PDA

View Full Version : سوال: وارد کردن شماره کارمندی در textbox و فراخوانی نام و نام خانوادگی در textbox دیگر

z.neshati
پنج شنبه 11 مهر 1392, 23:43 عصر
با سلام

من می خوام وقتی در textbox ام شماره کارمندی رو وارد کردم خود به خود در textbox دیگر نام و نام خانوادگی اون رو وارد کنم . ممنون می شم کمکم کنید .

sasanrstm
جمعه 12 مهر 1392, 00:10 صبح
یعنی چی اول باید اطلاعاتتو یه جائی ذخیره کنی بعد یه سلکت بزنی بر اساس شماره کارمندی اطلاعاتتو از جدولت بخونه وبرات نمایش بده.

mahdioo12194
جمعه 12 مهر 1392, 00:11 صبح
تو textchanged تکست باکست باید وصل بشی به پایگاه دادت و نام و غیره رو بگیری برای این کار از datareader باید استفاده کنی؟!!!

z.neshati
جمعه 12 مهر 1392, 00:18 صبح
می شه با یه مثال بگید

sasanrstm
جمعه 12 مهر 1392, 00:36 صبح
چه جور مثالی ومنظورت با کیه؟ بلدی جدول درست کنی واطلاعاتو ذخیره کنی یه جدول تو دیتابیس درست کن با فیلدهائی که میخوائی یه تسکت ود گمه بزار و تو رویداد دگمه کدت وبنویس اگه خیلی تازه کاری اول باید ایجاد جدول رو یاد بگیر بعد درمود ذخیره وبازیابی اطلاعات از اون بهت کمک میکنم

z.neshati
جمعه 12 مهر 1392, 00:42 صبح
جدول ساختم . می خوام وقتی شماره کارمندی رو زدم و کلید enter رو که زدم نام خانوادگی درtextbox دیگر بیفته

mahdioo12194
جمعه 12 مهر 1392, 01:05 صبح
private void textBox1_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{
string sql = "select * from experiment where noskhecode =( N'" + textBox1.Text + "')";
System.Data.SqlClient.SqlConnection con = new System.Data.SqlClient.SqlConnection();

con.ConnectionString = "Data Source=" + System.Net.Dns.GetHostName() + "; Initial Catalog=hospital;Integrated Security=True";

con.Open();

System.Data.SqlClient.SqlCommand com = new System.Data.SqlClient.SqlCommand(sql, con);
SqlDataReader reader;
reader = new SqlCommand(sql, con).ExecuteReader();
if (reader.HasRows)
{
button1.Enabled = true;
reader.Read();

label5.Text = reader["experimentname"].ToString();
label6.Text = reader["result"].ToString();
label7.Text = reader["experimentdate"].ToString();

}
}

sasanrstm
جمعه 12 مهر 1392, 01:25 صبح
خب حالا باید اطلاعاتو ذخیره کنی نام نام خانوادگی وشماره کارمندی یه دگه بزار اینکارا انجام بده یعنی ذخیره کن بعد یه دگمه دیگه بزار که سلکت کنه. و تو تکست دیگه نشون بده. همین

sasanrstm
جمعه 12 مهر 1392, 01:39 صبح
اگههم میخوائی کدهات با زدن اینتر اجرا بشه تو قسمت تکست اینو اضافه کن

onkeydown="if (event.keyCode == 13) document.getElementById('Button1').click()"