PDA

View Full Version : حرفه ای: مشاوره در طراحی یک سایت

soha_smb
جمعه 12 مهر 1392, 11:59 صبح
سلام
می خوام یه سایت طراخی کنم که به این طوزت است :
فرص کنید ما 1000 واحد کاری داریم
1-حالا می خوام هر واحد برای خودش یه صفحه داشته باشه که تو اون صفحه اطلاعات مخصوص اون واجد نمایش داده بشه(اخبار واجد،گالری تصاویر،مطالب علمی ،فعایت های روزانه و .....)یعنی هر واخد یه صفحه اختصاصی برای خودش داشته باشه.
2-چیزی که تو قسمت 1 گفتم باید جزوی از یک سایت باشه.یعنی چی؟ یعنی این که هر واحدی که میاد و مطلبی رو میزاره مثالا یه خبر جدید می زاره بیاد تو صفحه اصلی سایت نمایش داده بشه .
حالا چندتا سوال
1- ایا این کار اصلا شدنیه؟اگه شدنیه چطور؟
2- مثالا اگه ما بیایم و خبرهایی رو که واحد ها میزارن رو تو صفحه اصلی نمایش بدیم وقتی بازدید کننده بخواد متن کامل یه خبر رو ببینه باید وقتی کلیک کرد کجا بره؟ بره تو صفحه اختصاصی اون واحد؟ یا بره او بخش اخبار سایت ما؟
لطفا دوستان راهنمایی کنن. و یا اگه ایده ای به نظرتون میرسه بگید و با اگه سایتی با این مشخصات دیدیدمعرفی کنین.بدجوری گیرم.

anvar
جمعه 12 مهر 1392, 14:39 عصر
فرض می کنیم دانشگاه به اسم دانشگاه فنی عقب افتاده های ایران وجود داره که هزار شعبه در سطح ایران داره.
یک وب سایت مرکزی برای داانشگاه داریم : می تونیم یک صفحه ای داشته باشیم که معرف home برای شعبه های مختلف باشه. در این صفحه می تونی اسم شعبه رو بگیری و تمامی اطلاعات صفحه رو فیلتر کنی تا فقط اطلاعات خاص اون شعبه نمایش داده بشه. در زمان افزودن اطلاعات هم باید جداول دارای ID شعبه باشند تا مشخص بشه که این اطلاعات مربوط به فلان شعبه هست و .....

اما واسه خبرها کار مشکل میشه - مثلا فرض کنید در یک روز 1000 شعبه هر کدوم فقط 2 خبر جدید اضافه کنند (2000 خبر در روز) قرار دادن 2000 خبر در یک روز که ممکنه به بیش از 10000 خبر هم برسه در یک صفحه خیلی سخته(از نگاه کاربری که قرار خبرها رو بخونه) . البته میشه گروه بندی های ایجاد کرد ولی در کل پیدا کردن چند خبر در میان این همه عنوان خبری مشکله.

برای مشاهده کامل خبر, میشه گفت هر جایی که شما مایل به فرستادنش باشید اگر قراره در صفحه خاص همون شعبه باشه می توی با گرفتن ID شعبه که همراه هر خبر هست اون رو به صفحه شعبه مورد نظر ارجاع بدی و یا اگر خواستی بفرستیش به صفحه خبرهای مربوط به کل دانشگاه

کلا مشکل خاصی در پیاده سازی سایت شما نمی بینم

soha_smb
جمعه 12 مهر 1392, 23:39 عصر
اگه صفحه اصلی من با صفحات شعب متفاوت باشه چی؟
میشه یه صفحه برای صفحه اصلی یه صفحه ام برای شعبات داشت؟
اینوبرای این میگم که ساختارصفحه اصلی با صفحه شعبات فرق داره

anvar
شنبه 13 مهر 1392, 00:02 صبح
اشکالی نداره شما می تونید برخی از صفحات رو برای کل مجموعه بذاری و بعضی ها رو برای شعب متفاوت.
خوب قطعا ساختار کل با جزء فرق داره - ولی براحتی مدیریت میشن

اگر نیاز به جزئیات بیشتر داری بگو واضح تر راهنمایی کنم

soha_smb
شنبه 13 مهر 1392, 00:34 صبح
ممنون از راهنمایی تون
من برای طراحی از ماژول استفاده می کنم.(سایت یه صفحه defaultداره وماژول ها داخل اون لود میشن)
منوهای صفحه اصلی با منوهای شعبات تفاوت داره.البته منوها برای همه شعبات یکسان(نه ثابت) اگه یه منویی برای شعبه اضافه بشه برای همه شعبات اضافه میشه.
به نظرت این درسته که من یه ماژول درست کنم که توی اون کد شعبه رو دریافت کنه و تمام قسمتهای صفحه رو براساس اطلاعات اون شعبه نمایش بذه(مثلا تو منوی اخبار بیاد و اخبار اون شعبه رو نمایش بده)

soha_smb
یک شنبه 14 مهر 1392, 16:27 عصر
یه سئوال دیگه
وقتی تو صفحه یه شعبه بریم چطوری منوهارو درست کنم که رو هر کدوم که کلیک کرد اطلاعات اون شعبه روبره بیاره.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:متفکر::م تفکر::متفکر::متفکر::متفکر::مت فکر::متفکر::متفکر::متفکر:

Mohammad_dn
یک شنبه 14 مهر 1392, 16:53 عصر
خوب میتونی آدرس لینک هارو بر اساس اطلاعات شعب مقدار دهی کنی...مثلا:
لینک شماریه ی یک:www.example.com/Shoab/default.aspx?action=address&id=12
لینک شماریه ی دو:www.example.com/Shoab/default.aspx?action=Contact&id=12

در اینجا وقتی روی لینک شماره ی یک کلیک میکنی آدرس شعبی که ایدی اون 12 هست رو نشون میده و وقتی رو لینک دوم کلیک میکنی شماره های تماس اون شعبو...
بعد میتونی از multiview برای دسته بندی استفاده کنی ..مثلا اگه action=address بود view شماره ی 1 نمایش داده بشه و همون لحظه اطلاعات شعبی که ایدیش 12 هست رو داخل لیبل هایی که داخل این ویو هست نمایش بده...کار سختی نیست...البته من الآن همین به ذهنم رسید شاید اگه بگردی بتونی راه بهتری پیدا کنی...البته این راه جوابگو خواهد بود....

موفق یاشی