PDA

View Full Version : استفاده از کلماتی نه در شان آدم بزرگسال در فروم

یوسف زالی
پنج شنبه 11 مهر 1392, 11:58 صبح
سلام.
این چیه؟
<لینک حذف شد>

مدیران گرامی درخواست اخطار دارم

silverfox
پنج شنبه 11 مهر 1392, 12:12 عصر
یه دگمه بقل تشکر هست یه علامت تعجبه توی یه مثلث مال همین کاره، تاپیک زدن نداشت....

UfnCod3r
پنج شنبه 11 مهر 1392, 16:17 عصر
خب شما چشاتو درویش کن.:قهقهه:

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 11 مهر 1392, 18:17 عصر
سلام
شما صبح روزهای شنبه، سه شنبه و پنج شنبه بعد از ساعت نه صبح، شبکه تهران رو بگیر، برنامه سلام تهران و بخش "پا تو کفش اخبار"، رضا رفیع از همین کلمات استفاده می کنه! اینجا که یه فرومه ...

یوسف زالی
پنج شنبه 11 مهر 1392, 21:14 عصر
مدتی هست اون علامت زده شده و کاری انچام نشده.
دوست عزیز، تاپیک زدن من برای تاسفم بود و این که مدیران گرامی یه فکری کنن.
حالا اگر شما اشکالی نمی بینید، بحث دیگه هست.
بهم برخورد.
شاید شما راست بگید و حق با شما باشه.
مملکتی که توش مxه رو لولو می بره، دیگه انتظاری از کسی نباید داشت.
موفق باشید.

veniz2008
پنج شنبه 11 مهر 1392, 22:52 عصر
سلام
شما صبح روزهای شنبه، سه شنبه و پنج شنبه بعد از ساعت نه صبح، شبکه تهران رو بگیر، برنامه سلام تهران و بخش "پا تو کفش اخبار"، رضا رفیع از همین کلمات استفاده می کنه! اینجا که یه فرومه ...
الگوی ما که نباید تلویزیون باشه.
آقای x که تا دیروز تو برنامه های مذهبی کلی تظاهر میکرد و جانماز آب می کشید و امروز با وجود متاهل بودن محاکمه میشه باید الگوی ما باشه؟
یا آقای y که 100 بار تو فلان جا و فلان جا گرفتنش باید الگوی ما باشه؟
بازیگری که صرفا بخاطر چهره اش یا تسلطش در حرف زدن یا پارتیش باعث شده به جایی برسه که نباید الگوی من و شما باشه.
من نمیدونم توی تهران فرهنگ حرف زدن به چه صورت هست ولی این کلمه ای که من دیدم کلمه ناشایستی هست.
من شاید پیش دوست خودم 1000 تا خزعبلات بگم ولی وقتی دوست دوستم هم هست دیگه خجالت می کشم هر حرفی بزنم.
من ممکنه با دوستام توی جمع خصوصی 100 تا حرف ناجور بزنم ولی وقتی جایی هستم که یه خانم هست یا کلا غریبه هست دیگه حق ندارم بی پروا حرف بزنم.
اینکه رضا رفیع چی میگه یا محمود شهریاری چکار میکنه یا ... به خودشون مربوطه.
من حرفم اینه : اینجا و کلا در مکان های عمومی حرفی رو بزنیم که اگر توی جمع خانواده یا در محل کار هم بودیم بتونیم و رومون بشه همون کلمه رو تکرار کنیم.
با شناختی که از شخصیت شما دارم تعجب کردم که چطور بطور ضمنی حرف اون آقا رو تایید کردید.

UfnCod3r
جمعه 12 مهر 1392, 08:07 صبح
کلا ایران از نظر فرهنگی وضعش خرابه . فهش یکی از این چیزاست . چیزای بدتر هم هست .
این گرونی رو گربه ما هم تاثیرگذاشته غذا می دی چنگ می زنه چه برسه به ملت :متفکر:

Mahmoud Zaad
جمعه 12 مهر 1392, 08:40 صبح
الگوی ما که نباید تلویزیون باشه.
آقای x که تا دیروز تو برنامه های مذهبی کلی تظاهر میکرد و جانماز آب می کشید و امروز با وجود متاهل بودن محاکمه میشه باید الگوی ما باشه؟
یا آقای y که 100 بار تو فلان جا و فلان جا گرفتنش باید الگوی ما باشه؟
بازیگری که صرفا بخاطر چهره اش یا تسلطش در حرف زدن یا پارتیش باعث شده به جایی برسه که نباید الگوی من و شما باشه.
من نمیدونم توی تهران فرهنگ حرف زدن به چه صورت هست ولی این کلمه ای که من دیدم کلمه ناشایستی هست.
من شاید پیش دوست خودم 1000 تا خزعبلات بگم ولی وقتی دوست دوستم هم هست دیگه خجالت می کشم هر حرفی بزنم.
من ممکنه با دوستام توی جمع خصوصی 100 تا حرف ناجور بزنم ولی وقتی جایی هستم که یه خانم هست یا کلا غریبه هست دیگه حق ندارم بی پروا حرف بزنم.
اینکه رضا رفیع چی میگه یا محمود شهریاری چکار میکنه یا ... به خودشون مربوطه.
من حرفم اینه : اینجا و کلا در مکان های عمومی حرفی رو بزنیم که اگر توی جمع خانواده یا در محل کار هم بودیم بتونیم و رومون بشه همون کلمه رو تکرار کنیم.
با شناختی که از شخصیت شما دارم تعجب کردم که چطور بطور ضمنی حرف اون آقا رو تایید کردید.

من ابداً منظورم تایید حرف این کاربر نبود، چون اگر به این نوع حرف زدن اعتقاد داشتم باید در پست های من از این کلمات و امثال اون مشاهده میشد. منظور من افول اخلاق در جامعه بود در جامعه ای که از خیابان و مترو و تاکسی و اتوبوس تا تلویزیون و رسانه، برای تخلیه عصبانیت حتی برای تعریف و تمجید(!) و به طور رو در رو، از این نوع الفاظ و الفاظ تخریبی دیگه (با شدت و ضعف!) استفاده می شه، در یک فروم اینترنتی که کسی کسی رو نمیشناسه، وقوع این اتفاقات غیر منتظره نیست. در ضمن بنده اصولاً به الگو قرار دادن یک نفر اعتقادی ندارم شما اگه به منزل ما تشریف بیارید عکس کسی رو بر دیوار مشاهده نمی کنید، رضا رفیع که فقط یک طنز پرداز و نویسنده است که فعلاً به عنوان سوپاپ اطمینان در تلویزیون ازش استفاده میشه! به قول اون جمله معروف: کپی دونه ای صد تومنه، بهتره اصل باشیم. ما اصل هستیم...

A_2006
جمعه 12 مهر 1392, 10:07 صبح
همتون وقتی پای عمل میرسه میشید موش . وقتی پای حرف میرسه طوماری از نوشته رو میزنید.
فقط افتخارم تو زندگی این بوده . به اندازه عملم حرف زدم. یا نمی تونستم مثل بعضی ها خودمو بکنم زورو و آدم های افسانه ای. آدم بلدم تو این سایت خیلی مشهور به نظر میرسه و نام نشون داره خودم شخصا با خدمتش رسیدم هیچ نمی دونست اصلا نمی دونست برنامه نویسی چیه 4 روز مونده بودم این چطور اینقد جواب این پست ها رو خوب میده بلدش با تحقیق بهمیدم هر سوالی که شما می پرسیدید اون میرفته با هر بدبختی جوابش رو پیدا کنه . سایتهای خارجی . گوگل ترانس . تو سایت دیگه سوالش طرح کردن. آخه این چکاریه برو بار علمیت رو بالا ببر . به اندازه عملت و بار علمیت حرف بزن . حالا کاری به رسیدن هدف و تکمیل پروژه ندارم ممکنه این سایت به ظاهر خیلی موفق باشه ولی به چه قیمتی اینطوری شما پیشرفت نمی کنید و تولید کننده نمیشید.

veniz2008
جمعه 12 مهر 1392, 10:55 صبح
بنده اصولاً به الگو قرار دادن یک نفر اعتقادی ندارم شما اگه به منزل ما تشریف بیارید عکس کسی رو بر دیوار مشاهده نمی کنید
در این زمینه کاملا هم عقیده هستیم.
من از همه یاد می گیرم ولی هیچوقت مرید یه شخص خاص تو زندگی نبودم.
عقاید افراطی باعث میشه که یه نفر رو تا درجه خدا بودن بالا ببریم.
کشش طبیعی یه انسان به سمت بدی ها هست. مثلا دوست داره زحمت نکشه، دوس داره هر حرفی رو بدون قید و بند بزنه، دوس داره تا خرخره غذا بخوره و پرخوری کنه، دوس داره درس نخونه و ...
ما مشکلمون خیلی گسترده هست و منم جامعه شناس و روان شناس نیستم که بحث رو بصورت علمی بشکافم ولی سن بد اخلاقی و انحراف های اخلاقی توی جامعه به شدت اومده پایین. امروز بچه ها روی بزرگترها رو از نظر بدی ها سفید کردن.
بچه هایی که اینطور هنجار شکن شدن، لزوما پدر و مادرشون اینطور نیستن که بگیم بچه از این دو نفر تاثیر پذیرفته.
از 1000 تا جا بچه بی اخلاقی یاد میگیره.
از یه طرف هم نمیشه یه نفر رو زندانی کرد یا زیاد اونو توی تنگنا گذاشت. انسان باید تو جامعه بچرخه، با بقال و دکتر و مکانیک و رفتگر برخورد داشته باشه. ولی وقتی از 10 تا 9 تاش فاسد هست طبیعی هست که بچه تاثیر می پذیره.
مثل این میمونه توی اردوی ورزشی از 5 تا مربی 4 تاشون مرتبا بهت بگن قهرمان جهان میشی. در چنین شرایطی هویجم باشی قهرمان جهان میشی دوست من.
در کنار بحث پیشگیری که بگذریم که در تخصص من نیست ولی بالاخره باید یه برخوردی هم صورت بگیره (خارج از افراط گری و تندروی). شاید این آقا بار چندمش باشه که از این حرفها زده ولی کسی باهاش برخورد نکرده.
همیشه گفتم وقتی برخوردی صورت میگیره بازتاب این برخورد رو مردم باید ببینن تا تغییرات رو احساس کنن. متاسفانه چنین چیزی رو در سایت از طرف مدیران نمی بینیم. اگر من الان اسم فلان مدیر رو بیارم سریعا سر و کله اش پیدا میشه ولی در چنین مواردی مثل کبک سرشون رو زیر برف میکنن. اگر یه کاربر بدونه که در صورت چنین رفتارهایی جریمه میشه مطمئن باشید درصد تکرار چنین رفتارهایی کم میشه.
توی این خراب شده ای که من زندگی میکنم راننده ها همیشه دو نفر رو در صندلی جلو سوار میکردن. از وقتی که به این نتیجه رسیدن که درصورت انجام چنین کاری حتما جریمه میشن دیگه این عادت بد رو کنار گذاشتن. در کنار کار فرهنگی که بسیار ضروری و پایه کار هست باید در اعمال قانون هم بسیار جدی بود.
کاربری که فرهنگ استفاده از یک فروم عمومی رو نداره و اینجا رو با چت روم اشتباه میگیره و به تذکرات بی توجه هست چه نیاز و اصراری به وجودش توی این سایت هست؟
آقای کرامتی، جناب موسوی، استاد صادقیان اینجا همون جایی هست که شماها باید ورود کنید. تاثیر اون یه کلمه و امثال اون کلمات در دراز مدت سایت رو به یه چت روم شبیه میکنه. توی این فروم بچه های کم سن و سال زیادی عضو هستن و آمار چنین بچه هایی هم روز به روز داره زیاد میشه.
تا تعداد افراد هنجار شکنی مثل اون آقا زیاد نشده و از کنترل خارج نشدن باید ورود کرد البته به شرطی که اعتقاد به برخورد قانونی با چنین اشخاصی داشته باشید.
معمولا یکی از قوانین ثابت همه فروم ها استفاده نکردن از الفاظ و جملات زشت و توهین کننده هست. بعضی از قانون گریزی ها نیاز به شدت عمل بیشتر و حساسیت بیشتری دارند. من اعتقادم اینه که رسیدگی به چنین اعمالی باید در راس کارها باشه.
موفق باشید.

mehdi.mousavi
جمعه 12 مهر 1392, 12:51 عصر
سلام.
نمیدونم چی بگم که به عمق فاجعه بشه پی برد. فقط متاسفم که چنین ادبیاتی رو از سوی افرادی می بینیم که با تکنولوژی در ارتباط هستند و ادعاشون هم (عموما) گوش فلک رو پر کرده. متاسفانه در شبکه های اجتماعی، ادبیات بکار رفته از سوی "به اصطلاح" متخصصان ایرانی، بسیار فجیع تر از حد تصوره؛ طوریکه عبارتی که در این تاپیک بهش اشاره شده، اونجا در گفتگوی های متداول هر روزه بارها مشاهده میشه. البته پر واضحه که نمیشه از همه انتظار یکسانی داشت.

در هر حال، پست مربوطه ویرایش شد.

موفق باشید.

returnx
جمعه 12 مهر 1392, 14:19 عصر
مشکل ما (کلا جامعه) فقط فحاشی نیست ما یاد نگرفتیم که با احترام با دیگران صحبت کنیم...
تو صحبت های روزانمون عادت کردیم n بار از کلماتی مثل چاکرم ، مخلصم ، کوچیکتم و... استفاده کنیم و شخصیت خودمون را زیر سوال ببریم و تصور می کنیم داریم به طرف مقابل احترام میزاریم در حالی که داریم خودمون را زیر سوال میبریم ، ولی وقتی که یک شخصی از روی نا آگاهی سوالی میپرسه به جای راهنمایی با این نوع ادبیات های زننده جوابشُ میدیم:
http://barnamenevis.org/showthread.php?420934-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%8A-50-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86

بهروز عباسی
جمعه 12 مهر 1392, 17:36 عصر
درود به همه
اول همه باید از یوسف تشکر کنم که همیشه به فکر این سایت هست

مدیران گرامی درخواست اخطار دارم

دوست عزیز، تاپیک زدن من برای تاسفم بود و این که مدیران گرامی یه فکری کنن.
من از طرف خودم معذرت خواهی میکنم ؛ شما دیروز ساعت 11:40 صبح این پست رو گزارش کردی ولی من تازه الان ON شدم:اشتباه:

تا تعداد افراد هنجار شکنی مثل اون آقا زیاد نشده و از کنترل خارج نشدن باید ورود کرد البته به شرطی که اعتقاد به برخورد قانونی با چنین اشخاصی داشته باشید.
قانونی !:قهقهه:! ،چه قانونی توی این سایت نهایتاً بشه اون شخص رو اخراج کرد ولی اگه اون شخص خودش درکش رو نداشته باشه چه فایده داره ؟ سریع میاد یه نام کاربری جدید ثبت میکنه (کلّی عرض میکنم و شخص مورد خطاب این تاپیک منظورم نیست)

نمیدونم چی بگم که به عمق فاجعه بشه پی برد. فقط متاسفم که چنین ادبیاتی رو از سوی افرادی می بینیم که با تکنولوژی در ارتباط هستند و ادعاشون هم (عموما) گوش فلک رو پر کرده. متاسفانه در شبکه های اجتماعی، ادبیات بکار رفته از سوی "به اصطلاح" متخصصان ایرانی، بسیار فجیع تر از حد تصوره؛ طوریکه عبارتی که در این تاپیک بهش اشاره شده، اونجا در گفتگوی های متداول هر روزه بارها مشاهده میشه. البته پر واضحه که نمیشه از همه انتظار یکسانی داشت.
این هم از مهد تمدن !! واقعاً جای تعصف داره ! امید وارم این مورد ما شبیه مردم بلاد کفر بشه نه ظاهر و ... .:ناراحت:

Mahmoud Zaad
جمعه 12 مهر 1392, 19:13 عصر
قانونی !:قهقهه:! ،چه قانونی توی این سایت نهایتاً بشه اون شخص رو اخراج کرد ولی اگه اون شخص خودش درکش رو نداشته باشه چه فایده داره ؟ سریع میاد یه نام کاربری جدید ثبت میکنه (کلّی عرض میکنم و شخص مورد خطاب این تاپیک منظورم نیست)

در این مقاله (http://www.asriran.com/fa/news/289791/%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D9%81%D8%AD%D8%B4-%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF-%D8%A2%D8%AF%D9%85-%D8%AF%D9%82-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF)، فحاشی در ورزشگاه ها از منظر جامعه شناختی مورد بررسی قرار گرفته. صحبت جناب عباسی مضمونی شبیه به بخش های پایانی نوشته داره، البته من مخالف برخورد قانونی نیستم ولی برخورد قانونی هم تا یک جایی کارکرد داره، بحث ماهواره، حجاب و ... همه بحث هایی هستند که به شدیدترین وجه با اونها برخورد قانونی شده اما این برخوردهای قانونی چقدر موفق بوده اند؟
البته ضمن تشکر از شروع کننده تاپیک که دغدغه بهبود کیفیت سایت یا بهبود کیفیت روابط انسانی رو دارن، یک بحث هم بحث بزرگ کردن یک موضوع اشتباه هست. خیلی از کسانیکه اون تاپیک و اون کلمه رو دیدند متاسفانه از این تاپیک به اونجا هدایت شدن! در مثل مناقشه نیست ولی این کار تا حدودی شبیه به کاری بود که رئیس سابق دانشگاه علامه کرد و به خاطر معدود اشتباهاتی که از بعضی اساتید دیده بود یا بهش گزارش کرده بودند، حرفهایی زد که به تخریب اساتید و دانشجویان یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور منجر شد.
در مورد این کاربر هم میشد با کمی صبر تا مراجعه مدیران به قضیه فیصله داد. هر چند ظاهراً خانه از پای بست ویران است و با اخطار و اخراج و جریمه و زندان یا نصیحت و اندرز، خیلی مشکلی حل نمیشه و موضوع پیچیده تر از این بحث هاست و کار اساسی نیاز هست.

یوسف زالی
جمعه 12 مهر 1392, 19:33 عصر
نمی شه با نفی کردن کار پیش بره. می شه داستان شیث رضایی. در صورتی که همه می دونستن که این جریان ها از زمان عابد زاده هم بوده..
فقط یک بدبختی یهو رفت جلو دوربین.
مقصود من بردن جلو دوربین نبود. اون بنده خدا فقط نمونه است. خیلی زیادن تو سایت.
شاید هم ما یکم سوسول بار اومدیم، نمی دونم.
وجود بعضی مشکلات باید پذیرفته بشن، نه این که نفی بشن.
می شه مثل تی وی که همه چی توش گل و بلبله ولی هر از چندی توش سعادت آبادی و شهر ری ای و خاک سفیدی اتفاق می افته که آدم هنگ می کنه.
باید وجود چنین چیزی پذیرفته بشه تا در موردش کاری انجام بشه.
انگشت نما نمی خواستم کنمش، از این بابت عذر می خوام. لینک برداشته شد.
ولی پذیرش وجود چنین چیزی شروع موضع گیری در مورد اونه. یا مثبت یا منفی.

Mahmoud Zaad
جمعه 12 مهر 1392, 20:09 عصر
فکر کنم بیشتر صحبت شما سر بخش آخر عرایض من هست، در اینجا اصلاً بحث نفی کردن نیست، چون چیزیه که وجود داره و قابل نفی کردن نیست، روزانه تو خیابون و ورزشگاه و مدرسه و دانشگاه و ... بارها استفاده میشه. بحثم این بود که از بین صدها پستی که روزانه در اینجا گذاشته میشه تعداد معدودی هم از این موارد خلاف قوانین هست، که در اینجا تا حدودی میشه با تذکر و اخراج و ... به طور موقتی حلش کرد ولی این برخوردها ریشه ای نیست. البته از نظر بحث و تبادل نظرات خوبه و حداقل فایده ای که داره اینه که ناشایست بودن این کارها بیشتر ترویج میشه و قطعاً اثر باز دارنده هم داره.

UfnCod3r
جمعه 12 مهر 1392, 21:16 عصر
بحث ماهواره، حجاب و ... همه بحث هایی هستند که به شدیدترین وجه با اونها برخورد قانونی شده اما این برخوردهای قانونی چقدر موفق بوده اند؟
فقط کم مونده واس ما امر به معروف کنی و فتوا بدی.
طرف می خواد بی حجاب باشه هرکس هم ناراضیه نگا نکنه.
شما این فهش ها رو هم نادیده بگیرید شتر شنیدی نشنیدی . نه اینکه مثل بچه ها بیاین اینجا بتاپیکین:قهقهه:
این همه اشقال می ریزن تو طبیعت کسی اهمیت نمیده حالا برا فهش و حجاب قانون بزاریم که چی بشه جریمه کنیم.

veniz2008
جمعه 12 مهر 1392, 21:36 عصر

مشکل شما همینه. گمان میکنی که تمام جریمه ها بایستی زندان یا جریمه پولی باشه. هر کس توی این دنیا با چیزی شاد میشه. کافیه ذره ای از اون شادیش رو به عنوان جریمه ازش بگیری. جریمه یه بچه کوچیک چیه؟ کافیه اسباب بازیش رو ازش بگیرن.
جریمه شخصی مثل شما چیه؟ کافیه مدیریت رو ازت بگیرن.(ممکنه این مدیریت اصلا برای شما مهم نباشه ولی واسه خیلی ها شده اسباب پز دادن و سودآوری، کلی عرض کردم)
با این تفسیری که شما از مساله کردی به نظرتون چکار کنیم؟
طرف فحش داد چکارش کنیم؟
چون میره یه اکانت جدید می سازه نباید جریمه بشه؟
فوق العاده مضحک هست این طرز فکر که همه چیز رو در بخش پیشگیری خلاصه کنیم.
الان ماشین های ما کیفیت فنی لازم رو ندارند ولی ایا این دلیلی میشه که اگر شخصی به یه نفر زد بزاریمش به حال خودش و بگیم فوقش یه دیه ازش می گیریم چه فایده دوباره اون ماشین کار دستش میده. در صورتیکه خیلی های دیگه هم دارن با همون ماشین های آشغال این ور و اونور میرن ولی بیشتر رعایت میکنن.
من و شما و یوسف و آقای Mahmoud zaad و ... هم داریم توی همین جامعه زندگی می کنیم. تک تک ما همه کلمات زشت و رکیک رو از بر هستیم ولی کلاممون رو کنترل می کنیم.
آیا من و شما و ... همین عبارات رو که اینجا می نویسیم توی جمع دوستامون هم همونا رو می گیم؟
ناراحت نشید ولی من از طرز فکر افرادی مثل شما که همه چیز رو در پیشگیری می بینه می ترسم.
اگر اینطور باشه سنگ رو سنگ بند نمیشه جناب.
من بازم تاکید میکنم اول بایستی ریشه ای و فرهنگی کار بشه ولی بحث تنبیه و جریمه هم همیشه بایستی در چارچوب قانون باشه.
به قانون خندیدی دوست عزیز.
نمیدونم چی بگم به شما ولی به شدت مخالف کار فراقانونی هستم. شاید در تک موردی جواب بده ولی نتیجش قطعا هرج و مرج خواهد بود. قانون حتی اگر اشتباه باشه تا زمانیکه اصلاح نشده بایستی طبق همون قانون اشتباه عمل کرد وگرنه راه برای هرج و مرج و فساد باز میشه و هر کس ساز خودش رو میزنه.

در این مقاله (http://www.asriran.com/fa/news/289791/%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D9%81%D8%AD%D8%B4-%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF-%D8%A2%D8%AF%D9%85-%D8%AF%D9%82-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF)، فحاشی در ورزشگاه ها از منظر جامعه شناختی مورد بررسی قرار گرفته. صحبت جناب عباسی مضمونی شبیه به بخش های پایانی نوشته داره، البته من مخالف برخورد قانونی نیستم ولی برخورد قانونی هم تا یک جایی کارکرد داره، بحث ماهواره، حجاب و ... همه بحث هایی هستند که به شدیدترین وجه با اونها برخورد قانونی شده اما این برخوردهای قانونی چقدر موفق بوده اند؟

قانون اشتباه رو باید تصحیح کرد. متاسفانه عزیزان گرفتن خوابیدن. خداوکیلی اونی که دیگران رو منع میکنه خودش نداره؟
مردم نیاز دارند که از اخبار روز دنیا بدون سانسور استفاده کنن. نیاز دارند که بدون جهت گیری و اعمال نظر شخصی استفاده کنن.
در یک جنگ و درگیری باید حرف هر 2 طرف مناقشه رو کامل شنید و بعد قضاوت کرد. اخباری که همش از یه منبع توی مغز مخاطب تزریق میشه قابل اعتماد نیست.
حالا اگر کسی از ماهواره جنبه منفیش رو دنبال میکنه به خودش مربوطه ولی خیلی ها اینجوری نیستن.
مثلا من الان نیاز دارم که از یوتوب فیلم های برنامه نویسی بگیرم، چرا باید بصورت کامل فیلتر باشه؟
خودشون هم معترف هستن که نباید تمامی سایت رو فیلتر کرد و فقط باید لینک هایی رو که مشکل اخلاقی دارند فیلتر کنن ولی چرا کاری نمی کنن؟
این حق یه انسان هست که از جنبه های مفید چنین سایت هایی استفاده کنه.
مطمئنا چنین قوانینی که نقص دارند بایستی اصلاح بشن.
معلومه طرف میره سمت دور زدن فیلترینگ و ...

بهروز عباسی
جمعه 12 مهر 1392, 22:33 عصر
مشکل شما همینه. گمان میکنی که تمام جریمه ها بایستی زندان یا جریمه پولی باشه. هر کس توی این دنیا با چیزی شاد میشه. کافیه ذره ای از اون شادیش رو به عنوان جریمه ازش بگیری. جریمه یه بچه کوچیک چیه؟ کافیه اسباب بازیش رو ازش بگیرن.
جریمه شخصی مثل شما چیه؟ کافیه مدیریت رو ازت بگیرن.(ممکنه این مدیریت اصلا برای شما مهم نباشه ولی واسه خیلی ها شده اسباب پز دادن و سودآوری، کلی عرض کردم)
با این تفسیری که شما از مساله کردی به نظرتون چکار کنیم؟
طرف فحش داد چکارش کنیم؟
چون میره یه اکانت جدید می سازه نباید جریمه بشه؟
فوق العاده مضحک هست این طرز فکر که همه چیز رو در بخش پیشگیری خلاصه کنیم.فکر کنم شما منظور من رو ره درستی متوجه نشدید !! من منظورم از این حرفا این بود که مدیرا از این بیشتر نمیتونن کاری بکنن و این حرف رو در جواب به

آقای کرامتی، جناب موسوی، استاد صادقیان اینجا همون جایی هست که شماها باید ورود کنید. تاثیر اون یه کلمه و امثال اون کلمات در دراز مدت سایت رو به یه چت روم شبیه میکنه. توی این فروم بچه های کم سن و سال زیادی عضو هستن و آمار چنین بچه هایی هم روز به روز داره زیاد میشه.
تا تعداد افراد هنجار شکنی مثل اون آقا زیاد نشده و از کنترل خارج نشدن باید ورود کرد البته به شرطی که اعتقاد به برخورد قانونی با چنین اشخاصی داشته باشید.بود.

همه توقع دارن آقای کرامتی ،موسوی یا بقیه مدیرا جلو این کارها رو بگیرن ! من این حرف رو از طرف خودم میزنم شاید بقیه مدیرا نظر دیگه ای داشته باشن ؛ من علم غیب ندارم که بتونم بفهمم فلان کاربر قراره فلان حرف رو بزنه و قبل از وقوع حادثه جلوشو بگیرم من باید پستهای جدید رو ببینم تا اگه محتوی خلاف قوانین درشون بود ویرایش/حذف کنم این خود کاربرا هستن که باید بدونن چکار میکنن چه حرفی میزنن و ...
در کل هدف من از اون حرف این بود که در این مورد نباید از مدیرا توقع بیجا داشته که اقا شما باید یه کاری بکنید خب شما بگین چکار کنیم ؟

ناراحت نشید ولی من از طرز فکر افرادی مثل شما که همه چیز رو در پیشگیری می بینه می ترسم.
اگر اینطور باشه سنگ رو سنگ بند نمیشه جناب.نه من به هیچ وجه چنین طرز فکری ندارم.

من بازم تاکید میکنم اول بایستی ریشه ای و فرهنگی کار بشه ولی بحث تنبیه و جریمه هم همیشه بایستی در چارچوب قانون باشه.
به قانون خندیدی دوست عزیز.قوانین این سایت مشخصه !! نهایتاً فرد خاطی اخراج میشه ولی به نظر شما فایده ای هم داره ؟وقتی طرف ظرف دو دقیقه با یک حساب دیگه وارد میشه آیا اجرایی این قانون نتیجه ای جز تغییر نام اون شخص داشته من نمیگم قانون بده یا ... ولی باید دید قانون برای چه کسایی اجرا میشه من خودم به شخصه به خیلی از کاربرا اخطار دادم و از اونا خیلی ها رفتارشون رو تصحیح کردن وبرخی هم بلافاصاله بعد از دریافت اخطار با یک حساب دیگه وارد شدن و روز از نو روزی از نو حتی نذاشتن که اخراج بشن و تنها با دریافت اخطار اقدام به ساخت حساب جدید کردن اگه من دوباره به اون شخص اخطار بدم اونم هی حساب بسازه و ...الی آخر کار خاصی کردم ؟؟ قانون رو اجرا کردم یا اونو به بازیچه اون شخص تبدیل کردم؟؟؟
شما یک زندانی رو در نظر بگیر که به جرم -مثلاً- دزدی دستگیر شده خب قانون براش اعمال شده ولی این اعمال قانون در صورتی مفیده که اون زندانی با زندانی شدنش درس بگیره و از خلاف فاصله بگیره نه اینکه توی زندان هم کارش دزدی باشه و مدتی رو که درون زندانه به کشیدن نقشه برای زدن بانک یا... سپری کنه ...(هرچند همون بهتر که زندان بره تا کمتر دزدی کنه:چشمک:)این کار(زندانی کردن)فقط برای اون وقفه به وجود میاره و من فکر نمیکنم هیچ قانونی این رو بخواد.

شب خوش.

veniz2008
جمعه 12 مهر 1392, 23:07 عصر
من علم غیب ندارم که بتونم بفهمم فلان کاربر قراره فلان حرف رو بزنه و قبل از وقوع حادثه جلوشو بگیرم من باید پستهای جدید رو ببینم تا اگه محتوی خلاف قوانین درشون بود ویرایش/حذف کنم این خود کاربرا هستن که باید بدونن چکار میکنن چه حرفی میزنن و ...

هیچکدوم از ما چنین علمی رو نداریم. منظور من قصاص قبل از جنایت نبود. منظور من برخورد با شخصی هست که خطایی رو مرتکب شده.

قوانین این سایت مشخصه !! نهایتاً فرد خاطی اخراج میشه ولی به نظر شما فایده ای هم داره ؟وقتی طرف ظرف دو دقیقه با یک حساب دیگه وارد میشه آیا اجرایی این قانون نتیجه ای جز تغییر نام اون شخص داشته من نمیگم قانون بده یا ... ولی باید دید قانون برای چه کسایی اجرا میشه من خودم به شخصه به خیلی از کاربرا اخطار دادم و از اونا خیلی ها رفتارشون رو تصحیح کردن وبرخی هم بلافاصاله بعد از دریافت اخطار با یک حساب دیگه وارد شدن و روز از نو روزی از نو حتی نذاشتن که اخراج بشن و تنها با دریافت اخطار اقدام به ساخت حساب جدید کردن اگه من دوباره به اون شخص اخطار بدم اونم هی حساب بسازه و ...الی آخر کار خاصی کردم ؟؟ قانون رو اجرا کردم یا اونو به بازیچه اون شخص تبدیل کردم؟؟؟
شما یک زندانی رو در نظر بگیر که به جرم -مثلاً- دزدی دستگیر شده خب قانون براش اعمال شده ولی این اعمال قانون در صورتی مفیده که اون زندانی با زندانی شدنش درس بگیره و از خلاف فاصله بگیره نه اینکه توی زندان هم کارش دزدی باشه و مدتی رو که درون زندانه به کشیدن نقشه برای زدن بانک یا... سپری کنه ...(هرچند همون بهتر که زندان بره تا کمتر دزدی کنه:چشمک:)این کار(زندانی کردن)فقط برای اون وقفه به وجود میاره و من فکر نمیکنم هیچ قانونی این رو بخواد.
شب خوش.
شاید در مورد مثال این سایت حرفتون صحیح باشه ولی در مورد اون زندانی وضع کاملا فرق میکنه.
اگر ما قانونی بنویسیم و به اون عمل نکنیم عملا به خودمون خندیدیم.
بله زندان باید جای اصلاح باشه ولی خداییش آدم کردن یه خلافکار اگر نگیم غیرممکن ولی بسیار دشوار هست.
اما این دلیل نمیشه که چون زندان ما کانون اصلاح نیست شخص خلافکار به اونجا منتقل نشه. کمترین خوبیش اینه که یه عنصر نامطلوب رو از جامعه دور کردیم. اگر این کار رو نکنیم اگر بار اول در تاریکی شب خلاف کرده، این بار اونقدر گستاخ میشه در روشنایی روز این کار رو میکنه.
کسی که بی پروا قمه کشی میکنه، تو روز روشن چاقو میزاره زیر گلو مردم و سرقت میکنه مطمئن باشید بار اول به این گستاخی این کار رو نکرده. ما در اعمال قانون ضعیف عمل می کنیم و این ضعف در اعمال قانون باعث رواج بیشتر خشونت و خلاف شده.
اینجا من فقط بحث جریمه و تنبیه رو مطرح کردم و در مورد ریشه یابی چنین مشکلاتی حرفی نزدم چراکه در حوزه تخصص من نیست.
موفق باشید.

یوسف زالی
جمعه 12 مهر 1392, 23:29 عصر
شما این فهش ها رو هم نادیده بگیرید شتر شنیدی نشنیدی . نه اینکه مثل بچه ها بیاین اینجا بتاپیکین
این همه اشقال می ریزن تو طبیعت کسی اهمیت نمیده حالا برا فهش و حجاب قانون بزاریم که چی بشه جریمه کنیم.

دوست من آشغال ریختن هم اعتراض داره. زننده تاپیک من هستم. حجاب اختیاری هست ولی جفت گیری در مکان عمومی رو هم اختیاری می دونید؟
هر کسی در محدوده تربیت خودش حرف می زنه. ولی ابنجا مکان عمومی محسوب می شه و باید قوانینی رو که اول عضویت پذیرفتید رعایت کنید.
بحث من چیز دیگه هست.
اگر مشکلی دارید تاپیک رو دنبال نکنید. تاپیک زدن هم اختیاری هست.

Mahmoud Zaad
شنبه 13 مهر 1392, 08:40 صبح
فقط کم مونده واس ما امر به معروف کنی و فتوا بدی.
شما این فهش ها رو هم نادیده بگیرید شتر شنیدی نشنیدی . نه اینکه مثل بچه ها بیاین اینجا بتاپیکین:قهقهه:
من فکر می کنم شما اصلاً محتوای کلام بنده رو متوجه نشدید، من کی گفتم حجاب اختیاری هست یا نیست. اصلاً من چرا باید فتوا بدم؟!
حرف من این بود که صرفِ قانونگذاری در مورد یک مساله و تعیین چندتا مجازات نمی تونه بازدارنده باشه. ممکنه حالت مُسکّن داشته باشه ولی علاج دائمی نیست. بعد مثال آوردم که مثلاً در مورد حجاب اومدن قانون گذاشتن، گشت ارشاد گذاشتن، پرونده تشکیل دادن، عکس زن و بچه مردم رو توی سایتها نشون دادن و ... ولی اینکارها نتونست خواسته اونها رو برآورده کنه...
این طرز حرف زدن شما کمتر از فحش دادن نیست، بهتره مثل veniz2008 و بهروز عباسی و You-See و ... با دلیل و منطق صحبت کنید هر چند در مواردی نظراتمون با هم مخالف باشه. آشغال ریختن تو طبیعت هم از همین دست هست با فرهنگسازی و شروع از خود مشکل کم میشه و به حد نرمال خودش میرسه.

mehdi.mousavi
شنبه 13 مهر 1392, 08:47 صبح
سلام.
میتونم از همگی خواهش کنم که این گفتگو رو متوقف کنیم؟ به گمانم همه میدونیم داریم راجع به چی صحبت می کنیم و
جمیعا بر این باوریم که ما در جایگاهی نیستیم که بتونیم مشکل فرهنگ و ... رو رفع کنیم و در حد اختیارات خودمون میتونیم
عمل کنیم. بنابراین، بهتره وقتمون رو بیشتر از این صرف این مساله نکنیم و امیدوار باشیم که در آینده چنین مشکلاتی رخ نده
که اگر داد، طبیعتا ما نیز در حد اختیاراتمون باهاش برخورد خواهیم کرد.

ممنون و موفق باشید.