افزاری واسه استفاده ی عمومی باشه واسه یه کامپیوتر نباشه اون طوری که شما میگی فقط کامپیوتر خودمو میتونم درست کنم اما مثلا اگه با استفاده از تکست باکس باشه توی هر کامپیوتری میشه این کار رو کرد یوزر بدی عوض کنه

mehran901
یک شنبه 14 مهر 1392, 19:21 عصر
دوست عزیز اون environ("username") رو هر سیستمی یوزرنیم سیستم جاری خودش رو برمیگردونه ...!!! پس برنامه رو رو هر سیستمی اجرا کنید رمز شما میشه 123 تو هر یوزری که اجرا بشه