PDA

View Full Version : سوال: C++ Decomplier

SaidJan
جمعه 12 مهر 1392, 06:35 صبح
درود
من سرچ کردم تاپیکی با این موضوع پیدا نکردم.
یه فایل .exe دارم که با C++‎ نوشته شده و با DevC++‎ کامپایل شده. حجمش 480 کیلوبایت هست.
خواستم بپرسم راهی هست که دقیقا همون کدهایی که برنامه نویس نوشته رو پیدا کرد؟
اگه دقیق همون کدها رو نمیشه به دست آورد، قوی ترین برنامه ای که بتونه شبیه ترین کد رو پیدا کنه چیه؟
من با برنامه RecStudio انجام دادم ولی اینجوری واسم Decompile کرد.

UfnCod3r
جمعه 12 مهر 1392, 07:54 صبح
نه
IDA pro
اسمبلش رو میده ی سری امکانات دیگم میده
کلا اینکه بتونی کد منبع رو ببفهمی غیر ممکنه
:لبخندساده:

SaidJan
جمعه 12 مهر 1392, 08:07 صبح
نه
IDA pro
اسمبلش رو میده ی سری امکانات دیگم میده
کلا اینکه بتونی کد منبع رو ببفهمی غیر ممکنه
:لبخندساده:

انگار برنامش پولی هست و حدود 600 دلار هم هست. لینک دانلود با کرکش رو میشه بزارید؟

one hacker alone
جمعه 12 مهر 1392, 13:49 عصر
سلام
شما تو گوگل سرچ کردید و نبود؟
https://www.google.com/#q=%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF+ida+pro

بهروز عباسی
جمعه 12 مهر 1392, 17:43 عصر
خواستم بپرسم راهی هست که دقیقا همون کدهایی که برنامه نویس نوشته رو پیدا کرد؟
در برنامه هایی که با زبان های Native کامپایل میشن، نه نمیشه ! برای اطلاعات بیشتر این تاپیک رو بخون
درس اول : Debugger - Disassembler - Decompiler (http://barnamenevis.org/showthread.php?17923-%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D9%88%D9%84-Debugger-Disassembler-Decompiler)

انگار برنامش پولی هست و حدود 600 دلار هم هست. لینک دانلود با کرکش رو میشه بزارید؟ این برنامه تجاریه ! و درخواست لینک چنین برنامه هایی هم خلاف قوانینه

اگه بخوای میتونی با استفاده از ابزارهایی مثل OllyDBG یا Immunity Debugger هم کار کنی (سرچ بزنی زیاده)

UfnCod3r
جمعه 12 مهر 1392, 18:34 عصر
نه رایگانشم هست ولی امکاناتش کمه .
من یادمه از سایتش دانلود کردم.

Felony
شنبه 13 مهر 1392, 07:51 صبح
نه رایگانشم هست ولی امکاناتش کمه .
HexRays هر چند وقت یکبار نسخه های قبلی IDA Pro رو رایگان میکنه ، در حال حاظر آخرین نسخه رایگان موجود روی سایتش نسخه 5 هست ؛ این که میگید امکاناتش کم هست هم نه ، اینطور نیست ، یکسری باگ ها در نسخه های جدید فیکس شده و یکسری فایل فرمت ها نظیر ( ARM , Mac , Atmega و ... ) اضافه شده که به کار شما نمیاد ، پس همون نسخه 5 که رایگان هست براتون کفایت میکنه .