PDA

View Full Version : سوال: طراحی کوئری وگزارش باتوجه به ایّام هفته

amirkazem
جمعه 12 مهر 1392, 08:35 صبح
باسلام وعرض ادب خدمت مهندسین عزیز.
1.درفایل ضمیمه می خواهیم یک کوئری ایجادکنیم که تمام پرسنلی راکه مثلاًدرروزشنبه یاهریک ازروزهای هفته درمدرسه حاضرهستندراداشته باشیم.چون فیلدروزهای هفته (شنبه-یکشنبه و...)راازنوع (Yes-No)انتخاب کرده ام درایجادوطراحی کوئری وگزارش مشکل دارم.لطفاًراهنمایی بفرمایید.
2.وقتی در(form1) یک رکوردی راازلیست انتخاب نموده ودکمه مشاهده وضعیت حضوروغیاب رامی زنیم اگررکورد موردنظر(ازطریق فرم ثبت غیبت)غیبتی برایش ثبت نشده باشد، فرم مشاهده وضعیت غیبت برای همان رکوردخالی بازمی شود.درحالی که اگررکوردانتخابی دارای غیبت بوده باشد، درفرم مربوطه باریزحزئیات ظاهرمی شود.می خواهم اگررکوردانتخابی درفرم 1 دارای غیبت نباشد، پیغام (برای این موردتاکنون غیبتی ثبت نشده است)ظاهرشود.
3.پس ازمشاهده فرم غیبتهای مربوط به رکوردانتخابی، وقتی ازطریق رکوردهای موجوددرلیست غیبتهامثلاًرکوردسوم راانتخاب می کنیم ومی خواهیم آن راویرایش کنیم ودکمه ویرایش موجوددرفرم رامی زنیم، درفرم ویرایش غیبتهافقط رکورداولی ظاهرمی شود، ورکوردسومی راکه ماانتخاب کرده ایم ظاهرنمی شود.
دوستان ازاینکه سه سوال رایکجامطرح کردم معذرت می خواهم ودلیلش این بودکه هرسه باهم درارتباط بودند.بازهم معذرت.
اگراساتیدمحبت بفرماینداشکالات رابرطرف نمایند، به بنده منّت خواهندگذاشت.آرزوی توفیق

111471

amirkazem
جمعه 12 مهر 1392, 23:46 عصر
باسلام.
دوستان اگرمحبتی بفرمایندبنده راراهنمایی کننند، بسیارممنون می شوم.

Abbas Amiri
شنبه 13 مهر 1392, 00:07 صبح
باسلام وعرض ادب خدمت مهندسین عزیز.
1.درفایل ضمیمه می خواهیم یک کوئری ایجادکنیم که تمام پرسنلی راکه مثلاًدرروزشنبه یاهریک ازروزهای هفته درمدرسه حاضرهستندراداشته باشیم.چون فیلدروزهای هفته (شنبه-یکشنبه و...)راازنوع (Yes-No)انتخاب کرده ام درایجادوطراحی کوئری وگزارش مشکل دارم.لطفاًراهنمایی بفرمایید.
2.وقتی در(form1) یک رکوردی راازلیست انتخاب نموده ودکمه مشاهده وضعیت حضوروغیاب رامی زنیم اگررکورد موردنظر(ازطریق فرم ثبت غیبت)غیبتی برایش ثبت نشده باشد، فرم مشاهده وضعیت غیبت برای همان رکوردخالی بازمی شود.درحالی که اگررکوردانتخابی دارای غیبت بوده باشد، درفرم مربوطه باریزحزئیات ظاهرمی شود.می خواهم اگررکوردانتخابی درفرم 1 دارای غیبت نباشد، پیغام (برای این موردتاکنون غیبتی ثبت نشده است)ظاهرشود.
3.پس ازمشاهده فرم غیبتهای مربوط به رکوردانتخابی، وقتی ازطریق رکوردهای موجوددرلیست غیبتهامثلاًرکوردسوم راانتخاب می کنیم ومی خواهیم آن راویرایش کنیم ودکمه ویرایش موجوددرفرم رامی زنیم، درفرم ویرایش غیبتهافقط رکورداولی ظاهرمی شود، ورکوردسومی راکه ماانتخاب کرده ایم ظاهرنمی شود.
دوستان ازاینکه سه سوال رایکجامطرح کردم معذرت می خواهم ودلیلش این بودکه هرسه باهم درارتباط بودند.بازهم معذرت.
اگراساتیدمحبت بفرماینداشکالات رابرطرف نمایند، به بنده منّت خواهندگذاشت.آرزوی توفیق

111471

در مورد شماره یک چه مشکلی برای فیلتر کردن مقادیر بولین دارید؟ و در مورد شماره 2 کد های زیر را جایگزین کنید:
در مورد شماره 3 هم چند تا چندتا سوال می پرسید سری به قوانین سایت بزنید

Private Sub Command7_Click()
If Not IsNull(List0) Then

DoCmd.OpenForm "search-gheybat", acNormal, , strHolder, , acHidden 'And use it in the criteria of the open report meathod
If DCount("[cod-per]", "[gheybat-per]") > 0 Then
Forms![search-gheybat].Visible = True
Else
MsgBox "åí Ñ˜æÑÏí ËÈÊ äÔÏå ÇÓÊ"
DoCmd.Close acForm, "search-gheybat"
End If
Else 'If nothing was selected, run message.
MsgBox "ÔãÇÈÇíÏÇÈÊÏÇјæÑÏí ÑÇÇÒáíÓÊ ÇäÊÎÇÈ äãÇííÏ", vbInformation, "No Item Selected"
Me.List0.SetFocus
End If
ExSub:
Exit Sub
ErrHandler:
MsgBox "Error Number: " & Err.Number & " - " & Err.Description, vbInformation, "Opps: ERROR!"

End Sub

amirkazem
شنبه 13 مهر 1392, 00:17 صبح
باسلام خدمت دوست گرامی جناب آقای امیری.
ازراهنمایی وتذکربجای شمابسیارممنونم.چشم حتماًسوالات راتک تک مطرح خواهم کرد.
درموردسوال یک فرمودیدچه مشکلی بافیلترکردن بولین دارید؟
عرض کنم خدمت باسعادتتون که اصلاً درموردبولین اطلاعاتی ندارم.(به نظرم بایدنوع داده منظورتون باشه)فقط می خوام بتونیم کوئری ای ایجادکنیم که براساس آن بتونیم برای هریک ازروزهای هفته گزارشی ازحضورپرسنل داشته باشیم.ساده تراینکه مثلاً اگرنیازبوددبیران حاضردرآموزشگاه درروزمثلاًشنبه راداشته باشیم بایدچگونه کوئری راایجادکنیم.(لازم به ذکراست که درهنگام طراحی جدول برای ثبت حضوردبیران درمدرسه برای روزهای مختلف ازنوع داده(Yes-No) استفاده کرده ایم.امیدوارم منظورم راخوب رسونده باشم.
بازهم ممنونم ومنتظرراهنمایی تون هستم

Abbas Amiri
شنبه 13 مهر 1392, 00:24 صبح
باسلام خدمت دوست گرامی جناب آقای امیری.
ازراهنمایی وتذکربجای شمابسیارممنونم.چشم حتماًسوالات راتک تک مطرح خواهم کرد.
درموردسوال یک فرمودیدچه مشکلی بافیلترکردن بولین دارید؟
عرض کنم خدمت باسعادتتون که اصلاً درموردبولین اطلاعاتی ندارم.(به نظرم بایدنوع داده منظورتون باشه)فقط می خوام بتونیم کوئری ای ایجادکنیم که براساس آن بتونیم برای هریک ازروزهای هفته گزارشی ازحضورپرسنل داشته باشیم.ساده تراینکه مثلاً اگرنیازبوددبیران حاضردرآموزشگاه درروزمثلاًشنبه راداشته باشیم بایدچگونه کوئری راایجادکنیم.(لازم به ذکراست که درهنگام طراحی جدول برای ثبت حضوردبیران درمدرسه برای روزهای مختلف ازنوع داده(Yes-No) استفاده کرده ایم.امیدوارم منظورم راخوب رسونده باشم.
بازهم ممنونم ومنتظرراهنمایی تون هستم

ممکنه شنبه های زیادی از سال گذشته باشه . احتمالا باید برحسب تاریخ اینکار رو انجام بدید و یا شاید هم منظور هفته جاری باشد؟

amirkazem
شنبه 13 مهر 1392, 00:35 صبح
آقای امیری معذرت من مثل اینکه نتونستم منظورم راخوب برسونم.
موضوع اینه که مامی خواهیم براساس حضورپرسنل درروزهای مختلف هفته گزارشی راداشته باشیم.مسئله به این صورت هستش که دبیران درمدرسه برای یک سال تحصیلی ثابت هستند.فقط تعداددبیرانی که درروزهای مختلف می آیندباهم فرق داردویااینکه نامشان ثابت نیست.این برنامه برای مدرسه راهنمایی هستش.خودتون که دوره محصلی راپشت سرگذاشته اید.
دربرنامه بنده یک فرم داریم به نام(persenel)که ازطریق آن اطلاعات شناسنامه ای وشغلی دبیران رابرای یکسال تحصیلی دریافت می کنیم.درهمان فرم قسمتی هست به نام ایام حضورکه درآنجا ازطریق چک باکس های موجودروزهای حضورهردبیررادرمدرسه تیک می زنیم.
ممنون.یک باربرنامه راملاحظه بفرماییدلطفاً.

111505

Abbas Amiri
شنبه 13 مهر 1392, 00:46 صبح
آقای امیری معذرت من مثل اینکه نتونستم منظورم راخوب برسونم.
موضوع اینه که مامی خواهیم براساس حضورپرسنل درروزهای مختلف هفته گزارشی راداشته باشیم.مسئله به این صورت هستش که دبیران درمدرسه برای یک سال تحصیلی ثابت هستند.فقط تعداددبیرانی که درروزهای مختلف می آیندباهم فرق داردویااینکه نامشان ثابت نیست.این برنامه برای مدرسه راهنمایی هستش.خودتون که دوره محصلی راپشت سرگذاشته اید.
دربرنامه بنده یک فرم داریم به نام(persenel)که ازطریق آن اطلاعات شناسنامه ای وشغلی دبیران رابرای یکسال تحصیلی دریافت می کنیم.درهمان فرم قسمتی هست به نام ایام حضورکه درآنجا ازطریق چک باکس های موجودروزهای حضورهردبیررادرمدرسه تیک می زنیم.
ممنون.یک باربرنامه راملاحظه بفرماییدلطفاً.

111505

متاسفانه باز هم متوجه منظور شما نشدم . مواردی که شما ذکر کردید اینها هستند

فقط می خوام بتونیم کوئری ای ایجادکنیم که براساس آن بتونیم برای هریک ازروزهای هفته گزارشی ازحضورپرسنل داشته باشیم.ساده تراینکه مثلاً اگرنیازبوددبیران حاضردرآموزشگاه درروزمثلاًشنبه راداشته باشیم بایدچگونه کوئری راایجادکنیم
موضوع اینه که مامی خواهیم براساس حضورپرسنل درروزهای مختلف هفته گزارشی راداشته باشیم

خب با این اطلاعات چندین فرض برای فیلتر کردن دیتاهای شما پیش می آید:
1 برای پرسنل خاصی در نظر دارید و یا برای همه
2 برای روز خاص و تاریخ خاص و یا برای روز خاص و هر تاریخی
3 و یا منظور دیگری دارید ؟

الزاما آنچه در ذهنیت شماست رو بنده نمی توانم بخوانم . مسئله باید کاملا شفاف باشد تا قابل حل باشد

amirkazem
شنبه 13 مهر 1392, 00:51 صبح
آقای امیری حسابی به زحمت افتادید.معذرت.
استادعزیزخیلی ساده عرض کنم مثلاً دریک روزشنبه وقتی یک نفرازمابپرسدکه امروزکدوم دبیرهادرمدرسه شماحاضرهستند(یااینکه طبق برنامه کدوم دبیرهاباید امروز باشند) مابایدپاسخ بدهیم که آقایون فلانی وفلانی وفلانی و...یعنی اینکه لیست دبیرهای موجوددرمدرسه(که فقط مثلاًروزهای شنبه درمدرسه ی مادرس دارندرابدونیم)همین.امیدوار م منظورم رامتوجه شوید.بازهم معذرت.

Abbas Amiri
شنبه 13 مهر 1392, 01:17 صبح
آقای امیری حسابی به زحمت افتادید.معذرت.
استادعزیزخیلی ساده عرض کنم مثلاً دریک روزشنبه وقتی یک نفرازمابپرسدکه امروزکدوم دبیرهادرمدرسه شماحاضرهستند(یااینکه طبق برنامه کدوم دبیرهاباید امروز باشند) مابایدپاسخ بدهیم که آقایون فلانی وفلانی وفلانی و...یعنی اینکه لیست دبیرهای موجوددرمدرسه(که فقط مثلاًروزهای شنبه درمدرسه ی مادرس دارندرابدونیم)همین.امیدوار م منظورم رامتوجه شوید.بازهم معذرت.

به فرم 2 فایل ضمیمه مراجعه کنید

amirkazem
شنبه 13 مهر 1392, 18:44 عصر
آقای امیری منظوربنده هم همین بودکه شمازحمت کشیدید.ولی مشکلی که هست این هستش که وقتی یکی ازگزینه های فرم 2(شنبه-یکشنبه-دوشنبه و...)را انتخاب می کنیم بازهم گزارش کلی حضوردبیران(برنامه حضورکلیه دبیران درطول هفته) گزارش می شود.درحالی که بایداگرفقط روزشنبه راانتخاب کردیم فقط دبیرانی که درروزشنبه حضوردارندنمایش داده شود.(درقالب همین گزارش)ودیگردبیران که روزهای کاری آنهاشنبه نیست(شنبه درمدرسه حضورندارند)رانمایش ندهد.
ممنون میشم اگرمحبتی بفرمایید.بازهم تشکرمی کنم.