PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد کوئری

niusha_amir
چهارشنبه 10 مهر 1392, 19:55 عصر
سلام
من یک کوئری ساختم ودر قسمت criteria در فیلد تاریخ [ تا تاریخ ] > and [ از تاریخ ] < را نوشتم و همین طور شرط هایی شبیه این برای فیلد های دیگر ؛کوئریم درست کار می کند ولی برای وارد کردن این شرط ها مثلا تاریخ پنجره های پیش فرض اکسس ظاهر می شود من می خواهم یه پنجره واحد باز شده و همه این اطلاعات ( از تاریخ ، تا تاریخ ؛ و ...) آنجا از کاربر درخواست شود مثل یک فرم دلخواه البته یه چیزایی از جوابی که به آقای مسعودی داده شد دستم اومد ولی هنوز مشکل دارم

ممنون میشم کمکم کنید

hasanhzd
چهارشنبه 10 مهر 1392, 20:41 عصر
درود
باید یک فرم جستجو بسازید و از اونجا کوئری رو ران کنید

niusha_amir
پنج شنبه 11 مهر 1392, 05:11 صبح
سلام
لطفا یه نمونه بگذارید یا بیشتر توضیح بدید من خیلی با vba کار نکردم

hasanhzd
پنج شنبه 11 مهر 1392, 08:54 صبح
درود
شما فایل 2003 بزارین فرمشو براتون همونجا میسازم

niusha_amir
پنج شنبه 11 مهر 1392, 21:45 عصر
سلام

من با 2007 کار می کنم امیدوارم بتونید کمکم کنید

niusha_amir
یک شنبه 14 مهر 1392, 20:25 عصر
سلام
تورو خدا یکی کمکم کنه لطفا

ممنون

mma_ok
دوشنبه 15 مهر 1392, 07:03 صبح
یک نمونه ساده برات درست کردم مابقیش دیگه با خودت

niusha_amir
چهارشنبه 17 مهر 1392, 15:17 عصر
سلام
ممنون دوست من ولی من درست از اینجا به بعدشو مشکل داشتم چون دقیقا نمیدونم که داخل دکمه چه کدی بنویسم
ممنو می شم بیشتر کمک کنید

hasanhzd
چهارشنبه 17 مهر 1392, 18:11 عصر
درود
خوب از فایلتون 2003 ذخیره کنید
نمیدونم چی براتون گذاشتن ولی احتمالا کدش این باید باشه-
docmd.openquery "urquery"

mma_ok
یک شنبه 21 مهر 1392, 06:54 صبح
چرا از ویزارد های خود اکسس استفاده نمیکنی ؟؟ برای نوشتن کد هم به همون روشی که دوست قبلی گفتن باید بنویسی

mmbguide
یک شنبه 21 مهر 1392, 08:10 صبح
سلام

سوال من اینه که شماره حواله PrimaryKey هستش و امکان تکرار نویسی یک شماره وجود ندارد و از اونجایی که فقط یکبار میشه نوشت و اینکه فقط یک فیلد تاریخ داری. پس چرا دنبال جستجوی یک بازه زمانی هستید؟ شما فقط میتونید یک آیتم رو برای جستجو وارد کنید. یا باید شماره حواله باشه یا تاریخ. چون هر دوتا یک جواب رو نشون میده. مثل اینه که یک پرسنل رو یا باشماره ملی اون یا با شماره موبایلش سرچ کنید. چون هر دو گزینه برای اون پرسنل منحصر بفرده. اگه توضیح بیشتر بدید شاید بتونم کمک کنم.

ممنون

niusha_amir
چهارشنبه 24 مهر 1392, 16:04 عصر
سلام
من یه قسمتی از برنامه ام را گذاشتم این جدول با جداول دیگری در ارتباط هست من یه نمونه ساده از برنامه ام را گذاشتم که دوستان راحتر بتونن جوابم رو بدن حالا شما فرض کنید که شماره حواله کلید نباشه و تکراری باشه ممنون میشم راه حل را با 2007 برام بگین

mmbguide
چهارشنبه 24 مهر 1392, 22:13 عصر
سلام دوباره

تو نمونه فایل شما یک اشتباه وجود داره و اون اینه که شما در query که ساختید باید بجای جدول h از جدول m استفاده کنید.
فرمول شرط تاریخ درسته اما چون در جدول h بازه زمانی ندارید، پس عملا جواب نمیده.
من فکر کنم تاریخ ها باید به جدول m اضافه بشند و اون وقت فرمول شما در query جواب میده.
برای درخواست شماره حواله از فرم برنامه، شرط query رو بهتره تو قسمت criteria بنویسید نه در قسمت or

اینارو امتحان کن ببین جواب میده یا نه

mmbguide
چهارشنبه 24 مهر 1392, 22:21 عصر
در ضمن این رو هم بگم اگر شرط جستجو در query رو در قسمت or بنویسی به این معنی هستش که مثلا در بازه زمانی و همچنین اون شماره حواله که ممکنه در اون بازه زمانی نباشه، تو نتیجه جستجوی query ظاهر بشه.

امیدوارم مطلب رو رسونده باشم.