PDA

View Full Version : حرفه ای: کپی درایو ها در سی دی یا فلش

Mahdi-v
جمعه 12 مهر 1392, 19:10 عصر
سلام دوستان و اساتید محترم انجمن برنامه نویس
راستش میخواستم با ویژوال بیسک یک برنامه بنویسیم که فایل های و محتویات درون درایو مشخصی رو کپی بگیره در فلشی که توی کامپیوتر وصله
منظورم دقیقا این هست که وقتی این برنامه کلیک میشه بدون باز شدن فرم و پنجره خودش کار خودش رو بدونه یعنی مثلا فایل های درایو دی رو کپی کنه به فلش متصل به کامپیوتر قسمت کپی شدن رو چه طور باید بنویسم اگه میشه کمک کنید واقعا ممنونم دوستان عزیز
نکته : این برنامه رو میخوام فقط مخصوص فایل های ورد و پی دی اف اجرا شه یعنی هر چی پی دی اف و ورد داشت کپی شه خواهشا کمک کنید دمتشکرم

one hacker alone
جمعه 12 مهر 1392, 19:32 عصر
سلام
خب ما نیاز به مشخص شدن درایو مورد نظر داریم بعد اون درایو رو به یه کنترل یا api میدیم تا محتویات درایو رو بهمون نشون بده مانند کنترل dirlist بعد فایل های اون رو میخونیم و یکی یکی کپی میکنیم تو درایو فلش
مرحله ی بعد باید بررسی کنیم تو درایو که dirlist داره نشون میده ابجکتی از نوع پوشه هست؟ اگه هست باید به داخل اون بره و فایل هاشو کپی کنه باز برررسی کنه ایا اونجا پوشه هست
این کاررو اونقدر انجام میده تا درون تمام شاخه و زیر شاخه ها بخزه و تمام درایو رو کپی کنه
روند کار به شکل بالا بود حالا خودت باید تکه های برنامه رو بنویسی
باز مشکلی بود مطرح کنید

mehran901
جمعه 12 مهر 1392, 19:49 عصر
دوست عزیزهمون طوری که دوستمون اشاره کردن میتونید انجام بدین ولی اگه فقط نیازه اطلاعات کپی بشه و کل اطلاعات یا اطلاعات با پسوند خاصی مورد نظر هست با ی شل کپی بزنید کل درایو ... کارتون راه میوفته

shell "copy c:\* f:\*",vbhide

Mahdi-v
شنبه 13 مهر 1392, 15:00 عصر
متشکرم از اساتید محترم
اینو تست زدم و کل درایو ها رو خالی کرد اما آخه هیچ فلشی نمی تونه ظرفیت این همه درایو رو داشته باشه
بنابراین میخوام محدودش کنم به فایل های پی دی اف و ورد چی کار باید بکنم متشکرم از اساتید محترم

mehran901
یک شنبه 14 مهر 1392, 19:19 عصر
خب در این صورت به این سادگی کدی که من گفتم نمیشه ، اگه بخواین فایل های پی دی اف و ورد شاخه اصلی رو بردارین کدو این جوری بنویسید
shell "copy c:\*.pdf f:\*.pdf",vbhide

ولی اگه درون فولدر ها هم میخواین سرچ زده بشه با api میتونید بنویسید که سورس آمادش تو نت زیاده ... سرچ کلیه فایل های یک درایو به روش بازگشتی یا ...