PDA

View Full Version : استفاده اشتراکی از حافظه

aloneman2005
سه شنبه 15 فروردین 1385, 16:56 عصر
سلام
من میخوام از حافظه در شبکه به صورت اشتراکی استفاده کنم. یعنی متغیری که در یک برنامه تعریف کردم. به عنوان مثال یک متغیر از نوع صحیح که توش 2 ذخیره شده و این متغیر در برنامه کلاینت هستش . میخوام از این متغیر از طرف سرور استفاده کنم. چطور ؟؟؟؟(اگر در شبکه نمیشود در یک کامپیوتر چطور میشه این کار رو کرد؟)
با تشکر

quack
سه شنبه 15 فروردین 1385, 21:02 عصر
در مورد سوال اولت که میتونی با مثلا برنامه نویسی سوکت یا COM/DCOM این کار رو انجام بدی (دقیقا میخوای چیکار کنی ؟؟!! )

در یک کامپیوتر داستانش طولانیه .
کلا دو نوع ارتباط در کامپیوتر ها و سیستم های عامل برای ارتباط نرم افزار های توزیع یافته و موازی استفاده میشه:
1.سیستم بر پایه پیغام
2. حافظه مشترک

( اگه در ویندوز کار میکنی که این تیپ سیستم عملها از حافظه مشترک استفاده نمی کنند برای ارتباط برنامه ها با ید از روشهای دیگه استفاده کنی)

اگه سوالت را دقیقتر بگی دوستان بیشتر میتونن کمکت کنن

aloneman2005
سه شنبه 15 فروردین 1385, 22:26 عصر
سلام
من فقط میخوام یک متغیر رو در حافظه به اشتراک بذارم. یعنی برنامه های دیگه بتونن ازش استفاه کنند.
یا اینکه : هر متغیری که تعریف میشه و مقداری واردش میشه مطمئنا مکانی در حافظه داره. حالا اگر بشه او مکان از حافظه رو در فایلی ذخیره کرد و سپس در کامپیوتر دیگر این متغیر رو ری لود کرد مسلما باید بشه ازش استفاده کرد. این دقیقا کاریه که من میخوام انجام بدم.